SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening w okresie regeneracyjnym

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3441

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co robić w okresie regeneracyjnym?? Przuśćmy taką sytuacje: W poniedziałek wykonany został trening na mase górnej części ciała( ręce, klata, górna część pleców ), We wtorek dolnej części ciała( brzuch, dolna częśc pleców , nogi ), w środe i piątek to co w poniedziałek, w czwartek i sobote to co we wtorek, w niedziele odpoczynek. Co robić w tygodniu poza treningiem na mase?? W jakie dni np. pływanie, po czy przed treningiem? Co jeszcze ćwiczyć?? Bieganie??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie chodze na siłownie!! Trenuje w domu. Nie chodzi mi o jakieś specjalne ćwiczenia tylko o zwykłe aktywności np. bieganie, pływaie, gra w piłke itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 812 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12730
To rzeczywiście sie zregenerujesz :)

>> Weź sie w garść, pokaz co masz - Nie daj sie - Klęskę swą zgaś <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie takiej odpowiedzi sie spodziewałem. Co wy robicie?? tylko trening i odpoczynek?? Nie robicie potem żadnych innych ćwiczeń??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 812 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12730
Za dużo razy w tygodniu :) Poza tym najlepszy okres regeneracji to siedzenie i nic nierobienie (wyjście na basen itd ) A jak chcesz trenować to zrób sobie lajtowy trening 3 dniowy.

>> Weź sie w garść, pokaz co masz - Nie daj sie - Klęskę swą zgaś <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kto powiedział że trening będzie ciężki. Mam 14 lat i bede wykonywał na razie lekki trening i chyba trudno by było siedzieć cały dzień i nic nie robić( lato idzie )Bo wydaje mi sie że np. Jak trening nóg mam we wtorek to w poniedziałek, środe, piątek mógłbym biegac( albo grać w piłke ), a pływać np. w niedziele, co wy na to??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 812 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12730
Dla mnie okres regeneraci to włąsnie gra w gałe z kumplami, plywanie, opalanie sie na słoneczku itd. Po tygodniu czuje sie jak nowo narodzony i zaczynam kolejny cykl ;)

>> Weź sie w garść, pokaz co masz - Nie daj sie - Klęskę swą zgaś <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No właściwie to tak. Tylko jak mięśnie sie regenerują to czy wtedy mozna ćwiczyć ale już nie mase lub siłe tylko np. szybkość i nie zmniejszczy to efektywności treningu na mase lub siłe??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 812 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12730
Co za problem po cyklu masowym odpocząć tydzień i zacząć aeroby lub siłe ?? Nie doradzam tylko w okresie regeneracyjnym ćwiczyć bo dla mnie to bezsens :) Kazdy ma swoje zdanie na ten temat.

>> Weź sie w garść, pokaz co masz - Nie daj sie - Klęskę swą zgaś <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie chodzi o to że ćwicze jeden tydzień na siłe potem na mase. troche źle nazwałem okres regeneracyjny, właściwie to chodzi o dwa dni, przerwe międzi treningami tych samych parti mięśni, no i czy jak mięsień odpoczywa po treningu masowym to można ćwiczyć go ale nie na mase tylko np. wytrzyamłość, szybkość takie coś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 812 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12730
Ni ch*ja "nie rozumie" Chodzi ci o czas potrzebny na regeneracje mięsnia po treningu ?? czy okres regeneracyjny po całym cyklu ??

>> Weź sie w garść, pokaz co masz - Nie daj sie - Klęskę swą zgaś <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 812 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12730
Z powodu mojej niemocy kopiuje tekst z atlasu ćwiczeń

Trening w okresie regeneracyjnym-Cykl ten stosujemy po każdym ciężkim cyklu, np. budowania siły. Jest to czas, w którym dajemy mięśniom trochę potrzebnego im luzu. Czas jego trwania jest ściśle zależny od stopnia intensywności treningów w cyklu poprzedzającym i wynosi od 2 do 4 tygodni. Obciążenia, jakie stosujemy pozwalać mają na swobodne wykonanie 12-15 ruchów w każdej serii( z zapasem 2-3 powtórzeń, których oczywiście nie wykonujemy).Ilość serii na poszczególne grupy zbliżona do okresu budowania masy. Długość przerw pomiędzy seriami ok.2 minut-przy ćwiczeniach typowo siłowych(jak np. wyciskania, przysiady)-do 3-3,5 minuty. Każdą grupę trenujemy raz na 5-6 dni. Dobór ćwiczeń jest sprawa indywidualną-jest to także czas leczenia ewentualnych kontuzji(takich, które pozwalają na kontynuowanie treningów)i pod tym kątem można układać plan ćwiczeń na poszczególne grupy mięśniowe. I tak w rzeczywistości, każdy powinien wypracować sobie osobisty program-adekwatny do indywidualnych predyspozycji organizmu, a zapis ogólny powinien służyć, jako podstawa do dalszych prób wypracowania tego programu.

Podaje takze link http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Masz tam takze tabele dlugosci odpoczynku w zaleznosci od intensywnosci treningów.

>> Weź sie w garść, pokaz co masz - Nie daj sie - Klęskę swą zgaś <<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pas wyszczuplający

Następny temat

TRICEPS ????

WHEY premium