SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oceńcie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1745

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38
Witam, w chwili obecnej ważę około 78 kg przy 184 cm wzrostu. Od 5 tygodni ćwiczę FBW (niestety w domu, tylko przy pomocy drążka i krzeseł, więc nie jest to pełnowartościowy trening) pon-śr-pt wykonuję te same ćwiczenia tj.

3 serie pompek głową w dół
3 serie klasycznych pompek
3 serie podciągania nachwytem
3 serie pompek na poręczach (triceps)
3 serie podciągania podchwytem (wąsko)
3 serie spięć brzucha

do tego drugi tydzień dołożyłem 30 min rowerku od razu po treningu czyli 3 razy w tyg z HR około 125-130.

Moim celem jest zrzucenie tłuszczyku na brzuchu i biodrach (wbrew pozorom i mojej wadze jest go całkiem sporo mam w tej chwili 93 w pasie zaraz pod pępkiem) , oraz na klatce piersiowej przy jednoczesnym jako takim przyroście masy mięśniowej - o ile jest to w ogóle możliwe przy tym planie "domowym" :) . Teraz może napiszę jak do tego się odżywiam żeby wszystko było jasne i żebyście mogli mi coś doradzić :)

dzień treningowy :

I posiłek przed wyjściem do pracy
7:15 - 100g owsianki + 300ml mleka



II posiłek w pracy
10:30 - 3 kromki chleba żytniego razowego (około 100-110g) + 50g sera żółtego + 50g chudej szynki + sałata lodowa + ogórek zielony i kiszony :)



III posiłek w pracy
13:15 - to samo co II posiłek (czasem zamiast sera i szynki 3 jaja na twardo w całości)



IV posiłek już w domu (przedtreningowy)
16:45 - 200g piersi z kurczaka na parze lub 200g wieprzowiny na parze + 100g ryżu brązowego lub 100g kaszy gryczanej + jakieś warzywa + łyżka stołowa oliwy z oliwek lub oleju z pestek winogron


GODZINĘ PO POSIŁKU TRENING OKOŁO 1,5 GODZINY


V posiłek (bezpośrednio po treningu)
około 19:30 - 400g jogurtu naturalnego + duży banan, lub 125g twarogu chudego + duży banan, lub 100g białego ryżu + 125g twarogu chudego



VI posiłek
22:30 - 200g serka wiejskiego


w dni nietreningowe zamiast 100g ryżu brązowego na obiad jest 50g i zamiast posiłku potreningowego np. jogurt 400g + banan jest tylko i wyłącznie jogurt naturalny 400g



Co możecie mi powiedzieć o takim odżywianiu ? nastawiam się na krytykę :) według moich obliczeń wychodzi mi przy tych posiłkach niezależnie od wersji podobnie :

2g - 2,1g białka na kg masy ciała
3,5g -3,6g węgli na kg masy ciała (treningowe)
2,9g - 3g węgli na kg masy ciała (nietreningowe
0,8 - 0,9g tłuszczy na kg masy ciała

I jeszcze pytanie odnośnie planu czy jeszcze miesiąc mogę na nim pojechać dopóki nie sprawię sobie siłowni czy jakieś inne ćwiczenia dać oczywiście bez sprzętu ? nie chce zakładać nowego tematu w innym dziale. Dzięki za odpowiedzi.

Zmieniony przez - bbr86 w dniu 2009-06-27 19:46:52

Zmieniony przez - bbr86 w dniu 2009-06-27 19:53:19
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
Złożone w przewadze(jeśli naprawdę razowy) ale napisze tak, skrobi nie łącz z tłuszczami nasyconymi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16838
nie wyglada zle...
daj np orzechy jeszcze na sniadanie
posilek po treningu sredni bo bialko z twarogu przyswaja sie w czasie. Dal bym tutaj wegle( kasze/ryz brazowy/ makaron ciemny) + mieso. Troche wiecej tluszczy. Jedz tym planem i jak nie bedzie lecial fat to obcinaj stopniowo wegle bo generalnie masz ich za duzo

I jeszcze pytanie odnośnie planu czy jeszcze miesiąc mogę na nim pojechać dopóki nie sprawię sobie siłowni czy jakieś inne ćwiczenia dać oczywiście bez sprzętu ?

bedzie to swietny wstep do regularnych treningow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
Jak nie wygląda źle? Kto urośnie na chlebie z szynką i żółtym serze ? Przeczytaj mój post o diecie masowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16838
ma to + - rece i nogi i moim zdaniem nie wyglada zle. Koles chce spalic glownie fat a nie na mase isc

3 kromki chleba żytniego razowego (około 100-110g) + 50g sera żółtego + 50g chudej szynki + sałata lodowa + ogórek zielony i kiszony :)

mozna sie czepiac ze wegle nie potrzebne z chleba i wiecej warzyw ale jako drugi posilek wg mnie jest ok przy zachowaniu bilansu

Zmieniony przez - iNightWolf w dniu 2009-06-27 20:35:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
ser żółty z szynką, kaloria kalorii nie równa to podstawowa zasada i trzymanie się bilansu to miałki argument...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16838
dlatego napisalem ze przy zachowaniu bilansu jako 2 posilek jest ok(tylko ew wegli za duzo). Kaloria kalorii nie rowna
to jest redukcja nie masa

Przeczytaj mój post o diecie masowej
czytalem i to kilka razy....nawet dal soga ...duchowego


Zmieniony przez - iNightWolf w dniu 2009-06-27 21:00:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
Właśnie na redukcji to ważniejsze a łączenie ww prostych i tłuszczu nasyconego to coś najgorszego zaraz po trans tłuszczach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38
Czyli panowie co proponujecie zamiast II i III posiłku ? musi być łatwe do przechowywania, proste i szybkie w spożyciu ponieważ mam taka pracę, że od rana do wieczora jestem w terenie (w samochodzie) i nie mam jak czegoś ugotować czy podgrzać itd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
Możesz do pudełka próżniowego dać pieczeń wołową gotowaną/smażoną z warzywami, albo sałatkę cesara,ect.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16838
qazar
nie chce sie czepiac experta ale napisales...

Właśnie na redukcji to ważniejsze a łączenie ww prostych i tłuszczu nasyconego to coś najgorszego zaraz po trans tłuszczach

co jest prawda...ale chleb zytni razowe to wegle zlozone( z tego co wiem). Ser rzeczywiscie jest pelen tluszczy nasyconych. Generalnie ser zolty nie powinien sie znalesc w dobrej diecie chyba ze dla urozmaicenia...

bbr86

Czyli panowie co proponujecie zamiast II i III posiłku ?

warzywa najlepiej surowe, jajka, mieso najlepiej gotowane, salatki i zdrowe tluszcze np orzechy. W tych posilkach powinno sie dac tylko jakies sladowe ilosci wegli nie liczac warzyw oczywiscie.

Ale popraw posilek po treningowy bo jest zly...posilek 2 i 3 na upartego ujdzie w tlumie raz na jakis czas ale potreningowy to czas na wegle i bialko bez warzyw i tluszczy...

pzdr i powodzenia


ps quazar...co zlego to nie ja



Zmieniony przez - iNightWolf w dniu 2009-06-28 00:44:04

Zmieniony przez - iNightWolf w dniu 2009-06-28 01:26:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dietka na mase do ocenki

Następny temat

redukcja składniki

WHEY premium