SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stacjonarny rowerek

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6309

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hejka,

Mam pytanko - jak możliwie najbardziej efektywnie wykorzystać rowerek ? Mam do niego dostęp 2x w tyg? Ile czasu ? w jakim tempie? Czy brać cos na spalanie? Nie mam większych problemów z waga ... ale wiadomo chciałoby się stracić tu i ówdzie

Szmery bajery pompki rowery..
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć.No najlepiej go wykożystasz jeżdżąc na nim.Problem w tym że aby coś "stracić" dzieki rowerkowi musiałabys bardzo długo na nim jeżdzić(ponad 2 godziny na trening ostrego pedałowania).Jeśli chcesz utracić tu i tam to spróbuj jakiejś dietki.Pozdrowienia dla ciebie i Bytomia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No wiadomo ze jezdzac a nie patrzac Tyle to ja wiem . Dietki na szczescie nie musze stosowac- chcialam tak zupelnie informacyjnie dowiedziec sie jak najwydajniej go wykorzystac- to wszystko.


Ps: Dzieki za pozdrowienia - pozdrow Rude Sl:)

Szmery bajery pompki rowery..

Zmieniony przez - Asiunia w dniu 2002-08-17 18:57:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za pozdrowienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Skoro nie masz wiekszych problemow z waga uwazam ze najlepiej zrobisz jeslik cwiczyc bedziesz jednorazowo okolo 45 minut z rozna intensywnoscia (jesli oczywiscie Twoj rowerek posiada regulacje). Dzieki temu zarowno stracisz troche tluszczu,poprawisz kondycje oraz uksztaltujesz miesnie lydek,nog i posladkow.
pozdrawiam

***Moderator Działów : Dla Zupełnie "Zielonych" & Fitness***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Si2uiel - dziekuje slicznie

Szmery bajery pompki rowery..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Bardzo prosze.

***Moderator Działów : Dla Zupełnie "Zielonych" & Fitness***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 130 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3893
Witaj Aniusiu!
Znam się na szmerach, bajerach, pompkach i rowerach. Wcale nie musisz jeździć ostro po 2 godziny, choć jeśli masz dostęp do stacjonarnego tylko 2 razy w tygodniu to rzeczywiście 2-godzinna sesja wydaje się być właściwą (wcale nie przesadzoną) dawka. Staraj się jeździć na 65% tętna, uwierz mi - przy tak długim wysiłku ta intensywność świetnie nadaje się do spalenia tłuszczu. Z mojego doświadczenia (mtb) wiem, że 2/tydzień po 2h (65% HR max) będzie lepsze niż 2/tydzień po 45min (70-75% HR max). Będzie przyjemniej i poczujesz się bardziej dotleniona a nie dobita.
Ale jeśli lubisz eksperymentować i masz jakieś doświadczenia z pracą wytrzymałościową to proponuję ci trening interwałowy przez 45 minut. Oczywiście nie możesz go stosowac dłużej niż 2 miesiące ale i po co, skoro efekty przyjdą szybciej. Zalety tego treningu są takie, że 45min zleci w mgnieniu oka i poprawisz swoją dynamikę.
Możesz też łaczyć ww. dwa rodzaje treningów, tzn: pierwszy trening w tygodzniu - interwały, a drugi - praca ciągła przez 2h.
Na przyszłość możesz także (aby robić stałe postępy, nie zmieniając ilości treningów w tygodniu) przez parę tygodni robić trening nr.1, potem pare tygodni nr.2 a potem mieszany.
Proponuję także kupić rower górski - nawet taniocha z hipermarketu za 200zł jest lepsza niż siedzenie na stacjonarnym w siłowni za 3000zł. Dobrze sprawdziłem - na rowerze górskim (bez względu na to, czy jeździsz po szosie czy po terenie) łatwiej rośnie tętno a ty tego nie odczuwasz z powodu dużej ilości tlenu.
Jeśli chcesz jakieś wskazówki lub przykładowe treningi do wyboru - daj znać i napisz coś o sobie.

H C H T X C czyli

Hard Core
Hard Tail
Cross Country

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kontakt- slicznie dziekuje za odpowiedz. Mam jednak problem co do interpretacji " interwalow" gram na pianianie to mi sie z muzyka kojarzy :) wiem, wiem ze to jakies specjalistyczne- sportowe nazewnictwo wiec chyba skontaktuje sie z Toba mailem bo tu bedą mieli ze mnia ubaw)


Pozdrawiam

Szmery bajery pompki rowery..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a jak jezdzić zeby spalać tłuszcz ?

TAM GDZIE NIE MA PRAWA RZĄDZI LEGIA WARSZAWA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
najlepiej rano, na czczo lub po treningu silowym (jesli zalezy Ci na utrzymaniu masy miesniowej to zaopatrz sie koniecznie w antykataboliki)
poszukaj na wyszukiwarce - jest tam mnostwo postow na ten temat :)

pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CZY DOBRZE ROBIE JEDZĄC BIAŁKO Z JAJKA ??

Następny temat

9kg masy w niecały miesiac -DIETA

WHEY premium