SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening FBW na masę + SW 17 lat

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1388

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
Witam wszystkich, parę słów na początek.
Płeć : mężczyzna
Wiek : 17
Waga : 60
Wzrost : 170
Cel treningowy : masa jest priorytetem
Staż treningowy na siłowni : 6 miesięcy tyle że z przerwami 2x miesiąc
Uprawiane inne sporty : TKD- 3 razy w tyg. w pon. robimy głównie ręce, w środe nogi a w piątek kombat (full kontakt, parter, noże, itp.).
Dostęp do sprzętu : ławeczka regulowana (poziomo i na skos do góry), modlitewnik, 2 sztangielki, sztanga z gryfem prostym, urządzenie do ćwiczenia nóg (nie wiem jak się nazywa, siedzisz i po prostu prostujesz nogi )
Dieta : Jest
Przeciwskazania medyczne : brak
Zażywane suplementy : brak
Ostatnio przerabiany plan: Plan FBW własnej roboty (bardzo standardowy ), bez diety więc w zasadzie do niczego był.

Teraz pytanie- ile treningów tygodniowo ? Mierze w tak mniej więcej 2-3 TKD i 2-3 na siłowni. Nie ukrywam że zależy mi na TKD ale w końcu trzeba trochę tej masy zrobić więc aktualnie to traktuje priorytetowo.

Plan A:
Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 12,10,8
Wyciskanie sztangi ławka prosta 12,10,8
Podwójne spinanie 12,10,8
Wyciskanie sztangielek (barki) 12,10
Wyciskanie "Francuskie" w sadzie 12,10
Uginanie ramienia z sztangielką na modlitewniku 12,10,8

Plan B (tutaj proszę o wybranie z jednego z 2 ćwiczeń lub podanie innego jeśli te są do niczego ):
Podciągnie końca sztangi 12,10 8 LUB Skłony na "Dzień dobry" 12,10,8
Rozpiętki ławka prosta:12,10,8 LUB wyciskanie sztangi ławka skośna-głowa do góry 12,10 8
Podwójne spinanie 12,10,8
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 12,10
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc chwytem młotkowym 12,10,8
Pompki w podporze tyłem 12,10

Teraz kilka słów do tego CZEMU NIE MA NÓG jako iż ćwiczę TKD od dziecka to nogi mam po prostu dobrze zbudowane i wręcz nieproporcjonalne do reszty ciała (także na treningu w środ. zwłaszcza robimi mnóstwo ćwiczeń na mięśnie nóg). To samo tyczy się rąk- są nieco za dobrze zbudowanie w stosunku do klatki i pleców.
Podwójne spinanie- jest to seria minimalistyczna z książki "ABS czyli mięśnie brzucha" Kurta Brungardta. Polega na jednoczesnym podniesieniu barków i bioder do siebie (nie ukrywam że dosyć to trudne ale brzuch mam dość dobrze wyćwiczony)
I na koniec małe pytanie- czy jest jakiś sposób by mocniej zaakcentować mięśnie klatki w tym treningu (tzn. by klatka szybciej się rozwijała od np. bicepsów? I na koniec proszę o odpowiedzi ;).

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
APPRENTICE

wystarczy sam zobaczysz chybą że uważasz że pompka to podstawa

czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj bo nic nie osiągniesz, zawodowcy mają cały sztab specjalistów którzy pracują na nimi amatorzy mają tylk osiebie i swoje głowy .


pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
w taki sposób to tylko daleko nie zajedziesz to co podajesz to nie FBW na początek zapraszam do lektury każdego punktu powolutku i wróc jak pojmiesz podstawy .

