SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningu dla osób sredniozaawansowanych

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 295968

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 208
Niom akurat to czytałem ale jakoś nie zrozumiałem tego pkt. dzięki za wytłumaczenie. SOG

Narazie tylko w domu ale ...
Dietka :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Tony, dzięki za pomoc Bardzo dobrze to wytłumaczyłeś.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 597
niedawno zacząłem trenować tym sposobem(tydzień treningu już za mną)
jestem bardzo zadowolony(daje w kość ;D) ale mam kilka pytań:

1 i 2 dzień-poniedziałek i wtorek(klatka piersiowa i nogi) trening wydawał mi sie najintensywniejszy,najcięższy a czwartek i piątek wydają mi sie mniej intensywne itp. ale partie mięśniowe sie w nich powtarzają - nie wiem czy dobrze rozumuje ale te dwa ostatnie dni są na trening słabszych,mniej rozwiniętych grup mięśniowych dlatego trening wydaje mi sie słabszy-dobrze rozumuje??jak ma to faktycznie wyglądać??

pyt nr 2 - mięśnie brzucha
ta partia mięśniowa dość szybko sie regeneruje wiec ćwiczenia na nią są 3 razy w tygodniu- ale każdego dnia ma to być do upadłego czy jak?? acha i ćwiczenie z podciąganiem kolan (wisząc na drążku) jest dość intensywne??jest to pozycja(zwis) trochę niewygodna -czy może zastąpić to innym ćwiczeniem mięśni brzucha-czy to ćwiczenie ma jakieś szczegulne znaczenie dla mięśni brzucha????

pyt nr 3
biegam już jakieś 2 lata regularnie(podczas treningu dla początkujących też) czy przy treningu dla średniaków jest to dobry pomysł(przed treningami biegałem)?? zwłaszcza jeżeli chodzi mi o zdobycie masy mięśniowej i siły?? ale niechce też stracić kondycji jaką zdobyłem biegając-co zrobić z tym fantem??

pytanie nr 4:
chciałbym sie dowiedzieć po jakim czasie bedzie widać efekty(zwiększenie masy do 80kg-na razie mam 70 przy wzroście 174...czyli jescze 10kg) treningów-wiem nie bedzie to szybko ale w przybliżeniu jakby mógł mi ktoś podać ile to może potrwać bo puźniej gdy osiągne cel chciałbym ćwiczyć dal rzeźby

no i ostatnie pytanko:
jak wyżej wspomniałem trenując chce zdobyć mase mięśniową i siłe-nie układałem diety bo wiem że i tak nie uda mi sie do niej dostosować(mama,i polska kuchnia....)
a wiec ogólnie powiedzcie mi co jeść-produkty i ogólnie jakie związki(białka cukry,tłuszcze itd i w czym sie zawierają) żeby móc jakoś odrobine poprawić swoje żywienie - nie jem fast-foodów nie pale nie pije chemi też nie jejem(chipsy cola itd) co jeść żeby rosnąć- suplementy ,odżywki itp nie wchodzą w grę- chce osiągnąć cel bez chemii itp chcę to zrobić o własnych siłach

EDIT
jeszcze przyszło mi kilka aspektów do głowy:
1.zbliżają sie święta i co wtedy z treningiem??-jeżeli przerwę bedzie to przerwanie cyklu - co wy zamierzacie zrobić z treningiem podczas okresu świątecznego?

2.po 6 tyg treningu jest tzw okres luzu dla mięśni - ile trwa taki czas i czy wogóle mam nie trenować czy może np pare obwodów z treningu dla początkujących????

Zmieniony przez - danielooo w dniu 2008-11-28 20:08:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
1 i 2 dzień-poniedziałek i wtorek(klatka piersiowa i nogi) trening wydawał mi sie najintensywniejszy,najcięższy a czwartek i piątek wydają mi sie mniej intensywne itp. ale partie mięśniowe sie w nich powtarzają - nie wiem czy dobrze rozumuje ale te dwa ostatnie dni są na trening słabszych,mniej rozwiniętych grup mięśniowych dlatego trening wydaje mi sie słabszy-dobrze rozumuje??jak ma to faktycznie wyglądać??

