SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Push Pull + FBW x3 w tyg

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5466

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Facet

Wiek

21

Waga

70

Wzrost

175

Cel treningowy

nic innego jak MASA

Staż treningowy na siłowni

wcześniej 2 lata chaotycznie . Od nowego roku systematyczny FBW

Uprawiane inne sporty

narciarstwo .

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

ławka pozioma (z regulacją kąta) ławka skośna . Sztanga ,Hantle . NA potrzeby nowego treningu chce się zapisać na siłownię

Dieta

Ograniczone spożycie cukrów. 5 posiłków dziennie . Nie wyszystkie doktryny diety udjae mi sie utrzymać .

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

nie zidentyfikowano

Zażywane suplementy

olimp carbonox (wiem ,głupota) Ostrowit WPC

Ostatnio przerabiany plan

FBW od Joe Weidera .

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

WL 3x70 . Ze względu na brak warunków w domu MC I Przysiad nie mierzony .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 508
Witam :)
Użytkownik lakerr założył na forum temat w którym umieścił różne wariacje planu push pull . Jedną z nich było połączenie go z FBW w następujący sposób

pon-push
wt-off
sr-pull
czw-off
pt-fbw

Push:

przysiady
push press
wyciskanie leżąc
pompki na poręczach
wspiecia na palce

Pull:

Highpull
Martwy ciąg
podciąganie na drązku
uginanie ramion ze sztangą

Fbw:

Przysiady
martwy ciąg
pompki na poręczach
podciąganie na drążku

Co o tym sadzicie ? jakie są wasze propozycje co do ilości serii i dobieranych w nich ciężarów ?
Dotychczas ćwiczyłem wg planów dla początkujących zawartych w książce Kulturystyka Joe Weidera (jeśli chcecie mogę dołączyć skany).

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 631 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17668
raczej takiej kombinacji się nie stosuje
jeśli już chcesz robić coś normalnie to push / pull / legs
poczytaj na forum jest pełno gotowych planów, także nic nie musisz wymyślać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
A MC i przysiad w ogóle robiłeś czy nie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
bohoo

jesli czegos nie jestes pewien - NIE PISZ!
czytaj,tylko czytaj.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
pomijajac szczegoly imo wygodniejszy jest upper/lower/FBW ale to tylko moje zdanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 508
Dorzucam skany poprzedniego planu .
Jak widać MC I przysiad był ćwiczony . Ostatnio doczytałem że mam spore braki z techniką dlatego pojawił się pomysł chodzenia na siłownię w celu jej poprawienia.

Wiem że jest mnóstwo gotowych planów , sam legendarny _Knife_ wrzucał kilka sprawdzonych
_Knife_

U mnie warunkiem jest plan na Masę ale 3 dniowy . Co znacznie okraja wybór .


I Teraz właściwe pytanie . Otóż znalazłem dwa wg mnie ciekawe plany w tym linku .
_Knife_
PROSTE FBW 3X W TYGODNIU A,B,A - PON, ŚR, PT, _KNIFE_:

W SEKWENCJI A,B,A. Nie wolno zmieniać kolejności.

TRENING A - PONIEDZIAŁEK RAMPA NA 5 POWTÓRZEŃ PRZYSIADY
TRENING A - PIĄTEK RAMPA NA 10 POWTÓRZEŃ PRZYSIADY

Analogicznie pompki na poręczach np. trening A - PONIEDZIAŁEK RAMPA NA 10, PIĄTEK - RAMPA NA 5 POWT.


TRENING A:

1. PRZYSIADY 6-10 serii RAMPA, 75-85% CM, 5-10 powt.
2. POMPKI NA PORĘCZACH 5-6 serii, 75-85% CM, 5-10 powt.
3. WIOSŁOWANIE SZTANGĄ 5-6 serii, 75-85%, CM 5-10 powt.
4. UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ: 4-6 serii, 75-85% CM, 8-12 powt.

