SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bieganie - tetno

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4101

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 133 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1508
dotychczas bez pulsometru jak biegałem no nie był to trucht, myśle że dość dobre tempo, przynajmniej takie że bylem w stanie biec 15-20min a gdy dobiegłem do chaty to byłem w stanie skrajnym

Powoli do celu :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 464 Napisanych postów 9051 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 91259
To ja mam laickie pytanie. Nie posiadając pulsometra i nie umiejąc zmierzyć tego za pomocą przyciskania tętnicy to mniej więcej z jakim tępem trzeba bieć by optymalnie spalać tkankę tłuszczową? Zwykły trucht? czy coś szybciej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Ja zwykle trzymam na 70-75% hrmax. To taka górna granica przemian tlenowych. Skąd wiemy, że jesteśmy w zakresie aerobowym? Można spokojnie podczas takich aero rozmawiać i oddychać przez nos.

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 133 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1508
dzisiejszy bieg - uważam za bardzo dobry i jestem mega zadowolony
zrobiłem cała trasę bez przystankow, co nigdy mi dotychczas sie nie udawało
BIEG 36MIN, śrendi puls 173, mniej wiecej 170-180
i oddychałem tylko przesz nos a nie jak zawsze - wdech nosem, wydech ustami (tylko tu nie wiem akurat czy to dobrze :P )

Zmieniony przez - tattoo91 w dniu 2010-10-31 14:44:37

Zmieniony przez - tattoo91 w dniu 2010-10-31 14:45:05

Powoli do celu :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1452 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9032
witam

BIEG 36MIN, śrendi puls 173, mniej wiecej 170-180
kolego niewiem czy wiesz co robisz,nieczytałem wszystkiego co masz napisane tu ale taki puls Cie po prostu zabije, ja cwicze juz 18 miesiecy i na poczatku tez miałem problemy z bieganiem ale zawsze trzymałem takie tempo biegu zeby puls był nie wiecej niz 130hr stosujac zasade 220-wiek x60-70 %
zawsze miałem pulsometr ze soba ,mam go na kazdym treningu
prosze uwazaj bo nie widomo co sie stanie ze skrajnego zmeczenia

pozdrawiam

ps zajrzyj do mnie na dziennik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
rafi. Są ludzie, którzy osiagają puls nawet większy niż teoretyczne maximum

i żyją

220-wiek to max puls bezpieczny dla człowieka, więc bieganie w zakresie 80-90% tej wartości nie ma prawa stanowić zagrożenia dla zdrowej jednostki.

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 133 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1508
jakbys przeczytał ten temat to bys wiedział, że:
60-70% hrmax dla mnie to puls 120-140 co w praktyce jest szybszy MARSZ. leciutki truchcik to minimum 165.
po dzisiejszym biegu wcale nie byłem bardzo wykończony, co więcej gdybym zrobił dłuższa trase to mógł bym i ponad 50min biec. tempo nie było szybkie, ciągle kontrolowałem puls i nie byłem w stanie zejść poniżej 170, musiałbym co 30s poprostu stawać.

Powoli do celu :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1032
Jeśli podczas "leciutkiego" truchtu masz puls rzędu 170 uderzeń na minute to coś jest nie tak jak należy. Opcji jest wiele, w pierwszej kolejności sprawdziłbym jednak pulsometr, jaki masz ? Coś porządnego czy marketowy badziew ?
Zmierz sobie puls palcem na tętnicy to będzie w miarę wymierny wynik.

Jeśli rzeczywiście podczas lekkiego wysiłku masz tak wysoki puls - udaj się do kardiologa i przebadaj pikawe.

Opowiadanie, że ktoś osiąga puls około 200 nijak ma się do sprawy, wszystko zależy od stopnia wytrenowania, charakteru wysiłku i co najważniejsze zdrowia. Dla początkującego amatora taki puls może okazać się zabójczy.

Jaki masz puls spoczynkowy ?

Suplementy stosujesz ?

Twój cel jak rozumiem to redukcja tłuszczu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tattoo91, sprawdź ten pulsometr. Bo po tym co mówisz tętno być może masz niższe niż 170.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
mac1 przede wszystkim zakładamy, że jeśli ktoś bierze się za bieganie/siłownie bądź jedno z drugim to ma na to od lekarza 'powzolenie' o czym wielokrotnie była mowa na forum

Więc dla zdrowego pod tym względem nastoletniego, bądź też w wieku 20+ faceta nie ma żadnego ryzyka, co najwyżej przetrenowanie/kontuzja ale o tym również się mówi.

Patrzac na to w ten sposób można powiedzieć, że ktoś może mieć niewydolne nerki i co wytedy? Nie zwiększy podaży białka ponad minimum i podczas redkcji będzie spalał głównie mięcho

Idąc do pracy również przechodzi się różne badania i o tym każdy wie. To samo tyczy się treningu

kwestia dokładności pulsometru to też inna sprawa. U niewyćwiczonego osobnika górna granica będzie ok 140-150, a skoro kolega mówi, że mógł tak długo bezproblemowo biegać to mogłoby świadczyć o wadliwym wskaźniku.

/pozdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase, strasznie chudo!

Następny temat

Dietka,pomoc

WHEY premium