SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening w młodym wieku i problemy z kośćmi

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1547

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 86 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 410
Witam, wiem że już kiedyś wstawiłem podobny temat lecz trochę inny. Mam takie pytanie czy ćwicząc silowo w młodym wieku można uszkodzić sobie kości i czy można umrzeć wczesnie? Chodzi oto że mój kumpel mówił mi że nie poleca mi silownie ponieważ można uszkodzić sobie kości i wcześnie umrzeć to z śmiercią brzmi jak ściema ale wolę już spytać doświadczonych :), co do kości to sam niewiem czytałem że nie powinno sobie uszkodzić kości może że trenuje się parę godzin dziennie... Ale tak to raczej nie ale też wolę spytać, z góry dzięki i pozdrawiam :).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 86 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 410
Nad czymś takim nie myślałem żeby jeździć na jakiś zawody i pakować po 100kg odrazu, tylko poprostu pójść na siłownie i normalnie zacząć od małych wag bo napewno 100 nie podnosie i co będzie mi lepiej szło podnosić ta wagę tak żeby było ok, oczywiście czasem mogę podnieść więcej Niż normalnie żeby np zobaczec ile na klate podnosie a tak to noralnie w zależności ile podnosie na klate np na klate max 50 a tak normalnie z 30-40 tak żeby było poprostu dobrze nie ze 2 razy podniose i odrazu padam... Pozdrawiam :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14683 Napisanych postów 53207 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400784
Niech przedstawi Ci jakieś badania potwierdzające jego słowa. Bez jaj... To jakiś domorosły znachor czy kto?
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
jak Ci sztanga na głowę upadnie to umrzesz wcześniej, ćwiczenia raczej wydłużą Ci tą granicę, sprawny organizm to zdrowy organizm.

jak technicznie będziesz robił to żadnych kosi nie uszkodzisz. Prędzej naderwiesz mięśnie czy ścigana stawy wiązadła.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 86 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 410
Dzięki :) tak myślałem że ściema ale chciałem spytac się do doświadczonych :) pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 323 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45098
Jak najbardziej można ćwiczyć w młodym wieku. Tylko przyda się ktoś to będzie to wszystko kontrolował. Już nawet nie chodzi o to żeby sztanga spadła Ci na głowę lub obciążenie na stopę tylko aby ktoś zwracał uwagę na prawidłową technikę i zakres ćwiczeń.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1128 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68570
Odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego do wszelkich dyscyplin sportowych wybiera się i trenuje jak najmłodsze dzieci.
Potencjał młodego organizmu - tak ciała, jak i mózgu,układu nerwowego, jest największy i największa jest możliwość pewnego ukierunkowania rozwoju.
Na pewno każdego rodzaju trening musi być dostosowany do wieku i odpowiednio przemyślany oraz poparty odpowiednią dietą, bo trening bez dobrej diety bardziej zaszkodzi i wyniszczy rosnący organizm, niż pomoże.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 86 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 410
Dzięki za odpowiedzi co do kontrolowania to na siłowni jest trener personalny więc jest dobrze, i co do diety to taka stosuje więc też bez obaw :), pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1128 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68570
Powodzenia .
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14683 Napisanych postów 53207 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400784
Tym bardziej, ze organizm to takie cwane urządzenie, że czesto daje nam znac ze czegos potrzebuje wiecej w diecie
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 86 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 410
Mi póki co nie daje znać więc dieta jest Raczej wystarczająca :), pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62333 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778007
Trzeba jednak pamiętać, że nie odpowiedni trening w młodym wieku może doprowadzić do patologii sylwetki jeśli nie trenuje się ogólnorozwojowo i przemyślanie. Ale wszystko zależy co kto ma na myśli "młody wiek"
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia

Następny temat

Trening do oceny

WHEY premium