SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan na mase,daje w kosc !!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2226

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 521 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2245
Witam wszystkich prosze o ocenienie mojego planu na mase,cwicze kazda partie miesni raz w tygodniu,chodze na silke 4x w tygodniu,powiem wam ze od 3 tygodniu cwiczac tym planem nieimalem ani dnia ktory by sie obyl bez zakwasow,podpowiedzcie mi tez ile tym planem moge cwiczyc ? 6 tyg? 3 miesiace ?
glowny cel moj to masa i sila..
plan treningowy:
dzien 1 - klatka, tricepsy
KLATKA
1. Wyciskanie sztangielek w skosie (w górę) 4x (12 - 8) /progresja ciezaru/
2. Wyciskanie sztangi (chwyt szeroki) na ławce poziomej 4x (12 - 6) /progresja ciezaru/
3. Rozpiętki na płaskiej (skosie w gore, gdy priorytetem jest gorna czesc klatki) 3-4x 10 /staly ciezar/

ad. 2 *Raczej bez wymuszonych powtorzen (ew. w ostatniej serii).
ad. 3 *Przerwy nie dluzsze niz 1,5 min (chodzi o to zeby "dobic" miesnie).

TRICEPSY
1. Prostowanie ramion na wyciagu stojac 3x (12 - 8) /progresja ciezaru/
2. Wyciskanie francuskie siedzac ze sztanga 3x (12 - 8) /progresja ciezaru/
3. Pompki na poreczach 2-3x max

ad. 3 *Przerwy nie dluzsze niz 1,5 min (chodzi o to zeby "dobic" miesnie).
-----------------------------

dzien 2 - plecy, przedramiona
PLECY
1. Sciaganie drazka wyciagu gornego nachwytem(chwyt szeroki) 3x (12 - 8) /progresja ciezaru/
2. Sciaganie raczki wyciagu gornego siedzac (chwyt neutralny) 3x (12 - 8) /progresja ciezaru/
3. Podciaganie sztangielki w opadzie tulowia 3x (12 - 8) /progresja ciezaru/
4. Martwe ciagi 2-3x (10 - 6) /progresja ciezaru/
5. Szrugsy ze sztanga 2x 12 /staly ciezar/

ad. 1 *W ostatniej serii "pilujemy" na maksa (nie ma limitu powtorzen, no chyba, ze zrobisz 20 to bedzie znaczylo, ze zaczales za malym ciezarem).
ad. 3 *Jak bedziesz wykonywal dobrze technicznie to efekty musza byc.

PRZEDRAMIONA
1. Uginanie nadgarstkow nachwytem ze sztanga 2x (15 -12) /staly ciezar/
2. Uginanie nadgarstkow podchwytem ze sztanga trzymana za soba 2x (15 -12) /staly ciezar/
-----------------------------

dzien 3 - wolne
-----------------------------

dzien 4 - wolne
-----------------------------

dzien 5 - nogi
NOGI
1. Przysiady ze sztanga na barkach 4x (10 - 6) /progresja ciezaru/
2. Prostowanie nog siedzac 3x (12 - 10) /progresja ciezaru/
2. Uginanie nog w lezeniu 4x (12 - 8) /progresja ciezaru/
3. Wspiecia na palce stojac/siedzac/na jednej nodze 4x (20 - 10) /progresja ciezaru/

ad. 1 *Przysiady rob powoli, nie spiesz sie, nie odbijaj sie w dolnej fazie ruchu a nogi ci napewno urosna.
ad. 2 * Zatrzymuj ruch na gorze na "chwile".

-----------------------------

dzien 6 - barki, bicepsy

BARKI
1. Wyciskanie sztangi stojac/siedzac 4x (12 - 8) /progresja ciezaru/
2. Superseria:
Unoszenie sztangielek na boki 4x (12 - 8) /progresja ciezaru/
Unoszenie sztangielek na boki w opadzie 4x (12 - 8) /progresja ciezaru/

*Oj bedzie pieklo, szczegolnie po superseriach

BICEPS
1. Uginanie przedramion ze sztanga lamana stojąc (podchwytem) 3x (12 - 8) /progresja ciezaru/
2. Uginanie przedramion ze sztangielkami siedzac na lawce skosnej (chwyt młotkowy) 3x (10 - 8) /ciezar staly/
3. Uginanie przedramienia ze sztangielka na modlitewniku 2-3x (12 - 8) /progresja ciezaru/

ad. 2, 3 *Mozliwie, krotkie przerwy, ale pozwalajace wykonac cwiczenie poprawnie.
*Mi po takim treningu trudno umyc twarz
--------------------
dzien 7 - wolne
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
https://www.sfd.pl/Ankieta_w_dziale.-t411741.html

Zakwasy nie są oznaką dobrego treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 521 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2245
no to mi duzo powiedziales ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Ty nam też - nic o tobie nie wiadomo.

Skopiuj, uzupełnij i wklej tutaj jako nowy post.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 521 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2245
no to wszystko jest opisane w moim profilu co w tej ankicie cwicze od marca 2010 roku ale tak na trzezwo od grudnia 2010 r moj cel to masa i sila posiadam wszystkie mozliwe sprzety do trenowania i nigdy w zyciu nie bralem zadnych odzywek i suplementow,chociaz niedlugo zapewne przyjdzie na to czas...
juz chyb awszystko wiesz omnie to teraz mi powiedz czy plan jest dobry czy nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Jakieś problemy zdrowotne ?

Moim zdaniem na splita za wcześnie, brakuje podstaw masowo-siłowych.

Zrobiłbym na 4 dni splita partia 2x w tygodniu przynajmniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 521 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2245
ale ponoc lepiej jest trenowac 1 partie miesni w tygodniu niz 2 razy gdyz miesnie musza sie zregenerowac a zeby nie oszukiwac mi sie regeneruja czuje bo zakwasach i sile wnich ok 3-7 dni..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 521 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2245
jezeli bede robil 2x taki plan w tygodniu a jest on naprawde bardzociezki bo zajmuje mi on od godziny do dwoch to poprostu miesnie przemecze i bedzie jeszcze gorzej,moze ktos inny tez sie wypowie.. co o tym myslisz viren ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
https://www.sfd.pl/[art]_Split_-_partia_2x/tydzien._Dla_początkujących_i_nie_tylko...-t414311.html

Tutaj znajdziesz dokładne wytłumaczenie i przykładowe plany splita partia 2x w tygodniu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 521 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2245
no wszystko ladnie,fajnie i doceniam to ze starasz sie mi pomoc wypowiadajac sie ale ja juz na silowni cwicze od marca i naprawde mysle ze moje rozwiazanie jest bardziej trafione... mam jescze pytanie ile takim moim planem moge cwiczyc ? 6 tygodniu ? czy 3 miesiace? potem robic tydzien lub nawet 2 odpoczynek kompletny o silki a potem kolejny nowy plan,aby miesnie mialy inne cwiczenia by sie nie przyzwyczajaly tlyko do tego samego ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Ćwicz do kiedy są efekty.

W twoim planie zmieniłbym kolejnośc w tricepsie na poręcze,francuskie,wyciąg.

W plecach wywal te dwa wyciągi a daj podciąganie na drazku 4-5s, kolejność mc,drązek,wiosłowanie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW po kontuzji barku

Następny temat

p&p dla kolegi

WHEY premium