TRENING B:

1. PUSH PRESS 4-6 serii RAMPA, 75-85% CM, 3-6 powt.
2. MARTWY CIĄG 6-10 serii RAMPA, 75-85% CM, 3-8 pow.
3. PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU ŚREDNIM NACHWYTEM 5-8 serii, 75-90% CM, 3-10 powt.
4. WYCISKANIE WĄSKIM CHWYTEM 5-8 serii RAMPA, 75-85% CM, 5-10 powt.



oraz
Traktor
PROSTE FBW 3X W TYGODNIU, WG TRAKTORA (SFD):

3 x tyg. (co najmniej 1 dz przerwy pomiedzy sesjami),czyli np.tradycyjnie: poniedzialek/sroda/piatek .

Cytat:
1. przysiad
2. rdl (rumunski martwy ciag)
3. wyciskanie na lawce
4. wioslowanie
5. wyciskanie w staniu
6. podciaganie na drazku (podchwyt)
TO JEST TWOJA BAZA ,czyli najwazniejsze cwiczenia,dzieki ktorym staniesz sie silniejszy i wiekszy.

kazde z cwiczen wykonujesz wg schematu:

rozgrzewka:
1 seria z bardzo malym obciazeniem(gryf;ciezar ciala) x 15p
1 seria na 50% CD (ciezaru docelowego/roboczego,czyli takiego,na ktorym wykonasz ostatnia serie) x 15p
1 seria na 75% CD x 15p

serie docelowe(zasadnicze;robocze);
1 seria na 100% CD x 12-15p
ciezar musisz tak dobrac,aby zmiescic sie w zalozonym przedziale powtorzen. jesli wykonasz mniej,.niz 12p poprawnych technicznie,bez pomocy partnera,bez ruchow oszukanych,tzn.,ze zalozyles za duzy ciezar. jesli wykonasz 15p,to znak,ze na nastepnej sesji mozesz zwiekszyc ciezar.

o ile?

wszystko zalezy od konkretnego cwiczenia oraz Twoich wlasnych mozliwosci.
logicznie-w przypadku bojow,gdzie pracuje wiecej muskulatury(np.przysiad) bedziesz mogl dolozyc wiecej,niz np.w slabym wyciskaniu w staniu (barki).

troche inaczej bedzie sprawa wygladala przy drazku.
tutaj zaloz sobie jakas docelowa serie podciagniec TOTAL i wykonaj tyle serii,az ten total osiagniesz. zacznij od TOTAL=15p (chyba,ze juz jestes niezly,bo np.masz niezly poziom sily wzglednej,to 30,a pozniej nawet 50) jesli jestes w stanie wykonac wiecej,niz 15p - dowieszaj dodatkowy ciezar.

trzymaj tempo treningu.
nie rozpraszaj sie!
max przerwa pomiedzy seriami - 90s (przed docelowymi;w ciezkich cwiczeniach,itd.)
pomiedzy cwiczeniami - tyle,aby przygotowac nastepne stanowisko.

do sugerowanego ukladu cwiczen mozesz(lecz wcale nie musisz-przynajmniej na poczatku) dolozyc cos na brzuch/lydki i wykonywac 1 cw pod koniec kazdej sesji. 2-3s x 15-20p (brzuch), lydki wg ukladu przedstawionego wyzej.

czyli:

pon - wykonasz cos na brzuch
sro - cos na lydki
pia - znowu cos na brzuch

kolejny tydzien,

pon - cos na lydki
....
itd.

trzymaj sie wybranych cwiczen-nie zmieniaj co trening.


Ten który napisałem w pierwszym poście czy któryś z tych ?


Ps. Sorka za długi post . Widzicie jak wiele ćwiczeń miałem do tej pory (efekty były ). Różne osoby róznie zalecają . z jednej strony nie zmienia sie skutecznego treningu a z drugiej wg książki Weidera powinienem zmienić plan jakieś 2 miesiące temu . W sumie zrobiłbym to gdyby nie to że nie moge wygospodarować 4 dni na trenning. Przynajmniej nie zawsze .

Pozdro




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 508
Panowie doradzicie coś ? Jestem nowy trochę się gubię :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
zacznij od tej prostej calosciowki,ktora polecam. pojdziesz na silownie,wdrozysz to wszytko w zycie,wejdziesz na obroty(min 4-6tyg.)-wtedy przyjdz i pomyslimy nad czyms bardziej "zaawansowanym" .

"live and die in the squat rack"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brak efektów i kilka problemów

Następny temat

Bieganie podczas masy /

WHEY premium