SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Obciążniki na nogi

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 20509

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 271 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1981
Właśnie słyszałem, że na wyskok najlepsze przysiady ze sztangą, ale nie można ich robić w zbyt niskim wieku (przykładowo ja mam 16 lat i boję się o wzrost robiąc teraz przysiady, nie chcę mieć tylko 180 tak jak teraz). Dlatego szukałem ćwiczeń wzmacniających kolana, co w późniejszym czasie umożliwiałoby mi ostrzejsze ćwiczenia wyskoku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 607 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3397


nie ma czegos takiego jak najlepsze cwiczenie, program, albo system
na kazdego dziala cos innego, ale sa pewne ogolne zasady, ktore sprawdzaja sie w wiekszosci przypadkow

przysiad mozesz juz zaczac - po prostu nie szalej
obciazenie stymuluje wzrost kosci - prawo Wolfa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 271 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1981
O tym nie słyszałem. Chodzi mi o to prawo Wolfa. Możesz coś więcej o nim napisać?

Z zdjęcie wypaśne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 607 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3397
to z anatomii kosci, zobacz tutaj:
http://en.wikipedia.org/wiki/Wolf's_Law 

generalnie - obciazenie kosci powoduje jej adaptacje (wzrost)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 271 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1981
Dzięki za linka. Czyli według tego prawa jest jednak jakiś sposób na niewielkie podniesienie się wzrostu. Skoro kości obciążane się lekko wydłużają. Będę musiał się wybrać na siłownię i robić przysiady ze sztangą, skoro nie jest szkodliwe, oczywiście z umiarem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 925 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8193
mi przysiady pomogly, kolana sie wzmocnily, o bolach juz dawno zapomnialem a sila nog jest troche wieksza (mam 17 lat). Gorzej jest z kregoslupem, bo chyba mam za slabe plecy i nie moge zakladac slusznych obciazen bo czuje nacisk w dolnym odc kregoslupa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 445 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1951
wojtkov to rob martwe ciagi. zacznij od malych ciezarow, po takiej miesiecznej kuracji wzmocnisz plecy i bedziesz robil swobodnie przysiady. poza tym moim zdaniem martwy ciag trzeba robic zawsze rownolegle z przysiadami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 607 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3397
jumaniji,
ten wzrost kosci bedzie glownie w obwodzie

wojtkow,
wszystko jasne, znalazles slaby punkt, martwy ciag moze byc, "good morning" tez moze zadzialac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
https://www.sfd.pl/PRZYSIAD_W_TRÓJBOJU_-_Prawie_WSZYSTKO_o_._._.-t124143.html ten topic bede zawsze polecal gdzie sie pojawia problemy z siadami, jest swietnie opisane co robic gdy pojawiaja sie problemy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 667
Taka sprawa... co do skakania w obciąznikach oraz biegania zdecydowanie: NIE !! A co sądzicie o samym chodzeniu w obciąznikach ? Tak robił nasz Sebastian Swiderski kiedy chodził do szkoły średniej. Jego słowa: "W szkole średniej, gdy wiedziałem już, że chcę zostać siatkarzem, sam utrudniałem sobie zadanie. Kupiłem pięciokilogramowe ciężarki i zakładałem na nogi. Chowałem je pod spodniami, żeby koledzy o nich nie wiedzieli." CO o tym myslicie, czy daje to efekty faktycznie ? No i czy nie wpływa negatywnie na kolana, etc.

Zmieniony przez - Piter00073 w dniu 2008-09-20 14:43:12
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

OffGolf

Następny temat

wheeler pro 2900 ?

WHEY premium