SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Parę pytań i problemów

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1864

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 118 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2430
Cześć wszystkim. Trenuję sporty siłowe od 7 miesięcy i mam kilka pytań na które samemu nie udało mi się znaleźć odpowiedzi dlatego zwracam się do was.
1. Od początku mojej przygody z kulturystyką ćwiczę planem na mase (obecnie planem Michaila "Forma na lato Gruba masowa) i jestem w 3 tygodniu. Czy ćwicząć właśnie na masę mięśnie staną siętwardsze? Bo nie wiem właśnie dlaczego ale moje mięśnie są bardzo miękkie, czy to z czasem się zmieni czy będę musiał zastosować jakiś plan aby spalić tłusz, bo podejrzewam że to także z tej przyczyny.
2. Dlaczego im więcej jem, nawet zdrowych i pełnowartościowych posiłków (obecnie robie cykl z kreatyną i gainerem) to strasznie rośnie mi brzuch i tym samym obwód pasa, czy to zależy od genetyki? Co zrobić aby zmniejszyć tkankę tłuszczową właśnie na brzuchu przy zachowaniu czystej masy mięśniowej?
3. Ostatni problem dotyczy małych przyrostów które nie wiem czym są spowodowane, ponieważ może i diety nie mam jakoś zaplanowanej ale mam dopiero 16 lat więc jem narazie to co jest w domu, ale staram się zdrowo odrzywiać i jeść 5-6 razy dziennie + 2 razy gainer. Trenuję regularnie na siłowni 3x w tygodniu. A kreatynę zarzywam w dni nietreningowe: rano na czczo i wieczorem przed snem, a w dni treningowe: rano i po treningu. Kreatyna jest w proszku i zarzywam jej tak jak pisałem 2x dziennie po 5g. Gość który to sprzedawał powioedział że lepiej jest wziąść te 5g kreatyny do ust i popić sokiem niż wymieszać w szklance bo zostaje zawsze jakiś osad.

Trochę dużo tego ale mam nadzieję że ktoś mi pomoże. Z góry bardzo dziękuję. Mile widziane wypowiedzi zarówno ekspertów jak i zwykłych użytkopwników forum. Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 154 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 361
poczytaj zasady waidera
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 750 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2689
ciężki trening, dobre odżywianie, jeśli mięsien jest przetrenowany, lub niedotrenowany to też traci na twardości/nie tylko na masie/ ale także co się wiąże z dietą i treningiem mięśień który ma mało glikogenu jest płaski i miękki, więc to ci może pomóc...a z supli to hmb na jakość mięśnia jest bardzo dobre, po kreatynie mięśnie twardnieją jak po mało czym... no jest jeszcze jabłczan cytruliny, arginina/w formie aakg, czy di-aggininy/.

potrzebna jest dobra dieta nawet do odżywek...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 118 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2430
Małtin dzięki za pomoc. Wiesz tylko ja mam w dosyć twarde mięśnie jak je napne, a bez napięcia to takie troche flaki o to mi chodzi. To też może być spowodowane brakiem glikogenu? A co do diety to tak jak napisałem staram się jeść dużo,często i zdrowo, lecz mimo to i tak rośnie mi tylko brzuch a przynajmniej od ostatnich 4 tygodni czyli właściwie od czasu rozpoczęcia cyklu z kretą i gainem.Właściwie to po jakim czasie brania kreatyny widać efekty, bo ja narazie mam przyrost ale tylko siły. I mam jeszcze pytanie: czy twardość mięśni wzrosnie wraz ze stażem treningowym przy trenowaniu na mase? Do poprzednika czytałem zasady Weidera ale to w sumie tylko teoria a ja mam problem praktyczny. Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 118 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2430
może ktoś jeszcze coś napisze??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
1. Luźne mięśnie zawsze będą miękkie. Im więcej samego mięcha tym bardziej będą miękkie. Później możesz robić cykle na siłę i gęstość umięśnienia, to powinno pomóc.

2. Przy robieniu masy mięśniowej raczej trudno nie brzybrać tłuszczyku, ale o to się nie martw, możesz spalić później.

3. A co do słabych przyrostów to może wklej swój plan?

A o kreatynie możesz poczytać tutaj

https://www.sfd.pl/KREATYNA_-_wszystko_chyba_-t181016.html
https://www.sfd.pl/Suplementacja_monohydratem_kreatyny_-_kilka_faktów_o_których_nie_wszyscy_wiedzą-t296422.html

I jeszcze poszukaj tematu o tym jak najlepiej spożywać kreatynę, w tej chwili jestem zmęczony i niedowidzę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plywanie po treningu

Następny temat

przerwy miedzy powtorzeniami

WHEY premium