Trening jest tak celowo zaplanowany. Przeszedłeś z treningu obwodowego na dzielony. Ćwiczenia są ułożone tak, aby większość partii pracowała 2x/tydz z różną intensywnością. W dni w których treningi wydają Ci się lżejsze postaraj się lepiej skupić nad pracą mięśni, napięciem, etc. Dokładniej przyłóż się do rozciągania po treningu. No i bądź wytrwały.

pyt nr 2 - mięśnie brzucha
ta partia mięśniowa dość szybko sie regeneruje wiec ćwiczenia na nią są 3 razy w tygodniu- ale każdego dnia ma to być do upadłego czy jak?? acha i ćwiczenie z podciąganiem kolan (wisząc na drążku) jest dość intensywne??jest to pozycja(zwis) trochę niewygodna -czy może zastąpić to innym ćwiczeniem mięśni brzucha-czy to ćwiczenie ma jakieś szczegulne znaczenie dla mięśni brzucha????

Staraj się wykonywać ćwiczenia do uczucia silnego palenia i nie mniej niż 20 powt. Możesz ćwiczyć tak jak jest w planie lub co drugi trening.
Co do unoszenia nóg wisząc na drążku jest to niezastąpione ćwiczenie. Nie obciążasz kręgosłupa, pracujesz w stawie biodrowo krzyżowym, pracujesz całym mięśniem - postaraj się by to ćwiczenie było na stałe w Twoich treningach. Z czasem będziesz wykonywał to ćwiczenie na prostych nogach dotykając stopami do drążka. To jest dopiero bajer


pyt nr 3
biegam już jakieś 2 lata regularnie(podczas treningu dla początkujących też) czy przy treningu dla średniaków jest to dobry pomysł(przed treningami biegałem)?? zwłaszcza jeżeli chodzi mi o zdobycie masy mięśniowej i siły?? ale niechce też stracić kondycji jaką zdobyłem biegając-co zrobić z tym fantem??

Dla podtrzymania kondycji biegaj 2-3x w tygodniu w dni wolne od treningu. Biegaj trochę szybciej, ale krócej. 30 - max 40 min.
Nigdy przed treningiem, jeśli już to po treningu.


pytanie nr 4:
chciałbym sie dowiedzieć po jakim czasie bedzie widać efekty(zwiększenie masy do 80kg-na razie mam 70 przy wzroście 174...czyli jescze 10kg) treningów-wiem nie bedzie to szybko ale w przybliżeniu jakby mógł mi ktoś podać ile to może potrwać bo puźniej gdy osiągne cel chciałbym ćwiczyć dal rzeźby

Minimum rok, szczególnie na domowym jedzeniu. Zapraszam do dz. odżywianie.


no i ostatnie pytanko:
jak wyżej wspomniałem trenując chce zdobyć mase mięśniową i siłe-nie układałem diety bo wiem że i tak nie uda mi sie do niej dostosować(mama,i polska kuchnia....)
a wiec ogólnie powiedzcie mi co jeść-produkty i ogólnie jakie związki(białka cukry,tłuszcze itd i w czym sie zawierają) żeby móc jakoś odrobine poprawić swoje żywienie - nie jem fast-foodów nie pale nie pije chemi też nie jejem(chipsy cola itd) co jeść żeby rosnąć- suplementy ,odżywki itp nie wchodzą w grę- chce osiągnąć cel bez chemii itp chcę to zrobić o własnych siłach

EDIT
jeszcze przyszło mi kilka aspektów do głowy:
1.zbliżają sie święta i co wtedy z treningiem??-jeżeli przerwę bedzie to przerwanie cyklu - co wy zamierzacie zrobić z treningiem podczas okresu świątecznego?

Trening, to trening. Tym bardziej w domu. Dobre planowanie i obejdzie się bez przerw, ew. przełożysz jakiś trening lub ominiesz jeden lub dwa. Postaraj się wytrwać do planowej przerwy.