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
Tomasz1405 - Ha, dzięki za link, jak sam szukałem to nie mogłem znaleźć niczego podobnego. No rzeczywiście to trochę zmienia postać rzeczy :p Nie będę robił nowego tematu więc tutaj zamieszczam nowy plan :

Plan A:
Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia (plecy) 12-10-8
Wyciskanie sztangi na ławce poziomej (klatka) 12-10-8
Podwójne spinanie (brzuch) 12-10-8
Wyciskanie hantli (barki) 12-10
Uginanie przedramion z hantlami (chwyt młotkowy) stojąc (biceps) 12-10
Wyciskanie ramion ze sztanga (tricepsy) 12-10

Plan B:
Podciąganie końca sztangi w opadzie 12-10-8
Wyciskanie hantli na skosie 12-10-8
Podwójne spinanie 12-10-8
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia (barki) 12,10
Uginanie ramion ze sztangą 12-10
Pompki w podporze tyłem 12,10

Coś takiego syknie ? Bardziej ogólnych i NIE-izolowanych nie mogłem znaleźć. Chyba że w ogóle zrobić 5x5 ?




Zmieniony przez - APPRENTICE w dniu 2011-11-30 16:37:30

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
świetny artykuł prawda ale w żaden sposób nie wykorzystałeś go , proponuje zanalizuj go jeszcze raz a zrozumiesz że plan który podajesz w twojej sytuacji jest nie do przyjęcia , poza tym masz tam pełno gotowców.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
Zanim coś zrobię to powiedz czy ćwiczenia są złe, czy liczba serii/powtórzeń czy cały zamysł planu ?

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
APPRENTICE

cały zamysł planu przeczytaj punkt 6 i 6 a dokładnie , to coś ogarniesz jak ci napisze plan gotowy nic z tego nie wyniesiesz na przyszłość
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 413 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2540
NOGI -> PRZYSIAD TYLNY lub PRZEDNI + łydki 1x. Zamiast przysiadu możemy zrobić bardziej złożone ćwiczenie ang. THRUSTERS (czyli przysiad + wyciskopodrzut).
PLECY -> JEDNA SESJA MC, DRUGA WIOSŁOWANIE; DRĄŻEK MOŻE BYĆ NA KAŻDEJ SESJI
KLATKA -> Wyciskanie leżąc lub pompki na poręczach
BARKI -> wyciskopodrzut lub pełny podrzut; zarzut siłowy
BIC/TRIC-> jeśli trzeba ćwiczenia podstawowe - uginania i prostowania

takie trudne? skup sie na ciągach, przysiadach, a nie jakies tam badziewne izolacje...
Uloz plan skupiajac sie na cwiczeniach wielostawowych, ale z reszta, Tomasz oceni sytuacje lepiej

Pozdrawiam

SOG za pomoc mile widziany

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 413 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2540
ja na przyklad trenuje boks i posiadam taki plan :

A:

Thrusters 3x8
Pompki z nogami wyżej 3x8
Unoszenie sztangielek na boki 3x10
+ łydki

B:

Podciąganie na drazku 3x10
Żuraw 3x10
Pompki na poręczach 3x10
+ brzuch

SOG za pomoc mile widziany

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
Ok to podejście trzecie :D

Plan A:
Thrusters 3x8
Wiosłowanie sztangą oburącz 4x8
Dipsy 5x5
Uginanie ramion ze sztangielkami (bicepsy) 3x8
+ brzuch

Plan B:
Power clean 5x5
Martwy Ciąg 5x5
Przysiad przedni 4x8
Wyciskanie sztangi leżąc 5x5
Prostowanie ramion ze sztangą (tricepsy) 3x6
+brzuch

W tygodniu: A B A

Ujdzie ? Czy to że dodałem ćwiczenia na ramiona będzie miało jakiś wpływ na plan ? Potrzebne są w ogóle ? Czy zamiast martwego ciągu mogę dać podciąganie się na drążku ?

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
patrz

A.
Power clean 5x5
przysiad tylni 5x5
drążek 5x10
wyciskanie 5x5

B.
pushpress 5x5
MC 5x5
porecze 5x5
wiosłowanie 5x10

i tyle rozciąganie dynamiczne przed statyczne po
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
Tomasz - Nic na ramiona ? I jak długo mam się stosować do tego planu ? Przez cały czas póki ćwiczę SW czy zmienić na coś innego po pewnym czasie ? Tak czy inaczej wielkie dzięki za pomoc ^^

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nowy trening?

Następny temat

Poczatkujacy trening ,

WHEY premium