SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wkurzajace kaptury

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1482

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 693
Witajcie,na siłownie chodze od 8 mies,wkurza mie ze lewa strona kapturow jest wieksza od prawej mozna to jakos wyrownac,podobna syutacje mam ze prawy biceps wiekszy od lewego i leway bark wiekszy od prawego
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Siema piszę ostatniego posta. Autorowi postu radził bym popracować na prawidłową postawą-> możesz wypluć flaki a i tak mimo porządnej techniki nie będzie poprawy(gwarantuję że nie dopilnujesz tego by stać prosto i nie krzywić się-> samym utrapieniem jest już dbanie o prawidłowe ruchy przy ćwiczeniu, wczucie się w pracę mięśni stymulacja napięcia mięśniowego, oddychanie(ważna jest prawidłowa technika oddychania)---> to wszystko składa się na technikę poprawną. Ludzie nie do końca umieją to opanować nie wliczając w to takich z dużym stażem.Ale kiedy oni wchodzą na większe ciężary to tak samo muszą bardzo pilnować ćwiczeni i uczą się techniki całe życie. Więc ty na razie zostaw ćwiczenia, zacznij korygować wady. Najlepiej ortopeda. On zbada wadę , określi problem. Udaj się potem do Mawashiego poproś o pomoc. On ci pomoże na 100 % --> wyprostujesz się i będzie dobrze.To jedyny sposób żeby już nie łapać dysproporcji ale budować równe partie.

Simonidas-- uśmiechnąłem się. I z tego co przeczytasz w tej mojej ostatniej wypowiedzi to sam wywnioskujesz że nie zgadzam się z tym aby on teraz dalej trenował. Bo nie jest w stanie wykonać prawidłowo technicznie ćwiczenia w 100 %(rzadko kto umie jeśli w ogóle ktoś potrafi ) i do tego prostować ciało(krzywiznę)podczas wykonywania ćwiczenia żeby nie łapać dysproporcji.

Jeśli skoryguje wady postawy to ma z tego same korzyści- nie musi się fatygować i stać w niewygodnych i niekomfortowych pozycjach aby normalnie ćwiczyć, wada nie będzie się pogłębiać. Trening z ciężarami to dodatkowe obciążenie na ciało więc szybciej o by wadę pogłębić dodatkowo. I jest jeszcze wiele wiele zalet które tutaj dostrzegam.

I czasem źle interpretujesz pomoc. Czym jest pomoc na forum? Trzeba eliminować zawsze podłoże problemu, ale trzeba je znaleźć a nie wszystko załatwisz ciężarami. Doradź czasem lekarza, cokolwiek bo właśnie problem może tkwić w takich sprawach a nie zrzucajcie wszystkiego na miłość boską na niepoprawną technikę.

Tyle ode mnie w tym temacie.

POZDRAMIAM WSZYSTKICH-bez odbioru.

Zmieniony przez - zaskron w dniu 2010-05-09 08:44:56

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14683 Napisanych postów 53207 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400784
1. Poprawic technike.
2. Czlowiek nie jest symetryczny i takie roznice sa normalne jesli nie sa zbyt duze.

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Do autora:

To nie jest twoja wina w 100 % aczkolwiek można tak stwierdzić na ten czas kiedy nie mamy pojęcia jaką techniką dysponujesz.

Nie wystarczy poprawa techniki bo może robisz wszystko poprawnie. Z moich obserwacji wynika to że większość osób nie ma pojęcia na czym polega problem i piszą posty jak maja poprawić technikę/ zmienić ćwiczenie.

Ale wy nigdy się nie zastanowicie nad tym i nikt z naszych znawców
tego nie zasugerował że jedyny problem jaki cię dotyczył kiedykolwiek i nadal dotyczy to nic innego jak???!!

Oczywiście że chodzi o wady postawy. Tutaj jest całe zło gdzie krzywa postawa wymusza nieodpowiednie ruchy i nieprawidłowe ułożenie do ćwiczenia. Ale to nie jest diagnoza. Nigdy jej nie stawiam nikomu. Sugeruję! tylko i wyłącznie to są spekulacje.

Ale to może być jak wspomniałem główny problem.

pozdrawiam.

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14683 Napisanych postów 53207 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400784
Zaskron masz racje, tylko jesli nikt o wadach postawy nie pisze nie zaklada sie ich, choc w dzisiejszych czasach faktem jest ze malo kto owych wad nie ma

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 693
no ja zauwazylem ze jedna lopatka bardziej wystaje od drugiej to moze byc tego wina?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Tak to jest wada postawy, sprawdź czy masz nierówną linie obręczy barkowej czy też biodrowej. Stań przed lustrem w naturalnej pozycji dla ciebie i zaobserwuj.

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Usunięty przez georgu za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2039
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 693
stanelem i widac nawet koledzy mi to mowili ale coz wiem jaki robilem blad zawsze jak mama kazala mi isc po zakupy to ziemniaki albo cos nosilem tylko lewa reka(mankut jestem),niestety nie jestem chudy mam 185 i 87 kg(wczesniej 95 ale dalem rade schudnac widac to po rzebie)coz czlowiek cale zycie uczy sie nie bledach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Simonidas Jak ci się nudzi to do działu :po siłowni o siłowni"

Jeśli masz coś interesującego do napisania to napisz a nie błaznuj.



Zmieniony przez - zaskron w dniu 2010-05-08 22:25:41

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2039
@Koldun
przerzuć się na hantle... szrugsy z hantlami/ ławeczka z hantlami / wyciskanie nad głowę z hantlami / uginania z hantlami. Tak się wyrównuje takie różnice [o ile to nie wada kręgosłupa/postawy, chociaż wątpię].

Możesz spróbować też uchwytu mieszanego na szrugsach, na martwym ipt. w sensie jedna ręka podchwytem druga nachwytem na sztandze. Ale to raczej dla zaawansowanych zabawa. Wiec po prostu radze się przerzucić na hantle na początek.

@zaskron - fajnie jakbyś się uśmiechnął czasami... Poza tym zastosuj sie do swojego opisu i będzie dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 693
Dzieki wszystkim za odpowiedzi i pomoc,zastosuje sie do waszych rad a wy chlopaki bez klotni mi tu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dmq92/Redukcja Etap 2./ Lecimy z tym "Koxem" (poprawiony)

Następny temat

Pomoc - plan treningowy

WHEY premium