SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwszy raz na siłowni oraz chęć budowy plażowej sylwetki

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1450

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

17

Waga

70,5

Wzrost

180

Staż treningowy

pół roku

Obwód pasa

82

Obwód klatki piersiowej

98

Obwód uda

53, a łydki 43cm

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

bieganie, piłka nożna 3razy w tygodniu

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

brak

Stan zdrowia

skolioza, dyskopatia, kręgozmyk

Preferowane formy aktywności fizycznej

siłownia, bieganie

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

ograniczenie jedzenia :)

Wrażliwość na stymulanty

brak

Możliwosci finansowe

do 200zł miesięcznie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 32
Witam Was wszystkich! :)
Jestem na tej stronie niecałe 15minut od momentu założenia konta, lecz BARDZO często wchodziłem tutaj i czytałem wiele na temat początków na siłowni, kulturystyki, diet oraz ćwiczeń.
Szukałem już bardzo wiele razy i nie znalazłem tematu, który dotyczyłby mnie chociaż w większej części, więc zdecydowałem się tu odezwać i poprosić o POMOC!

Imię: Mateusz
Wiek: 17lat bez jednego miesiąca
Waga: 70,5kg (po redukcji 23kg w przeciągu 4miesięcy)
BMI: prawidłowe
BF: mierzony w internecie, raz wychodziło około 8, a raz około 13, więc średnio liczę, że 12%
Doświadczenie nie siłowni: w domowej na hantlach i u kolegi z ławeczką tak ponad pół roku


Mój problem polega na tym, że:
-ważyłem ponad 90kg i byłem zalany tłuszczem, zdecydowałem się maxymalnie biegać i udało mi się zrzucić wagę do 70,5kg(aktualna waga), prócz biegania zmniejszyłem ilość jedzenia (było to ok. maja b.r. waga do tego momentu zmalała tylko niecałe 3 kg i mam te 70,5)
-mam problem z kręgosłupem, a mianowicie skoliozę, dyskopatię oraz kręgozmyk na odcinku krzyżowym(spowodowany predyspozycją do tego -każdy w rodzinie ma dyskopatię- oraz przeciążeniem, bo biegałem przy nadwadze oraz robiłem a6w oraz wszystko byle zrzucić kilogramy)
-mam dość nieproporcjonalnie zbudowaną sylwetkę, łydki oraz uda mam dość rozbudowane, umięśnione, wyrzeźbione w miarę, lecz przez tego mam smukłą górę, co daje dużą nieproporcjonalność,
-chciałbym spalić mięśnie u nóg, a przybrać masy na górze,
-od dzisiaj zaczynam chodzić na siłownię na Żeromskiego MOSiR w Sosnowcu oraz na basen i planuję na poczatku trening obwodowy żeby oswoić się z całym sprzętem i potem dopiero zacząć z suplementami i treningami na poszczególne partie mięśni.

Prosiłbym Was o skorygowanie moich planów, pomoc oraz poradę: co mam zrobić by rozbudować górę i przybliżyć kształt V, a zmniejszyć dół i zbudować proporcjonalną sylwetkę?
(możliwe jest też bym wrzucił fotki jak to wszystko wygląda :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
wrzuć zdjęcie CAŁEJ sylwetki na początek, bo z tym spalaniem mięśni nóg to chyba 100 raz słyszę, a to głupota jest Masz rozbudować górę, a nie palić dół...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
proponuje skorzystać z pomocy specjalistów z zakresu odżywiania i treningu.
Przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie.
http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 32
no właśnie teraz takie czasy, że jak nie nosisz gaci rozm. 27, obcisłych rureczek i obcisłej koszuleczki to człowiek się nie liczy i jest obiektem drwin :)
chciałbym zachować proporcje i zmniejszyć dół, zwiększyć górę,
dziś postaram się wrzucić fotki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2447 Napisanych postów 24179 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402504
jezeli bedzie sz przejmowal sie tym co ludzie o Tobie mowia to daleko nie zajdziesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 32
już się nie przejmuję ;)
nie po to wstaję codziennie rano, by komuś zaimponować, prawda?
chcę coś w sobie zmienić i dobrze wyglądać, toteż tu jestem i proszę Was o pomoc

1) zapisałem się na siłownię, gdzie mam dostęp do ławeczek, hantli, sztangi, a'la atlasów (nie wiem jak to nazwać -> sprzęt gdzie się siedzi, zabudowany cały, a obciążenie wybiera się za pomocą jakby dużych "szpilek") bieżni itd :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2447 Napisanych postów 24179 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402504
na poczatek zastosuj trening ogolnorozwojowy jak FBW, ja jednak nie bede sie wypowiadał co do konkretów bo nie wem jak treningi silowe maja sie do Twoich schorzeń, potrzebny by byl ktos kompetentny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
nie dzialaja

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 32
ma ktoś jakiś plan na "spalenie mięśni" łydki?
czy bieganie 3 razy w tygodniu coś pomoże w zmniejszeniu objętości tych mięśni?
czy lepiej ćwiczyc po prostu na siłowni górne partie mięśni i nie biegać (jednocześnie doprowadzić do atrofii)?
tylko, że wtedy zaś będzie sie odkładał tłuszczyk gdzieniegdzie, tego też nie chcę.. pomóżcie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DIETA DO OCENY, BO KIEPSKO MI WYCHODZI.

Następny temat

redukcja masy 6-7 kg.

WHEY premium