SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z udami

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4060

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Kobieta

Wiek

24

Waga

53

Wzrost

174

Cel treningowy

Ujędrnienie i wyszczuplenie ud

Staż treningowy na siłowni

3 miesiące

Uprawiane inne sporty

Jazda na rowerze (raz w tygodniu 50 kilometrów)

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Siłownia

Dieta

Ograniczenie cukru, jedzie 5 posiłków dziennie

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 226
Cześć,

Żeby uzyskać lepsze odpowiedzi przybliżę wam trochę mój problem. Mam 24 lata, jestem bardzo szczupłą osobą (jak komuś mówię że mam celulit to wybucha śmiechem), od długiego czasu ważyłam 43-46kg, ostatnio moja waga zmieniła się na 53 kg. Od roku borykam się z problemem celulitu i grubych ud. Od początku tego roku zaczęłam z tym walczyć.

Moja dieta nie jest idealna, zdarza mi się zjeść coś słodkiego, nie jest szablonowa - nie mam rozpisanego co, kiedy i jak jem. Ograniczyłam maksymalnie produkty zawierające cukier, wybieram tylko produkty pełnoziarniste (chleb, mąka, makarony). Staram się jeść 5 niewielkich posiłków dziennie. Prowadzę dziennik kaloryczny, i spożywam nie więcej niż 1800 kcal dziennie (zazwyczaj ok. 1500kcal).

Ćwiczę 3x w tygodniu na siłowni oraz 3x w tygodniu aerobowo (pilates i tym podobne). Nie chcę robić typowego kardio (rower/bieganie), gdyż obawiam się utraty ogólnej wagi i schudnięcia na całym ciele, co ze względu na moją dużą szczupłość od pasa w górę, mogłoby skończyć się wizualną katastrofą.

Mój trening wygląda tak:

Czworogłowy:
1. Przysiad ze sztangą
2. Prostowanie nóg na maszynie
3. wypychanie cięzaru na suwnicy
4. odwodzenie nóg do zewnątrz nalinkach wyciągu
5. przywodzenie nóg do wewnątrz (na linkach wyciągu)

Dwugłowy:
1. Rumuński martwy ciąg
2. Dzień dobry stopy sumo
3. Uginanie nóg w leżeniu (z linką na wyciągu)
4. Odwodzenie nogi w tył na linkach wyciągu

Nie wiem czy to wina ciężaru ud czy czego, ale od tyłu moje nogi wyglądają na... krzywe. Mam również problem z silnie odstającym tłuszczem na prawej nodze, który mam wrażenie rośnie z każdym miesiącem ćwiczeń (ogólnie uda maleją, a w to miejsce odstaje coraz bardziej - zaznaczone na zdjęciu).

Macie jakiś pomysł jak doprowadzić te uda do porządku?




Zmieniony przez - karoliina w dniu 2014-05-13 17:29:21
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
https://www.sfd.pl/Ladies_SFD-f446.html

Zapraszam do tego działu, Panie na pewno pomogą lepiej .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rzeźba po masie, ektomorfik

Następny temat

ocena treningu

WHEY premium