SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja czy masa ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3024

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

21

Waga

79

Wzrost

176

Cel treningowy

redukcja/masa

Staż treningowy na siłowni

2

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

łweczka, hantle, gryf łamany, sztanga

Ostatnio przerabiany plan

redukcja

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 137 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 958
Witam, od dobrych dwóch miesięcy ćwiczę na siłowni, głównie chodziło mi o rozbudowę klatki piersiowej i po tym okresie postanowiłem wykupić dietę i plan treningowy z myślą o tym żeby wyrzeźbić mieśnie.
Niestety rozpisano mi dietę na redukcje tkanki tłuszczowej i teraz sam nie wiem co robić, bo nie chciałbym zmarnować tych dwóch miesięcy ćwiczeń żeby teraz schudnąć i zaczynać znowu od początku.
Mój wiek to 21 lata oraz 176 cm i 79 kg.
Wstawię moje zdjęcie do podglądu.
Pozdrawiam.













Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 321 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23240
Ja na twoim miejscu najpierw bym się zredukował a potem robił masę. i nie martw się że te 2 miesiące przepadną. Po pierwsze 2 miechy na siłce to tyle co nic a po drugie to nie jest tak że każdy gram mięśnia jaki zrobiłeś od razu znika na redukcji :P Ps nie skupiaj się tylko na klacie, wszędzie by się przydało mięsa dorzucić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
Nie wiadomo od jakiego poziomu zaczynałeś ale sporo poszło w brzuch. I teraz jak będziesz mieć nadwyżkę to też brzuch może jeszcze bardziej wywalić. Leć na zerowym bilansie albo delikatnym plusie i kontroluj brzuch.
Musisz się jednak liczyć, że na redukcji góra też nieco poleci.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 137 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 958
Wiadomo, że dwa miesiące na siłowni to krótki okres ale jednak cieszy jak się widzi w sylwetce jakieś zmiany :D Bo na pewno i tak lepiej wyglądam niż 2 miesiące wcześniej :D
Dietę jaką stosuję to 300 kcal odejmuje, ćwiczenia początkowo robiłem tylko na klatkę piersiową, od ponad tygodnia trzymam się planu jaki dostałem wraz z dietą czyli fbw który ćwiczę w poniedziałek, środę oraz piątek.
Dodatkowo we wtorki i soboty robię ćwiczenia na klatkę bo na tym najbardziej mi zależy.
Ale teraz niestety muszę robić redukcję więc mam kolejne pytanie warto ćwiczyć nadal klatkę piersiową w czasie redukcji ?
Czy zejść do odpowiedniego bf i wtedy wziąć się za masę wraz z odpowiednim treningiem na rzeźbę ? Pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
Ale to że będziesz ją częściej trenował niekoniecznie znaczy, że efekty będą lepsze. Jak masz fbw to jego się trzymaj i nie dodawaj nic ekstra.
Może dieta jest za wysoko.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 321 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23240
Zaraz zaraz robisz FBW 3 razy w tyg plus dodatkowe dni klaty ? czyli sama klata dostaję przez 5 dni w tyg? z takim podejściem nie dasz czasu jej na regeneracje i możesz mieć efekty przeciwne bez zamierzonych. I sorry ale wcale aż ażtak bardzo nie odstaje od reszty. Np na plecach i nogach masz trochę tłuszczu wiec tam mięśnie też nie sa zbyt pokaźne ale tego nie widzisz. Jak tłuszcz zejdzie to wtedy spostrzeżesz się że braki są wszędzie a nie tylko na klacie. Rób całe ciało ładnie 3 razy w tyg i ogarnij dietke na redukcje i będzie gites. Nie kombinuj z priorytetami jak nie ma potrzeby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 137 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 958
Prześle wam za chwilkę plan treningowy jaki mi zalecono, niestety nie jestem z niego zbytnio zadowolony z tego względu że robię te ćwiczenia nie czując na drugi dzień zakwasów, i tak było od samego początku. Zakwasy jedynie pojawiają mi się na pośladkach, udach oraz troszkę barki czuje następnego dnia.

Trening mój składa się z planu ćwiczeń A i B które wykonuje na zmianę w poniedziałek, środę i piątek.

W ćwiczeniu A wykluczyłem ćwiczenie 4 oraz w ćwiczeniu B też 4 z tego względu bo ćwiczę samą klatkę we wtorki i soboty, wykonuje wtedy :
wyciskanie sztangi na prostej i skosie, wyciskanie hantli na prostej i skosie, rozpiętki.


















Zmieniony przez - mugolina w dniu 2017-02-14 22:37:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 321 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23240
plan jest słaby. Nie odkrywaj ameryki na nowo tylko weź ten https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html  i odpuść sobie ten dzień klaty bo więcej nie znaczy lepiej. I czemu przysiad z "hantelką" ???Nawet nie hantlą a hantelką... Nałóż żelastwa na gryf i rób prawdziwe siady, tyłkiem do ziemi. A zakwasy nie są wyznacznikiem dobrego treningu. Po pewnym czasie można ich nie mieć co nie znaczy że trening był żle zrobiony. W całym planie jest tyle zbędnych pierdół że nie będę reszty komentował. Bierz gotowca i na siłkę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 137 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 958
Też tak właśnie myślałem, że to lipny plan, bo ćwicząc te ćwiczenia nie czuje w ogóle, że ćwiczyłem.
Nie będę ukrywał to dopiero moje początki na siłowni i chciałbym zapytać czy dało by radę żebyście chociaż skopiowali i powklejali mi tutaj jakie ćwiczenia wykonywać i jak je łączyć oraz co w który dzień ćwiczyć ?
Bo tutaj są różne etapy w tym linku który mi podałeś a ja nie mam jeszcze zbyt dobrej orientacji co jak łączyć, byłbym bardzo wdzięczny za ułożenie mi odpowiednich ćwiczeń w dany dzień.
No i na siłownię zbyt często nie mogę chodzić więc głownie ćwiczę w domu, sprzęt jaki posiadam to podstawy tzn :
ławeczka, sztanga, gryf łamany, hantle i poręcze do pompek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33143 Napisanych postów 23214 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278163
Jak jeszcze do tego sprzętu Masz z 80 kg obciążenia i drążek to masz wszystko i silka Ci nie potrzebna przez pierwsze lata
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból pleców w odcinku ledzwiowym.

Następny temat

Zwiększenie kondycji

WHEY premium