2.po 6 tyg treningu jest tzw okres luzu dla mięśni - ile trwa taki czas i czy wogóle mam nie trenować czy może np pare obwodów z treningu dla początkujących????
7-10 dni. Nie robisz nic, albo ćwiczysz 1-2 obwody treningu dla początkujących 3x/tydz.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 597
Wielkie dzięki za odpowiedź:D
co do wytrwałości na pewno dam rade-przeszedłem już cały trening dla początkujących wiec teraz sie nie poddam;D
zainteresowałem kilku kumpli treningiem dla początkujących wiec to jest dodatkowa motywacja...;)

święta w tym roku też wypadają w takie dni że spokojnie bede mógl ćwiczyć:)

przyszło mi jeszcze pare pytań do głowy:
-trening tym sposobem potrwa ze 3 miesiące-zrobi mi sie wiosna i co dalej?? ćwiczyć poraz kolejny tym sposobem??,dodać pare ćwiczeń,zwiększyć obciążenie,serie i powtórzenia??

- trenuje w poniedziałek wtorek czwartek i piątek tak sie składa że we wtorek i środe mam lekcje wf-taką lekcje do rzeczy czuć wysiłek-i moje pytanie- dawać z siebie wszystko?? czy raczej sobie odpuścić ,porozciągać sie a cięższych ćwiczeń nie wykonywać??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Jak skończysz trening dla średniozaawansowanych to spokojnie po odpoczynku nawet 2 tygodniowym wykonujesz go jeszcze raz.
Bacznie obserwój organizm czy nie będą się pojawiały objawy przetrenowania (brak apetytu, problemy z zaśnięciem, ospałość, spadek siły, etc.)
Trening dla średniaków spokojnie można kontynuować i rok przeplatając go cyklami wypoczynkowymi, lub wykonując lekkie obwody przez 2 tyg. po każdych 2-3 miesiącach treningu.

Co do lekcji wf-u - ćwicz normalnie.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mawashi jestem pod wrażeniem programu i ćwiczeń które bardzo profesjonalnie zaprezentowałeś!!Jestem osobą trenującą jedynie w domu przy użyciu mebli i pary hantli,efekty mam lepsze niż niektórzy kumple na siłowni,ale szczerze nie miałem dość wyobraźni żeby wpaść na tak wszechstronne wykorzystanie samej liny,w ogóle na wykorzystanie liny do ćwiczeń!!Jutro kupuję sznur i wiercę w ścianie otwory na haki!Jeszcze raz wielkie dzięki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Cieszę się, że mój post jest inspiracją dla kreatywnych pakerów Szczególnie w domowych warunkach.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 597
i znowu udzielam sie w tym temacie na dodatek na tej samej stronie...heh
mam w chwili obecnej pełne 16 lat przeszedłem już trening dla początkujących trenuje 3 tygodnie tym sposobem. Mam 174cm i 70kg(przy czym jestem stosunkowo szczupły-masa mięśniowa nie tłuszczowa) wzrostu i zastanawiam sie czy jeszcze urosnę (ojciec 182cm matka 158cm) chyba wiecej genów odziedziczyłem po ojcu ale niewiem jak jest z tym wzrostem- no i najważniejsze czy ćwiczenia siłowe mają na to jakiś wpływ?? trenuję dla zbudowania mocnej i proporcjonalnej sylwetki. Może jakoś zmienić wykonywany trening pod koncepcje że ewentualnie jestem w fazie wzrostu??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Teoretycznie jak masz 16 lat skończone to niektórzy twierdzą,że ćwiczenia z ciężarami już Ci na wzrost nie zaszkodzą...Nie wiem,za zacząłem przygodę w wieku lat 17tu i może urósłbym więcej,gdybym nie ćwiczył,ale tego nie wiem.Trenowałem nieprzerwanie do 22 roku życia,potem kila lat przerwy:P Dopiero od roku znowu w domu targam.Ale ojca i matkę przerosłem i tak o pół głowy więc chyba na proces wzrostu ćwiczenia nie wpłyneły
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy - hantle w domu

Następny temat

Kilka pytań i Plan Do Oceny!! Bardzo ważne!!

WHEY premium