SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening na worku!!??

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14788

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 148
Witam!
Kupiłem sobie właśnie worek i rękawice, żeby troche poćwiczyć zanim pójde na pierwszy trening (tj. we wrześniu, wcześnmiej nie moge :( ), ale nigdy nie ćwiczyłem żadnej SW i nie wiem za bardzo jak zabrać się do tego.
Mam nadzieje że mi ktoś mniej więc przybliży jak ćwiczyć na worku. Bo z tego co znalazłem na necie, wnioskuje że w worek trzeba uderzać seriami, po 2 minuty każda i 2 minuty odpoczynku zwiększając z czasem czas uderzanie. Jednak nie wiem ile ten trening ma trwać i czy występuje jakiś podział (tzn. czy istnieje coś takiego jak rozpiska na siłownie), czy poprostu trzeba podejść i napiepszać w worek?

Dodam jeszcze że 4 razy w tygodniu chodze na siłownie (pon.- klata i triceps; wtorek - plecy i biceps; czwartek - nogi; piątek - barki + dotego w każdy dzień brzuszki i w pon. i piątki ćwicze przedramie)i codzienie jeżdze na rowarze. Więc ile razy w tyg powinienem robić sobie taki trening na worku i w jakie dni???

Z góry dzięki za odp.
Pozdr.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Ja sie z wami nie zgodzę
jestem samoukiem i poszłem sobie raz na gale i się spytałem wujka czy mogę mu pokazać co umiem i mówił mi że bardzo dobrze sobie radze miałem tylko błędy małe w utrzymywaniu dłoni na odpowiedniej wysokości


Kvrva - temat sprzed 3 lat! Ta i jeszcze powiedz mi, że boksowałeś tam bez licencji itp....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2300 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5377
źle
sam sie uderzać w worek nie nauczysz.
4 razy w tyg siłonia koliduje z treningiem SW
wogóle siłownia koliduje zwąłszcza jak na mase cwiczysz.
nie poytaj na tylko sie do klubu zapisz bo samodzielny trening nic nie da.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
poczekaj do normalnego treningu, po co nabierac złych nawykow.
Ja pamietam jak zaczynałem cwiczyc karate to zle oddychalem przy udezeniu(niby nic ale wazne) potem byl problem tego wyelinowania
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 148
to moze troche sprostuje z tą siłownią, bo to tylko do wrzesnie bede tak cwiczyl bo pozniej wiem ze bedzie mi to kolidowac z treningiem. A trenując no worku miałem zamiar poćwiczyc kondycje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kondycja nic nie ma do troningu na worku
kondycje buduje sie w inny sposob
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Kondycja ma dużo do treningu na worku, nawet bardzo dużo. To jeden ze sposobów jej budowania.

Do autora: nie masz techniki, nie tykaj worka.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
poprzez dobrze ulozony trening to napewno, amatorsko nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 771 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18812
Na razie malo jest cwiczen ktore moglbys robic na worku. Powtorze jeszcze raz to co juz powiedzieli przedmowcy - bez trenera przynajmniej w poczatkowym okresie nie masz co ruszac, bo tylko sobie wyrobisz bledne nawyki (wchodzenie calym cialem razem z uderzeniem, opuszczanie gardy po ciosie, itd.). Jak juz chcesz wyrobic sobie kondycje to lap za skakanke.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
Sorry, ale ogolnie sie przyjmuje, ze lato jest okresem odpoczynku od intensywnych treningow. Jedynie podtrzymuje sie sprawnosc ruchowa az do wrzesnia. Od wrzesnia zaczyna sie nowy sezon ogorkowy. Latem jest najwieksze spalanie tluszczow i wody, a co za tym idzie szybkie utraty sily i energii, dlatego czesc sportowcow (rzeklbym nawet wiekszosc) staraja sie nie robic zbyt intensywnych treningow w tym okresie. Lato ma jedna zalete. Jast najlepszym okresem na lapanie kondycji. Daje nam tyle mozliwosci jak zadna inna pora roku. Nastaw sie lepiej kondycyjnie na wrzesien niz na techniczne bicie w worek.

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 148
nie ćwiczyłem nic w zeszłym roku więc musze nadrobić braki w lato, bo za bardzo nie mam co podtrzymywać. co do worka to troche szkoda, ale niech sobie polezy miesiac niz mam miec pozniej robic jakies bledy.
A co do kondycji to rozumie ze mam skakac na skakance, jeździć na rowerze itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 321
Ja sie z wami nie zgodzę
jestem samoukiem i poszłem sobie raz na gale i się spytałem wujka czy mogę mu pokazać co umiem i mówił mi że bardzo dobrze sobie radze miałem tylko błędy małe w utrzymywaniu dłoni na odpowiedniej wysokości
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kickboxing

Następny temat

MŚ Taekwon-do ITF w Dortmund

WHEY premium