SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwierzęce + Roślinne = Komplementarne?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1383

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3369 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11510
Witam!

Chodzi mi o pewną kwestię, która dotyczy białek. Pytanie jest krótkie, bo temat nie jest chyba strasznie obszerny.

Czy białka komplementarne to połączenie białka zwierzęcego i roślinnego w jednym posiłku czy "łączą" się one na przestrzeni całego dnia?

Jeśli mamy różne i w różnej ilości aminokwasy w roślinnych i zwierzęcych białkach to łączą się one wszystkie całkowicie czy część z nich nadal zostaje niepełnowartościowa?

Czy liczy się wszystkie białka roślinne? Bo wydaje mi się, że nie, ale potrzebuje potwierdzenia. Wiadomo, że białko w np. kalafiorze różni się tym w fasoli chyba ilością aminokwasów i rodzajem (i ogólnie ilością białka). Chodzi mi konkretnie czy wszystkie białka niepełnowartościowe traktujemy tak samo?

Reasumując. Jeśli mam 20g białka pełnowartościowego i dodam do tego posiłku 20g białka z fasoli to w posiłku mam 40g pełnowartościowego białka?

Stara szkoła mówi, że nie wlicza się białek roślinnych do całego bilansu, a raczej nie liczy się tego w ogóle jako białka. Czy to prawda? Czym się w końcu kierować? Co jest prawidłowe? Bo każe nam to w takim razie całkowicie inaczej układać dietę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
bialko licz w calosci, ale przewaga niech bedzie zwierzęcego. Roslinne, jak np. z warzyw strączkowych, owsa, etc się uzupelniają aminogramem ze zwierzecymi na przestrzeni bilansu z dnia. warzyw jak kalafior tak nie traktuj, bo w ogole nie wlicza sie ich w rozklad

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3369 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11510
No tak, ale liczą się dopiero wtedy gdy są spożywane w jednym posiłku razem ze zwierzęcymi? Czy na przestrzeni całego dnia?.. Wiadomo, że musi być przewaga białek zwierzęcych. Ja np. zawsze układam to tak, że zwierzęce to 80% a roślinne 20%. Tyle, że jako białko liczę tylko zwierzęce... Dzięki za odpowiedź. Czekam na kolejne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
przeciez napisalam ze na caly dzien. Jak to porozkladasz- nie ma znaczenia. w danym posilku mozesz miec np. tylko bialko z soczewicy czy ciecierzycy czy fasoli

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lordknaga Doradca
Ekspert
Szacuny 5411 Napisanych postów 15428 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 388451
w tym temacie zawsze kazdy mowi inaczej, ja nie wliczam bialek z warzyw/ryzu/makaron/owsianych w ogole, co portal to pisza co innego i w wiekszosci o tym ze roslinne nie jest przyswajalne, czy je zjesz z miesem czy bez, wiec ja nie wliczam.

http://www.sfd.pl/Lordknaga_blogo_galeria-t1129580.html

LORDKNAGA - MOJA PRZYGODA Z CROSSFITEM - sponsored by reebok

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
oczywiscie ze jest przyswajalne. chocby wege czerpią z roslinnych- nie pisz bzdur. dwa- bialko i kcal z roslinnych parują?

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lordknaga Doradca
Ekspert
Szacuny 5411 Napisanych postów 15428 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 388451
nie pisalem nic o parowaniu kcal, jak ktos uklada diete zeby zgubic detke z brzucha to pewnie i niech sobie wlicza, jak ktos trenuje po to zeby rosnac/rzezbic to malo kto wlicza w ogole zielone warzywa w bilans i malo kto wlicza bialko rosline, znam nawet takich ktorzy nie wliczaja bialka z prochu, zreszta pokaz mi kulturyste, fitnesske ktora zaj**iscie wyglada i jest wegetarianiem? nie ma takich, warzywa sa dobre tylko po to zeby sie czasem zapchac i przeczyscic kichy po miesie...

http://www.sfd.pl/Lordknaga_blogo_galeria-t1129580.html

LORDKNAGA - MOJA PRZYGODA Z CROSSFITEM - sponsored by reebok

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Białko roślinne, w tym z ryżu, owsianych etc. w moim przekonaniu wliczac należy, bo siła rzeczy je zjadasz. Niepełny aminogram nie sprawia, że się nie wchłaniają, czy nie są wykorzystywane. Równie dobrze, można by nie wliczac gorszej jakości węgli, czy tłuszczu "bo gorsze"

nie ma takich, warzywa sa dobre tylko po to zeby sie czasem zapchac i przeczyscic kichy po miesie...

Myślę, że obecność warzyw jest jednak bardziej istotna, a ich rola nie zawężą się do zapchania i przeczyszczenia

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
lordknaga
nie pisalem nic o parowaniu kcal, jak ktos uklada diete zeby zgubic detke z brzucha to pewnie i niech sobie wlicza, jak ktos trenuje po to zeby rosnac/rzezbic to malo kto wlicza w ogole zielone warzywa w bilans i malo kto wlicza bialko rosline, znam nawet takich ktorzy nie wliczaja bialka z prochu, zreszta pokaz mi kulturyste, fitnesske ktora zaj**iscie wyglada i jest wegetarianiem? nie ma takich, warzywa sa dobre tylko po to zeby sie czasem zapchac i przeczyscic kichy po miesie...


naucz sie czytac ze zrozumieniem. o warzywach pisalam w pierwszym poscie- ŻE NIE NALEŻY ICH WLICZAĆ. natomiast bialko i kcal ze strączkow, etc jak najbardziej sie uwzględnia

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3369 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11510
I właśnie o to mi chodziło. Sam byłem nie pewny i dlatego zrobiłem ten temat. Bo każdy mówi o innego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 970 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10418
lordknaga
zreszta pokaz mi kulturyste, fitnesske ktora zaj**iscie wyglada i jest wegetarianiem?


Andreas Cahling

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta pomocy:)

Następny temat

Rozpiska przykładowa do rzeźby

WHEY premium