SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tłuszczy w diecie.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3006

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 730 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19888
Interesuje mnie zagadnienie (z czystej ciekawości)

Co by było, gdyby ktoś swoje zaptrzebowanie rozbił tylko na białko i węglowodany? Nie uzupełniał diety zdrowymi tłuszczami?

Np.

zapotrzebowanie ~3150kcal
3*70=210g (840kcal) białko
3150-840=2310 2310/4=577,5 węglowodany

Szła by waszym zdaniem masa czy nie?

Czytałem o tłuszczasz i czytałem i wiem, że są ważne dla zdrowia, ale są jakoś stanowczo ważne dla rozwoju masy mięśniowej? Wiadomym jest, że zabezpieczają mięśnie przy długotrwałym wysiłku, ale przypuśmy, że ktoś nic nie robi oprócz chodzenia na siłownie?


EDIT: Nie uwzględniamy kwestii zdrowia, bo to oczywiste...

Zmieniony przez - Gumiśśś w dniu 2007-03-16 13:31:07
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 730 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19888
Dlaczego nabranie może być nie możliwe? Ale to tylko "może" czy "nie jest"? I dlaczego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
wiem, że są ważne dla zdrowia, ale są jakoś stanowczo ważne dla rozwoju masy mięśniowej?

są stanowczo ważne dla Twojego przeżycia, więc sam sobie odpowiedz jak to się ma do masy mięśniowej

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1775 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28109
Poza tym bez tluszczu nie ma tescia a bez tescia nie ma masy wiec...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 730 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19888
No już chłopaki jakieś konkrety daliście, dzięki!

Czytałem o bigorektykach (czy jakoś tak) i tam było, że ograniczają tłuszcze do 0, więc dawało mi do myślenia...

Sorry, jeśli dla Was to było głupie pytanie. Dla mnie było ciekawe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Chcesz ograniczyć w diecie do zera tłuszcz, o którym prof. John Yudkin mawiał: "the most valuable food known to Man"?

Można chociażby zastanowić się jaki wpływ na nasz organizm będą miały niedobory NNKT i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Paradoksalnie propagowane szczególnie w latach 80-90 i wcześniej diety beztłuszczowe("recepta" na zdrowie i nadwagę) przyniosły złą sławę węglowodanom
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 730 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19888
ellis: nie chce! Jestem daleki od takich poczynań . Ja tylko dociekam co by było gdyby... I akurat na to pytanie nie mogłem znaleźć odpowiedzi. W sumie bilans kaloryczny byłby spełniony. Jeśli czegoś byłoby za dużo, to odłożyło by się w tłuszczu, tak? Więc "prawie" (choć to czyni czasem wielką różnice) na jedno by wyszło.

Czytałem w Twoim poście ile organizm może "zgromadzić w sobie" energii z poszczególnych składników itp. Mógbyś rozwinąć swoją myśl o NNKT i witaminach Jeśli chodzi o zdrowie, to pewnych faktów jestem świadom

Nie chodzi mi o to, żeby ilość tłuszczy wynosiła 0, ale gdyby zamknać je w ilości jakie są już w pożywieniu, a nie uzupełniać dodatkowo? Co by się stało, gdyby bilans kaloryczny dalej się zgadzał?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
około 80-90 gram tłuszczy dziennie trzeba spożywacz dla utrzymania odpowiedniego poziomu hormonów w organizmie

witaminy A D E K rozpuszczają się tylko w tłuszczu

nie wspominając o właściwościach pozdrowotnych oliwy , O3 czy tranu


i najważniejsze , bez węglowodanów można żyć , bez tłuszczy NIE

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1775 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28109
I cos z własnego doswiadczenia. Ok. 2 lat temu postanowilem zrobic wiosenno - letnią wycinkę. Moja wiedza o odżywianiu byla jeszcze wtedy mocno ograniczona. Zabrałem sie za redukcje i obcinke zarowno ww jak i ...tluszczy.
Efekt - duży ubytek tkanki tluszczowej + tkanki mięsniowej oraz poziom cholesterolu znacznie poniżej normy + ogolne wycienczenie organizmu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
j/w podobnie kończyłem jak tak próbowałem

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 730 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19888
Jak już pisałem, nie mam takich planów. Byłem tylko ciekaw. Chociaż dalej wszyscy piszecie o zdrowiu, a mnie chodziło głównie o mięśnie. Z tymi hormonami to już jest jakiś argument, bo może spaść poziom testosteronu. Ale dla kogoś kto go wbija, to raczej bez znaczenia? (Nie wiem nie znam się na dopingu.)
Zastanawia mnie jednak jak robią to bigorektytcy. Oni praktycznie nie jedzą tłuszczu (wiem, że większość osób dotkniętych tą chorobą wbija). Mimo wszystko jakoś tam rosną (i to napewno nieźle), mimo, że wydaje im sie że są malutcy, stają się coraz więksi przy bardzo niskim bf%. (Wiem do czego prowadzi ta choroba).

Jeszcze raz dla jasności: NIE CHCE TAK ROBIĆ Ciekaw poprostu jestem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 921 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6365
zanim trafiłem na sfd pojęcia nie miałem o roli tłuszczy dla naszych organizmów. Robiąc redukcje, zjechałem węgle, ale tłuszcze i białko zostały. Oczywiscie pod kontrola najlepszych na tym forum Takze uniknalem wycienczenia organizmu. Jednak około rok temu, nie majac pojecia co, jak i ile jesc chcialem schudnac. Jadlem 3 posilki dziennie, beztluszczowe praktycznie, chodzilem na basen a moj organizm byl skrajnie wykonczony i padniety. Moja energia zyciow zmalala do minimum, gdzie usiadlem tam zasypialem nawet w dzien. Normalnie porazka byla.
Teraz jestem na zbilansowanej dicie "zerowej" gdzie tłuszczy nan około 100g dziennie. Tak więc tłuszcze to podstawa zdrowia

Zmieniony przez - kenio80 w dniu 2007-03-17 09:04:34
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kilka pytań nowego

Następny temat

Dla 105 kg dieta redukcyjna może ktoś ma??

WHEY premium