Nie ma znaczenia, ile masz lat. Udowadnia to pochodzący ze Szwecji 65-letni zawodowy kulturysta - Andreas Cahling. Z pewnością najwięksi fani wiedzą, że szczyt swojej kariery przeżywał w latach siedemdziesiątych. Andreas zaczął trenować na siłowni, gdy miał zaledwie jedenaście lat, aby zwiększyć swoją siłę w zapaśnictwie i judo. Po licznych sukcesach w kraju, przeprowadził się do Japonii w wieku 17 lat i zdobył tam czarny pas w Judo. Nauczył się języka i cieszył się odmienną kulturą oraz zdobył niesamowite doświadczenie.

Po dalszych eksperymentach z treningiem siłowym, który był elementem treningów zapaśniczych, jego pasja do kulturystyki rosła. Wiedział, że w tamtym czasie w Ameryce ta dyscyplina się rozwijała, zwłaszcza w światowej sławy Gold's Gym Long Beach w Kalifornii. Postanowił przeprowadzić się do Kalifornii w 1976 roku, gdzie po przylocie, od razu udał się do Gold's Gym. Andreas miał szczęście żyć w czasach złotej ery kulturystyki, gdzie trenował z Arnoldem, Ricem Drasinem i wieloma innymi.

W 1976 roku Andreas zajął 1 miejsce w konkursie Mr. Venice, a rok później zajął 2 miejsce w Mr. World IFBB. W 1978 roku zajął godne 5 miejsce w IFBB World Amateur Championships. W ciągu następnych dziesięciu lat międzynarodowych zawodów na światowym poziomie, zawsze był w czołówce. W 2011 roku powrócił do kulturystyki w mistrzostwach IFBB Pro World Masters, a także w 2012 roku, gdzie w wieku 59 lat zajął 16 miejsce w klasyfikacji generalnej IFBB Masters Olympia & Pro World.

Andreas znalazł się na okładkach wielu czasopism, a także pisał artykuły na temat treningów i żywienia. Co ciekawe, od prawie 30 lat jest wegatarianinem i jego obsesją jest jedzenie wyłącznie naturalnej żywności, nieprzetworzonej i ekologicznej. Krążyła plotka, że ​​Andreas doznał udaru mózgu, przez co jego lewa strona twarzy lekko opada. Jednak on wyjaśnił, że to wynik komplikacji po usunięciu guza na twarzy, który był połączony z nerwami twarzowymi.

Cahling jest obecny w mediach społecznościowych, a jego profile na YouTube i Instagramie, cieszą się sporą popularnością. Mimo słusznego wieku, możemy obserwować, że Andreas wciąż ma pasję do fitnessu i doskonałą formę! Jeśli chcecie przenieść się w czasie, koniecznie zajrzyjcie na jego profil na Instagramie. To niewiarygodne, że nadal jest silny i wciąż pracuje nad swoją sylwetką. Ma też ciekawe podejście do życia. W jednym w wywiadów powiedział:

"Naucz się słuchać swojego ciała. Dowiedz się więcej o żywieniu. Skup się na naturalnej żywności ekologicznej. Naucz się trenować przy minimalnym ryzyku kontuzji. Ćwicz umysł, aby myśleć pozytywnie, koncentrując się na tym, co masz, a nie na tym, czego nie masz.”

https://youtu.be/fxZilh0RKvw

Komentarze (1)
domosos

coś pewnie podjada, jakiś sok z gumi jagód,

0