SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pilka rehabilitacyjna-rozmiar

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3636

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 588
Czesc
Zastanawiam sie nad kupnem pilki rehabilitacyjnej gdyz czasami boli mnie kregoslup w ledzwiach ,ale nie wiem jaki wziasc rozmiar .
W roznych zrodlach roznie pisza . Mam 175 wzrostu i 72 kg wagi Wiec pilka bedzie w granicach albo 65 albo 75 . .
A i co najwazniejsze zamierzam ta pilke miec nie tylko do cwiczenia "miesni plecow" ale glownie do siedzenia przed kompem - (podobno ze siedzac na niestabilenej powierzchni korpus jest wtedy ciagle napiety ??)
Wiec jaki rozmiar powinienem wybrac ??
Bardzo prosze o odp :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Rozmiar 65 powinien być odpowiedni.
Co do siedzenia dynamicznego czyli z użyciem piłki rehabilitacyjnej to oczywiście dobry pomysł.
Jednak musimy pamiętać ,że nie możemy tego nadużywać z uwagi na brak oparcia dla pleców.
Należy zwrócić uwagę ,że prawidłowa pozycja odciążająca kręgosłup podczas długiego spędzania czasu przed komputerem
to pozycja lekko odchylona do tyłu.
Myślę ,że 1 do 2 godzin dziennie piłka może spełniać takie zadanie.

Pozdrawiam.


Zmieniony przez - Ekspert-SFD w dniu 2012-03-07 00:09:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 588
Dzieki za odpowiedz :)
Yhm to w takim razie warto kupowac to pilke skoro i tak za dlugo nie mozna na niej siedziec,da mi to cos ? Czy lepiej np zakupic taki walek pod ledzwie do krzesla ?? .
A co do mojej postawy to miesnie na plecach mam nierowne (pochylajac sie w przod i jak dotkne prostownikow to czuje ze ten z prawej jest wiekszy od lewego)i to jest napewno powodem lekkiej skoliozy ;/ .
Moja postawa tez jest nie za fajna bo jak stane na luzie to brzuch mi wystaje a barki w przód ida ;/ .I nie ze jestem gruby przeceiwnie jak zepne to mam 6pak na brzuchu , a stojac na luzie wyglada jak bym mial balon :P:P
Sa jakies sposoby aby skorygowac ta zla postawe ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12
Jeśli chcesz sprawdzić jaką piłkę powinieneś kupić to wykonaj następujące czynności: usiądź na piłce i sprawdź kąt między tułowiem a udami. Powinien wynosić 90 – 110 stopni. To będzie idealna piłka do siedzenia. Sama mam piłkę i robię na niej ćwiczenia tego typu: pinterest.com/ortopedyczny24/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6
polecam zakup dobrej, gimnastyczno-rehabilitacyjnej piłki Actimed http://www.actimed.pl/gimnastyczne-rehabilitacyjne-pilki-do-cwiczen.html na pewno znajdziesz tam swój rozmiar, o który najpierw powinieneś zapytać rehabilitanta.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta redukcyjna

Następny temat

Redukcja...

WHEY premium