SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wkurzajace kaptury

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1490

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Siema piszę ostatniego posta. Autorowi postu radził bym popracować na prawidłową postawą-> możesz wypluć flaki a i tak mimo porządnej techniki nie będzie poprawy(gwarantuję że nie dopilnujesz tego by stać prosto i nie krzywić się-> samym utrapieniem jest już dbanie o prawidłowe ruchy przy ćwiczeniu, wczucie się w pracę mięśni stymulacja napięcia mięśniowego, oddychanie(ważna jest prawidłowa technika oddychania)---> to wszystko składa się na technikę poprawną. Ludzie nie do końca umieją to opanować nie wliczając w to takich z dużym stażem.Ale kiedy oni wchodzą na większe ciężary to tak samo muszą bardzo pilnować ćwiczeni i uczą się techniki całe życie. Więc ty na razie zostaw ćwiczenia, zacznij korygować wady. Najlepiej ortopeda. On zbada wadę , określi problem. Udaj się potem do Mawashiego poproś o pomoc. On ci pomoże na 100 % --> wyprostujesz się i będzie dobrze.To jedyny sposób żeby już nie łapać dysproporcji ale budować równe partie.

Simonidas-- uśmiechnąłem się. I z tego co przeczytasz w tej mojej ostatniej wypowiedzi to sam wywnioskujesz że nie zgadzam się z tym aby on teraz dalej trenował. Bo nie jest w stanie wykonać prawidłowo technicznie ćwiczenia w 100 %(rzadko kto umie jeśli w ogóle ktoś potrafi ) i do tego prostować ciało(krzywiznę)podczas wykonywania ćwiczenia żeby nie łapać dysproporcji.

Jeśli skoryguje wady postawy to ma z tego same korzyści- nie musi się fatygować i stać w niewygodnych i niekomfortowych pozycjach aby normalnie ćwiczyć, wada nie będzie się pogłębiać. Trening z ciężarami to dodatkowe obciążenie na ciało więc szybciej o by wadę pogłębić dodatkowo. I jest jeszcze wiele wiele zalet które tutaj dostrzegam.

I czasem źle interpretujesz pomoc. Czym jest pomoc na forum? Trzeba eliminować zawsze podłoże problemu, ale trzeba je znaleźć a nie wszystko załatwisz ciężarami. Doradź czasem lekarza, cokolwiek bo właśnie problem może tkwić w takich sprawach a nie zrzucajcie wszystkiego na miłość boską na niepoprawną technikę.

Tyle ode mnie w tym temacie.

POZDRAMIAM WSZYSTKICH-bez odbioru.

Zmieniony przez - zaskron w dniu 2010-05-09 08:44:56

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dmq92/Redukcja Etap 2./ Lecimy z tym "Koxem" (poprawiony)

Następny temat

Pomoc - plan treningowy

forma lato