SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Optymalna waga do mma

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2941

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 745
Witam serdecznie, wiem, ze pytanie jest moze dosyc ogolne i nie tak latwo na nie udzielic odp, chcialbym sie jednak was zapytac drodzy forumowicze jaka bedzie optymalna waga do sportow typu sztuki walki, mma. Chodzi mi zeby miec troche sily i masy ale jednoczesnie zeby nie byc "zel-betonowym klocem;p" zanim wykona "polobrot" z rana robi sie poludnie:) nie sadze raczej "ze im wiecej tym lepiej" czego przykladem moze byc chociazby Pudzianowski, ktory na potrzeby wlasnie mma zrzucal troche masy.. Napewno jest to rowniez uzaleznione od wzrostu - moj 177. Czy to bede okolice 100kg czy moze jeszcze "ciut" wiecej? Pozdrawiam i prosze o pomoc w rozwiklaniu tej lamiglowki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Już ten temat był wałkowany X razy.

Nie ma czegoś takiego jak optymalna waga do wzrostu, każdy ma inne predyspozycje i osoby o tym samym wzroście mogą się czuć lepiej w różnych kategoriach wagowych.

Zmieniony przez - raKhu1 w dniu 2013-01-30 16:21:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 745
mowimy oczywiscie o wzglednie "suchej" masie miesniowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1170 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15480
Nie ma czegoś takiego jak optymalna waga do sporów walki. Większa siła ciosu= mniejsza szybkość. Coś za coś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
KondiCapo FIGHT24.PL
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 8247 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78867
Akurat setka przy tym wzroście to w mma bardzo dużo i rzadkość, jak na HW bardzo to niski wzrost. No i nie da się określić, każdy się czuje najlepiej w innej wadze. Ale jest coś takiego jaka waga optymalna. Do momentu jej osiągnięcia zyskuje się na cechach motorycznych, po przekroczeniu się traci. Ale też dal każdego jest inna.

Eu sou movido pela capoeira
Eu sou movido pelo berimbau

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
a co myślisz o zawodowych startach? do 93 kg pewnie byś zbijał tak czy inaczej,100 kg ''suchej'' masy oznacza ,że robionej bez koksu czy ,że bardzo niski poziom BF?

Do HW na prawdę niski wzrost to sobie pomyśl jakbyś miał wyjść do typa 120 ''suchej'' masy i 2m wzrostu.

Zmieniony przez - xper w dniu 2013-01-29 22:28:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
przy 177 to IMO max MW czyli 84kg jeśli o zawodowych kat mówimy.
i zresztą j/w
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
KondiCapo FIGHT24.PL
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 8247 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78867
Chyba że jesteś jak Hunt, ale wątpię, żebyś miał budowę typowego Samoańczyka.

Eu sou movido pela capoeira
Eu sou movido pelo berimbau

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 184 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1973
Na samym początku powinieneś dojść do wagi, w której będziesz się czuł najbardziej komfortowo, a później stosunek wzrost/waga/zawody. Wielka masa nie zawsze jest dobra. Ile razy spotykałem się z ludźmi, którzy przychodzili z siłowni i po zrzuceniu kilku, bądź z wiekiem czasu więcej, kilogramów twierdzili, że czują się o niebo lepiej. Nawet, jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1731
A pro po wzrostu, to tu akurat myślę, że wzrost nie na tyle istotny jeżeli ktoś ma super umiejętności np. Igor Vovchanchyn wzr. 171cm na szczycie rozwalał wszystkich)) i Jeff Monson 175cm nieżle sobie radzi!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 351 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7902
Ja przy 178 cm i 88 kg na samym bjj strasznie wysiadam kondycyjnie ale dopiero raczkuję więc może z czasem będzie lepiej ale obecnie nie wyobrażam sobie, że miałbym miec 100 kg i robić bjj/sf i jescze ćwiczyć coś uderzanego a po za tym i tak dużo jem, mam kłopoty z częstym chodzeniem do wc i tak nie dałbym rady przytyć więcej :P bo zaraz ubikacja.



Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2013-01-30 12:05:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 745
aha dzieki.. ale wydaje mi sie ze osoba 110kg np o "podobnych umiejetnosciach.." niby tak ale pewnie taki byczek 110kg pewnie by sobie z toba poradzil a o to mi chodzi wlasnie;/ moge sie mysli ale tak mi sie wydaje. nie chodzi mi raczej o starty w zawodach tylko o ulice powiedzmy.. zeby sie dobrze czuc w "uliczne" konfrontacji. Nie chodzi mi oczywiscie o to, zeby ktos zle zrozumial, ze bede chodzil po ulicy i od razu zaczepial wszystkich;D ale wiadomo jak to bywa kreci sie zawsze duzo cwaniaczkow, zwlaszcza w stolicy czasami jest to niestesty nieuniknione. czy klub czy dyskoteka, zdarza sie nie ukrywam. dlatego wlasnie glownie pod katem tego mi chodzi.

Zmieniony przez - pastazippp w dniu 2013-01-30 13:55:22
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

[Help] Jakie ubezpieczenie wybrac?

Następny temat

Jon Jones jeszcze przed 2014 chce walczyć w dywizji ciężkiej

WHEY premium