SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapasy 19 lat

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5032

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 220 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2454
Witam, zakładam ten temat, bo za rok wybieram się na studia do Poznania i bardzo chciałbym trenować zapasy, ale nie amatorsko. Mam pytanie, czy 19 lat to nie jest za dużo. Wg mnie liczą się chęci i zaangażowanie, ale nie jestem trenerem, więc pytam jak to jest postrzegane . Dość długo interesuję się tym sportem, miałem okazję trenować jakiś czas (kilka dni-można się śmiać- jednak te kilka dni uświadomiły mi że trening zapaśniczy jest bardzo ciężki, jednak to jeszcze bardziej mnie zmotywowało; niestety nie mogłem dalej trenować z powodów logistycznych i finansowych poniekąd).
Jak już wcześniej wspomniałem dopiero za rok chciałbym się zapisać, dlatego jeśli Wasza (mówię tu o mieszkających w Poznaniu zapaśnikach) odp będzie pozytywna to chciałbym przez ten rok przygotować się kondycyjnie (siłownia, bieganie, itd.)
Z góry dzięki za odp
Pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
BJJ jest bardzo techniczne, większość tych technik można opanować w każdym wieku, siła i ogólna motoryka nie mają tam aż takiego znaczenia.

Zapasy bazują na bardziej "podświadomych" technikach, eksplozywność i siła ma tam podstawowe znaczenie. Jeżeli nie miałeś dobrego przygotowania jako dziecko, masz olbrzymie problemy ze zrobieniem wielu technik, np. suples czy dżaksarow.

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Oczywiście,że 19 lat to nie jest za dużo. Jak sam zauważyłeś, liczą się chęci,zaangażowanie i systematyczny trening.

Ale dlaczego właściwie chcesz czekać przez rok,zanim zaczniesz trenować?

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
Trenować to sobie możesz, ale raczej nic szczególnego nie osiągniesz w tym wieku (niestety). Ale oczywiście możesz już się przygotowywać kondycyjnie np.biegając i na siłowni robiąc typowo zapaśnicze ćwiczenia takie jak martwy ciąg podrzuty itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2090 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 44011
Widzę teoretyków jest więcej niż praktyków , ale to normalne.
Każdy ma swoje racje , aczkolwiek uważam , że każdy wiek jest dobrym czasem by zacząć trenować.
Sukcesy z czasem przyjdą same i to nie zależy od wieku tylko od predyspozycji , nigdy nie jest za późno.

pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 363 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8584
"Trenować to sobie możesz, ale raczej nic szczególnego nie osiągniesz w tym wieku (niestety)."
Jesteś tego pewien? Bo według mnie jak się bardzo zaangażuje to może się okazać wielkim talentem, jego 1 rok treningów może dać mu więcej niż innym dało trenowanie przez 5lat. Dlatego nie warto nic z góry zakładać nie znamy jego możliwości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Szczególnie jeśli trafi pod opiekę dobrego i doświadczonego trenera

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
TRENUJ !!!
(daj z siebie wszystko przez ten rok przygotowawczy a potem na macie )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Autorze, tak się składa, że ja za kilka miesięcy będę mieszkał w Poznaniu i również mam zamiar się przejść na zapasy Jestem odrobinkę starszy od Ciebie i nikogo się nie pytam czy się nadaję Jak będę już na miejscu, zadzwonię tylko do trenera, żeby się upewnić czy mnie przyjmą - to tyle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 220 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2454
Wielkie dzięki za wasze wypowiedzi.
Pojawiło się pytanie, dlaczego dopiero za rok. A to dlatego że mieszkam 80 km od Poznania i dopiero na studia tam pojadę. Te kilka dni trenowałem w Gnieźnie, niestety rozkład PKP jest tak kiepski, że zamiast 2 godzin spędzałem tam 4 godziny w oczekiwaniu na pociąg. Wtedy pogodzić to z nauką ... Trenowałem tam 3 miesiące temu , a więc mając 18 lat i tamtejszy trener (naprawdę spoko gość) nie miał żadnych zastrzeżeń co do wieku... po prostu ty płacisz, więc możesz trenować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 220 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2454
Aha ... Rafale B. jak już będziesz w tym klubie to napisz coś...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Przede wszystkim będę musiał najpierw załatwić swoje priorytety, takie jak praca i potem ewentualnie nowe mieszkanie, bo na razie będę wynajmował pokój na Szczepankowie, skąd na Grunwald(tam jest sekcja wolniaka) będę miał dość ciężki dostęp. Pożyjemy zobaczymy... W razie czego dam znać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Walka wszechczasów !!??

Następny temat

Pytanie o wojsko

WHEY premium