SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

*** Domowe ECA ***

temat działu:

Doping

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 59031

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 3951 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62148
mało tego...ok 250gr białka ~100ww i powiedzmy z ~80t.....czyli góra ~2700kcal..
aw sumie dziwne że mięso nieleci...

wczorajdziś*(LOUD)*jutropojutrze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2715 Wiek 4 lata Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81386
nie przesadzajcie z ilościa białka w diecie bo to nic nie daje

2g wg mnie to bardzo przyzwoita wartość bo można dostarczyć tyle kalorii, żeby organizm je prawidłowo zagospodarował !

I Play Rugby
Vale Tudo & Muay Thai fighting

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 3951 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62148
tak tylko ,że przy lowcarb duża podaz białka jest poto aby organizm pewnę jego częśc właśnie wykkożystywał do celów energetycznych....a 2g białka na lc to mało wg mnie.....

wczorajdziś*(LOUD)*jutropojutrze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2715 Wiek 4 lata Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81386
dlatego istnieje tłuszcz !

a wiesz po co pije sie tyle wody na 'cyklu' ? glownie pzez bialko ktore w procesie rozkladu BARDZO obciąża nerki !

dużą ilością białka można sobie tylko zaszkodzić

btw - wiesz ile kcal potrzeba dostarczyć żeby organizm w pełni wykorzystał 1g białka ? - 24

czyli przy 300g białka musisz dostarczyć hmm 7200kcal z tł/ww ? jak dla mnie zwykłego śmiertelnika niewykonalne

po co katować się białkiem jak można lepiej rozłożyć bilans

I Play Rugby
Vale Tudo & Muay Thai fighting

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 5203 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25305
Dokladnie tak jak Paciorek to ujal
jakbysmy chcieli wykorzystac cale bialko to trza 24kcal/1g bialka

Żeby życie miało smaczek
raz omeczka
raz treniaczek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 3951 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62148
paciore ok! ja to wiem! ale my sie nierozwodzimy na temat wykożystania białka do celów budulcowych gdzie liczba 24kcal jest chora wg. mnie , bo gdybym miał sie tego trzymać to po pewnym czasie wyglądałbym jak swinia zawodowa!

wczorajdziś*(LOUD)*jutropojutrze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2715 Wiek 4 lata Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81386
no wlasnie ale dlatego lepiej zejsc z bialkiem na rzecz tluszczow jezeli chcesz uderzac w ckd/lcarb:

bialko min 2g/kg do tego wegle albo minimum (dazyc do 0 wegli) albo 100g max. reszta tluszcze i interesuje nas tylko bilans kalorii

I Play Rugby
Vale Tudo & Muay Thai fighting

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 3951 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62148
ok. czyli przyjmując że obecne ckd wychodzi tak: ~270br/b ~270gr/t ~30ww co daje ok 3700kcal
to lowcarb było by tak: ~100gr/ww ~300gr/b ~230-240gr/t dla 3700kcal.........co nierozstrzyga dylematu wywołanego przez uriela na temat ketonów i ich ewentualnej szkodliwości na nerki, gdyż owszem niejest to dieta ketogeniczna ale głównym źrudłem energii nadal są tłuszcze, co do czego duże ilości ketonów są nadal obecne.......****a zaczynam tego coraz bardziej nierozumieć..
ewentualnie coś w tym stylu 400gr/b (3,6kmc) 150ww i 170t......aaaaaaaaaaaa

wczorajdziś*(LOUD)*jutropojutrze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2715 Wiek 4 lata Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81386
Kwasy tłuszczowe przemieszczają się w krwiobiegu i kiedy dochodzi do ich połączenia z glukozą dochodzi do ich spalenia i wydzielenia energii. Zmieszanie kwasów tłuszczowych i glukozy jest niezbędne przy produkcji energii. Niedostateczna dostępność węglowodanów prowadzi do niepełnego spalania tłuszczów, co prowadzi do powstawania ich toksycznych produktów pośrednich zwanych ketonami i chemicznego zaburzenia równowagi we krwi, zwanego ketozą. Może dojść do wykorzystywania narządów i tkanek, jako źródeł glukozy uzyskiwanej z rozpadu białek. Dieta bardzo uboga w węglowodany prowadzi do dużego spadku wagi ciała, czego główną przyczyną jest utrata wody przez nerki, które starają się pozbyć nadmiaru ketonów z organizmu.

I Play Rugby
Vale Tudo & Muay Thai fighting

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2715 Wiek 4 lata Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81386
poza tym sorki ale to wątroba się bardziej męczy z tłuszczami bo to ona je trawi i zastanawia mnie co bardziej dostaje po kościach - nera czy wątróbka

I Play Rugby
Vale Tudo & Muay Thai fighting

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy cykl

Następny temat

Egipt

forma lato