SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bieganie - tetno

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4107

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 133 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1508
no więc dziś pierwszy raz biegałem z pulsometrem no i byłem lekko zdziwiony tętnem
mianowicie przy leciutkim truchciku minimum 170
przy szybkim marszu 130-140
uzyskane HRmax 190 ale to nie był mój max więc kolo 200 powinno być max (zgodnie z kalkulatorami)
mój cel to spalanie tkanki tł tak więc puls powinien wynosić 60-70% HRmax co daje puls 120-140 a jestem w stanie taki uzyskać nie biegając lecz maszerując !! tak więc czy to coś ze mna jest nie tak czy z pulsometrem?
czytałem też że poczatkujący biegacze mają właśnie podwyższony puls przy nawet lekkim biegu i że to sie z czasem "wyrabia"
dotychczas biegałem sporadycznie, w wakacje troche więcej ostatnio mniej.

Powoli do celu :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 133 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1508
TSE biore przed treningiem siłowym. aero robie po treningu siłowym.
dzisiejszy bieg:
59min, śr puls 162, hrmax 171
czyli poprawa, tetno poszło o 10 w dół.
lekka mżawka, fajnie sie biegało

Powoli do celu :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Słaba baza tlenowa. Normalka, to trzeba wytrenować. Nie dostaje się tego w prezencie Im bardziej organizm będzie się przystosowywał do wysiłku, tym niżej będziesz z pulsem schodził.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 133 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1508
tylko co mnie martwi że tętno truchciku jest bliskie hrmax... no ale ok tak więc na jakim przedziale tetna powinienem się opierać? <170 ? czy nie patrzec na tetno tylko po prostu biec

aha - i jeszcze jedno, ile powinien trwać bieg początkującego ?

Zmieniony przez - tattoo91 w dniu 2010-10-30 13:19:12

Powoli do celu :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po prostu musisz to wybiegać. Nie patrz na razie na tętno, bo stawanie co chwilę po to, by obniżyć puls jest bez sensu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 365 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9155
Też tak miałem na początku :)
A parę lat temu wychodząc na 3/4 piętro to niemal 200
Teraz jest elegancko: jadąc na rowerku z prędkością 25-27 km/h przez 40 minut
Tętno mam 140-165
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349882
zacznij od aerobów na maszynach.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Dopasuj tak trening aerobowy żeby poziom tętna byl w granicach np ok 150 im wyżej wchodzisz tym bardziej zmienia się pobór składników z tlenowych w beztlenowe stopniowo możesz podkręcać tempo wraz z poziomem wytrenowania. Nie zgodzę się abyś miał się katować biegając pare min z takim tętnem lepiej dla Ciebie jest na początek nawet chodzić a potem stopniowo truchtać itp

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Marcin, ja bym powiedział, że lepiej, żeby potruchtać z lekko wyższym tempem, stopniowo zwiększając długość treningu, a organizm będzie się szybciej adoptował niż po marszach

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Może źle się wysłowiłem niech np trochę spaceruje trochę truchta tak żeby organizm sie zaadaptował ale niech nie wchodzi na skrajne tętno.
Przypuszczam ze o to obojgu nam chodzi.

Krótko: Trening z głową i stopniowe podnoszenie poprzeczki

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 133 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1508
sogi

tak więc będe zaczynał lekkim truchcikiem, badał tętno i stopniowo zwiększał tempo. tylko pytanie, ile czasu biegać w jednej sesji ? czytałem że po ~40min zaczyna się właściwe spalanie tłuszczu

Powoli do celu :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Na razie na Twoim miejscu zająłbym się wyrobieniem kondycji. Biegaj z pulsometrem i obserwuj zmiany. Jeśli będziesz w stanie truchtać z tętnem w granicach 150 ok 20 minut to jesteś na dobrej drodze i z takiego pułapu wychodzisz, zwiększając stopniowo czas truchtu

/pozdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase, strasznie chudo!

Następny temat

Dietka,pomoc

WHEY premium