SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Priorytet : Klatka i plecy

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1830

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6157
Trenuje juz od mniej wiecej pol roku ( moze troche mniej) , a wczesniej tyllko bieganko i trening brzucha.
17 Lat wzrost 173 cm 71kg , najbardziej zalezy mi na przybraniu masy na klatce i plecach, czyli typowy cel bycia " szerszym " .
Bylem teraz 2 tygodnie na urlopie, wiec nie mialem mozliwosci byc na silowni, a przed nim robilem ok. 2 miesiace fbw, wiec moje pytanie teraz czy mam je kontynuowac jakby nigdy nic dalej, czy polecacie jakis inny trening?
I co do diety, jako ze chcialbym wprawdzie przybrac troche w klatce i plecach, ale niekoniecznie przytyc duzo, poniewaz zalezy mi na tym zeby wygladac szczuple( moze to troche dziwne w tym forum :P ) .
Mam nadzieje ze wiecie mniej wiecej o co mi chodzi, tlumacze to dlatego bo chce zgubic troceh tkanki tluszczowej( ktorej nie ma az tak duzo, z miesiac temu lub jakos sie mierzylem, bylo jej 14% bodajze lub troche mniej), ale jednoczesnie przybrac wlasnie na miesniach w okolicach klatki i plecow.
Krotka pilka, bo sie rozpisalem : Jest takie cos mozliwe? Zeby przybrac na masie na "gorze" a zgubic troche tkanki tluszczowej na brzuchu, zeby bardziej widoczne miesniei brzucha?
Dzieki za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 414 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9031
Nie da się chudnąć w jednym miejscu, a w drugim tyć.

No pain - no gain.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zbuduj masę przez zimę, a potem zrzuć nadmiar fatu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6157
No tak w sumie logiczne, tylko ze dylemat jest taki, ze nie chce przybierac na masie, bo masy troche mam ( dla mnie wlasnie akurat), jednak brakuje jej wlasnie w okolicach klatki i plecow. Ale rozumiem co chcecie powiedziec. Jako ze znam siebie wolalbym jednak zrzucac powoli tkanke tluszczowa, bardziej niz przybierac super na masie, bo po prostu tak bym sie czul najlepiej, a to jest dla mnie najwazniejsze.
Myslac tak moja wymarzona sylwetka bardziej by byla fitnesowa niz typowa silowa, tak? ( jesli mozna te kategorie tak rozdzielic) Wiec co do diety, obejrze mozliwosci, ale jaki trening z moich zagmatwanych postow byscie mi polecili? Dalej FBW ( ok 2. miesiace stazu fbw) czy cos innego teraz po wakacjach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 24621 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105095
może problem leży w treningu tych partii ? daj swój trening dla klaty i pleców i rozpisz partie w tygodniu

masz nabrać masy, mięcha jak napisał paramibo a później się wytniesz nie musisz być wielki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6157
3x w tygodniu , 2 zestawy fbw

Zestaw A

1. Przysiad ze sztanga 2x12
Wspiecie na palcach 2x25 ( bo nie ma obciazenia )
2.Przyciaganie linki wyciagu gornego w siadzie 4x12
3.Wyciskanie plaskie 3x12
4.Wyciskanie sztangielek zza glowy 3x12
5.Wyciskanie francuskie siedzac 2x12
6.Uginanie ramion ze sztanga 2x12

Zestaw B

1.Prostowanie nog w siadzie 2x12
Wspiecie na palcach ( mam tylko mozliwosc na jedno cwiczenie na lydki) 2x25
2.Martwy ciag 3x12
3.Wyciskanie sztangielek na skosie 3x12
4.Uginanie ramion na bok 3x12
5.Wyciskanie francuskie jednoracz 2x12
6.Uginanie ramion ze sztangielka , chwyt mlotkowy 2x12

Po kazdym treningu czyli tez 3 razy w tygodniu
Allachy 3x max
Wspiecia nog w lezeniu 3x max
Side Plank 3x max

Tak jak mi polecono jakis miesiac temu

Wczesniej przed tymi 2 miesiacami, cwiczylem jakies 3 miesiace planem treningowym mojego ojczyma, byl o wiele bardziej obszerny, ale powiedziano mi ze za duzo nie jest wcale lepiej:
Wtedy to bylo jakos 4x w tygodniu , wszystkie partie miesniowe bo 3 cwiczenia a serii 5x12 w 2 dni a drugie 2 dni powtorka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
poza tym na priorytety trzeba miec solidne podstawy, rzuc zdejcie swoje zobaczymy czy juz czas

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6157
Solidnych podstaw to pewnie jeszcze nie ma, mowiac priorytet po prostu chcialem narzucic lekka tendencje, priorytet moze za duze slowo. Postaram sie niedlugo wrzucic fotke.
Taka fotka na szybko na luzie, nie jest zbyt dobra bo przed lustrem i slabe oswietlenie ale tak jest po 2 tygodniach urlopu wiec bylo tylko trenowanie brzucha i troche biegania.




Zmieniony przez - roman322 w dniu 2013-08-26 17:03:54

Zmieniony przez - roman322 w dniu 2013-08-26 17:04:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 414 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9031
Masuj i ćwicz ostro, a potem zrzucisz fat, tak mnie się wydaje.

No pain - no gain.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
j/w
zbuduj najpioerw podstawy, daj same cwiczenia na wolnych ciezarac, ewentualnie biceps/triceps na "dopalenie" na maszynach/izolacje.
poprawa konkrentych grup miesniowych zajmiesz sie za rok-dwa

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6157
Jeszcze mam jedno pytanie do was, jestem ekto czy mezo , tego jednego zdjecia da sie oszacowac?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie odnośnie do diety.Prosze o pomoc

Następny temat

Ćwiczenie w czasie kontuzji

WHEY premium