SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dziwny rowerek

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2374

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38
czesc,
odpowiedzieliscie juz na jedno moje pytanie, to osmielam sie zadac drugie
W klubie do ktorego chodze, do tej pory uzywalam glownie biezni i zwyklego rowerka.
Pod sciana stoi rzad dziwnych, dosyc interesujacych rowerow. Zamiast siodelka maja maly poddupnik (szerszy niz zwykle rowerowe siodelko), a pedaly sa wysuniete bardziej do przodu; tu fotka ze strony mojego klubu, pokazujaca jak ludziki na tym siedza:
http://***********/2rjt4q
a tu wyrazniejsze, wygoglalam na stronie jakiego sklepu wyrazne zdjecie tej maszyny:
http://***********/3xvjrr

Powiedzcie mi, prosze, jaka jest roznica miedzy cwiczeniem na tym, a na zwyklym rowerku?
Tzn. cwiczy sie rozne miesnie? czy na ktoryms sie efektywniej spala (przyjmujac porownywalne obicazenie ktorys jest efektywniejszy?) czy ta maszynka ma jakis specjalny cel?

Chcialabym na wiosne zaczac jezdzic na prawdziwym rowerze, wiec ten trening traktuje tez troche jak przygotowanie formy. Moge to robic na tym dziwnym ustrojstwie, czy powinnam uzywac tylko zwyklego, "wyprostowanego"?

pozdrawiam,
tolka
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Chwilowy, na pewno dotyczy to w wiekszosci osob cwiczacych lekko, ale rowniez tych teoretycznie spedzajacych wiecej godz i splywajacych litrami potu. Do dzis mam przed oczami obrazek faceta zlanego potem o chudych nogach i rekach i wielkim brzuchu krecacego na orbiterku. Nie wiem ile on to robil wiem ze widzialam go zawsze gdy wchodzila i wychodzilam z silownie niezaleznie o ktorej godzinie przyszlam . W ciagu dwoch lat ne zmienil swojego wygladu. To jest to o czym piszesz, jezeli zwiekszamy intensywnosc, dbamy o dostarczane intesywnych bodzcow pobudzajacych organizm dochodzimy do takiego momentu, ze generalnie nie obchodzi nas czy przed oczami mamy obraz telewizora, plakat czy pusta sciane, bo i tak ich "nie widzimy" , moga nam umilac jedynie trening.
Tolak Zaangazowanie o ktorym mowie nie polega przeciez na mysleniu zegnij-wyprostuj, chyba rozumiesz . Mowie o zaangazowaniu w trening i swiadomym jego prowadzeniu.
A na automatycznej biezni mozna spokojnie nie myslec, to ze wchodzisz w rytm tasmy i przebierasz nogami, nie jest tozsame z bieganiem w terenie. Zreszta bieg jest biegiem, a trening jest treningiem, a zeby cos osiagnac trzeba trenowac nie wystarcza po prostu biegac. O tym caly czas mowie. I o ile dla osob zaangazowanych, obecnosc monitora jest umilajacym dodatkiem, o tyle dla ludzi "cwiczacych" staje sie czesto trescia calego cwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38
skubany skrypt, dziwne to forum, obcielo mi linki :)
sprobuje tak:

zdjecie ze strony klubu, na ktorym widac jak sie siedzi na opisywanej maszynie:




zdjecie losowo wygoglane, pokazujace maszyne w calej okazalosci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Ten rowerek stosuje sie dla osob, ktore maja rozna problemy z kregoslupem. Ja spekuluje, ze jest jednak mniej wydajny. Stoi ich kilka na mojej silowni, z ciekawosci wyprobuje ten wariant.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38
no, wlasnie u nas one sa bardzo popularne (wiekszosc zwykle zajeta, a te wyprostowane czesto widze puste).
Moze dlatego, ze tylko na tych smiesznych rowerkach jest net... zwykle wyprostowane rowerki maja tylko kablowke... ale nieee, to by przeciez nie wplynelo az tak bardzo na decyzje cwiczacych...
Serio, to jesli ktos znajacy sie na sprzecie moglby ocenic te rowerki i powiedziec mi, ze sa rowniez ok do przygotowania sie do sezonu rowerowego, to bardzo bym byla wdzieczna. Zaczyna mi sie juz troche nudzic na zwyklej biezni i rowerku, w kolko ogladajac wiadomosci i reklamy na discovery :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19125
bolek1970 raczej ma racje, chyba mozesz na takim nieco pocwiczyc "w ramach urozmaicenia"
jesli chcesz sie przygotowac do sezonu wydaje mi sie, ze jednak powinnas skupic sie na tradycyjnym sprzecie (bo przeciez na normalnym rowerze smigasz)


jak mozna wydajnie i efektywnie cwiczyc jednoczesnie ogladajac tv czy buszujac w necie:/??

