SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co robić gdy ???

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1680

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 605 Wiek 30 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5801
co robiuć żeby mieśnie nie przyzwyczajały sie do ćwiczeń np.
1.czy jeśli robie przysiady przez 5 miesięcy mięśnie mogą sie przyzwyczajać dp wysiłku
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1380 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 46815
zmieniaj trening na inne cwiczenia

dyslektykiem jestem :)
you have the big biceps:D
biceps is small dick its bigger:D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 890 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17794
zmieniać ćwiczenia, ilość serii, powtórzenia w seriach, robić regeneracje...

moc moc moc

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 605 Wiek 30 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5801
2.mam jeszcze jedno pytanie nie zwiazane z tematem czy moge wykonywć 12,15 powturzeń na masse bo wydaje mi sie ze lepiej na mnie działają
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 605 Wiek 30 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5801
aha to bend sobie układał takie cos np 4tygodnie na jedną głowę bicepsa a następne 4 tygodnie na 2 głowę macie po sogu

Zmieniony przez - micku93 w dniu 2006-12-19 10:31:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679748
mięśnie w dużo mniejszym stopniu przyzwyczajają się do stosowanych ćwiczeń niż do stosowanych w nich obciążeń. Zatem aby ustrzec się przed stagnacją trzeba zmieniać obciążenia i to jest priorytet. Wzrost mięśni związany ze wzrostem ich siły daje najbardziej trwałe efekty

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 605 Wiek 30 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5801
sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
"mięśnie w dużo mniejszym stopniu przyzwyczajają się do stosowanych ćwiczeń niż do stosowanych w nich obciążeń. Zatem aby ustrzec się przed stagnacją trzeba zmieniać obciążenia i to jest priorytet. Wzrost mięśni związany ze wzrostem ich siły daje najbardziej trwałe efekty"

Tu bym się nie zgodził:

1) Mało kto ćwiczy stale na tym samym ciężarze, zawsze stosujesz progre/regres a w miarę wzrostu mięśni dokładasz ciężaru - bo rośnie też twoja siła.

2) Mięśnie przyzwyczajają się do danego ćwiczenia w ciągu 6-8 tygodni. Po tym czasie stymulacja jest tak mała, że nie występuje już hipertrofia.

Innymi słowy - mięśniom potrzeba ciągle nowych bodźców czyli zmian. Im więcej zmian tym lepiej (ale nie do przesady - nie zmieniamy treningu co tydzień). Zmiany dotyczą ciężaru/ćwiczeń/przerwy pomiędzy seriami/tempa/ilości powtórzeń/techniki (zygzaki, powtórzenia z zatrzymaniem, powtórzenia oszukane).

Trening wykonywany dłużej niż6-8 tygodni przeważnie staje się nieskuteczny.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 605 Wiek 30 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5801
tak ale czytałem że tszeba znależć właśna ilość powtureń (na mnie najlepiej działa 12 powturzeń, moge stosować taka ilosć na mase)i mam zmieniać tą ilość ??????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1137 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6903
mozesz. to rzeczywiscie sprawa indywidualna. ja np zauwazam najlepszy wzrost miesnia czworoglowego gdy robie 20 powt w serii

TŚ, AF-TheCrew

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 605 Wiek 30 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5801
a jak mam te powturzenia zmieniać żęby się nie przyzwyczajiły np na 15
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak to dobrze połączyć (SOGi)

Następny temat

nowy plan może ktoś pomoze??

WHEY premium