SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla 13 latka na siłe

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7658

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36
Witam serdecznie ;D Heh, chciałem jakoś wyrównać moje "łapy" z rówieśnikami.. Jestem cholernie słaby, np. niedawno zaliczaliśmy podciąganie się.. Udało mi się tylko raz podciągnąć.Ledwie powietrze łapałem i wszystko mnie później bolało Mojemu koledze udało się podciągnąć 10 razy, a innym minimalnie 2, średnio 5. W sumie tylko jeden kolega był gorszy ode mnie i nie podciągnął się ani razu, ale to z powodu jego otyłości.. Tak naprawdę nigdy się za siebie poważnie nie zabrałem, raz sobie postanowiłem że będę ćwiczyć ale tylko przez tydzień.. Później jakoś mi się znudziło, może jestem po prostu niezbyt cierpliwy :/
Bardzo bym prosił o jakieś zestawy ćwiczeń :P Mam tylko 9cm w bicepsie Chyba największy czas wziąć się jakoś za siebie, jakie ćwiczenia mi polecacie?

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 13

Waga: 58

Wzrost: 161

Cel treningowy: Siła

Staż treningowy na słowni: Żaden

Uprawiane inne sporty: Jazda na rowerze

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): sztangielki 1,5kg..

Dieta: brak

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 160 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5626
Tak jak poprzednicy, fakt faktem, że jeszcze kilka lat temu też miałem 13 lat. Gdy nie miałem jeszcze dostępu do siłowni, postawiłem sobie cel, że w jakiś sposób muszę się przygotować do siłowni. I tak co 2 dni, robiłem sobie pompki. Moja siła równała się twojej. Na początku 3 serie po 10 powtórzeń i z tygodnia na tydzień zwiększałem ilość powtórzeń. Po około roku z przerwami robiłem już 3x50. Później kontuzja łokcia i po tym w wieku 14 lat zaczęła się cała przygoda z siłownią (domową). Teraz 16 lat i na poważnie planowanie ćwiczeń i dieta, która przynosi efekty. Potrzeba czasu i wytrwałości, a z pewnością twoja siła będzie na +. Ważne, żebyś miał motywacje, a nie po tygodniu uznasz, że już ci starczy.

Wrzuć na sztangę tyle ile nie jesteś w stanie podnieść i dorzuć jeszcze piątki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 258 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1985
Weź się w ogóle za jakiś sport, np koszykówka albo jakieś sztuki walki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1249 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11422
9 cm w bicepsie? czy może obwód palca mierzyłeś. Jeżeli masz 13 lat to mozesz robić pompki podciągnięcia brzuszki itp. a żelastwa póki co się nie tykaj to samo tyczy się treningu siłowego poćwiczysz trochę tak jak wspominałem i przeskoczysz rówieśników.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36
miało być 19 ale gdzieś mi uciekła 1 ;d
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1249 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11422
ok co do treningu to tak jak pisałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 80 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2875
Przecież Ty jeszcze dziecko jesteś, a chcesz się brać za trening siłowy. Te zamiary odłóż sobie na przyszłość. Dopiero sie rozwijasz.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36
no niby tak, ale mój kolega już pakuję 2x15kg :D Zresztą chcę trochę potrenować, zahartować mięśnie bo mam słabe..
A ogólnie to takie dziecko nie jest ze mnie xD Już pierwsze gimnazjum parę miesięcy i 2 ;]

Zmieniony przez - whoammm w dniu 2011-03-05 22:58:26
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 258 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1985
Nie patrz na kolegów.
Miałem w gimnazjum takiego kolegę co go popołudniami widzialem z innym ziomkiem jak sobie strzyki w tyłek ładowali.

Było to naście lat temu, ziomek się potem rozpił, i w ogóle postanowił poużywać życia, reszty się domyśl
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1249 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11422
tobie się wydaje że nie jestes dzieckiem ale rozwój twojego organizmu mówi co innego i trening siłowy moze ci tylko zaszkodzic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36
Hmmm.. mój kolega też nie jest święty :P Dopingować się nie dopinguję, ale pali marychę, koki zażywa i niedawno sobie podpił na lekcji ;D Nigdy nie zapomnę jak zjarałem z nim dopalacze :P Oczywiście regularnie chodzi palić fajki co przerwy z innymi z mojej klasy :] Ale takto żeby był na jakimś załamaniu to raczej nie, lubi sobie poużywać z życia i pokazać że jest "Hardkorem". No dobrze a więc popróbuje pompki regularnie ćwiczyć ;] Dziękuję za rady i życzę dobrej nocy ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1249 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11422
takich jak twój kolega to można tylko określić mianem patologi, nigdy nie bierz przykładu z takich głupich ludzi
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla 14 latka

Następny temat

3 miesiące i nic ???!!!!

WHEY premium