Zmieniony przez - stash1 w dniu 2008-01-30 13:35:36

"życie idioty to nie bułka z masłem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38
Ja nie rozumiem, jak mozna cwiczyc NIE ogladajac nic. Bieganie na zewnatrz daje pewne urozmaicenie krajobrazu. Jakbym miala pol godziny biec w miejcu gapiac sie na sciane naprzeciwko to bym chyba jajo zniosla z nudow.
A efektywnosc cwiczen nie ma nic wspolnego z zajeciem wzroku i umyslu. na biezni to proste: jak bym biegla wolniej, niz mi bieznia sie usuwa spod nog, to bym sie znalazla na scianie za bieznia.

Dzieki za info w sprawie rowerka.
Widac ze musze sie ograniczyc do zwyklego, "wyprostowanego".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19125
tolak to jest tylko moja opinia (nie jestem znawca tematu)

co do tv i internetu podczas cwiczen, nie wiem jak inni ale ja mam bardzo slabo podzielna uwage (albo skupialbym sie sie na dobrze wykonanym cwiczeniu albo na tresci zawartej w przegladanej stronie, efektywnosc cwiczen jest zwiazana "zajeciem umyslu" dla mnie jest to rownoznaczne z koncentracja )

pomijam fakt, ze silownia na ktorej cwicze nie zapewnia w/w rozrywek:)



Zmieniony przez - stash1 w dniu 2008-01-30 18:58:30

"życie idioty to nie bułka z masłem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
tak tak, tak sobie cwicza i cwicza i nic z tego nie maja, ale to juz jest inna sprawa. Stopien zaangazowania w cwiczenia jest proporcjonalny do efektow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38
Biegne codziennie 2.5 mili, i przebieram nogami tak samo niezaleznie od tego czy mozg skupiam na przebieraniu nogami czy na ogladaniu newsow. Nie trenuje swiadomie okreslonych grup miesni, ktore musialabym naciagac czy napinac zeby prawidlowo wykonac cwiczenie.
Moze w przypadku osob, ktore wykonuja jakies specjalne cwiczenia silowe, gdzie musicie sie pilnowac zeby costam prostowac czy napinac, rozpraszanie mogloby wplynac na wynik cwiczenia.
moje cwiczenia to przebieranie nogami, nie mozgiem Biegam na biezni, ktorej komputerek pilnuje zebym trzymala odpowiednie tempo - jakbym sie AZ TAK zapomniala zeby zapomniec biec, zwyczajnie z niej spadne. Wiec wiem, ze biegne w okreslonym tempie -> spalam okreslona ilosc kalorii, niezaleznie od tego co w tym czasie robi moj mozg.

obliques, nie wzbudzisz we mnie poczucia winy wiem, ze moj dotychczasowy brak efektow nie wynika z tego, ze gapie sie w TV zamiast w sciane naprzeciw biezni.

A wracajac do meritum: spytalam dzis faceta w klubie do czego sluzy ten dziwny rowerek. Powiedzial, ze owszem, nadaje sie dla osob z problemami z kregoslupem, ale generalnie efektywnosci treningu jest na nim porownywalna jak na zwyklym, wyprostowanym rowerku - trenuje sie miesnie nog, i spala mniej wiecej tyle samo kcal co na zwyklym rowerku na podobnym poziomie obciazenia. Nie wiem na ile kompetentny jest moj informator, nie pytalam go o papiery profesjonalnego fizjoterapeuty , ale odpowiedz brzmi rozsadnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19125
efekty treningu zaleza od wielu czynnikow nie tylko koncentracji, Twoj trening ,cwiczysz jak uwazasz nie widze problemu:)
dla mnie nie ma sensu trening polegajacy na przebieraniu nogami przez ustalony okres czasu czy tez machanie hantlami i jednoczesna gadka z kolega (w jednym i drugim przypadku nalezy skupic sie na oddechu, technice, angazowaniu odpowiednich miesni)

jesli jestes zainteresowana efektywnoscia cwiczen na tym rowerku sprobuj napisac miala do producenta takiego sprzetu byc moze znajdzie sie ktos zyczliwy i odpowie w miare sensownie :)

"życie idioty to nie bułka z masłem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
eee, nie widze problemu jesli chodzi o aeroby i np. ogladanie TV.

ale przy hiit juz widze.

chwilowy

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Orzechy

Następny temat

Dziwny problem - redukcja tkanki tłuszczowej.

WHEY premium