SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mięśnia rosną a siła NIE

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1205

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
Trenuje już pół roku i zauważyłem że siła urosła mi troszeczkę, praktycznie nie zmieniłem ciężarów, tylko jestem w stanie zrobić więcej powtórzeń, np:

Na biceps w lutym robiłem po 6 - 7 powtórzeń w serii, teraz robię 9 - 10 powtórzeń w serii a obwód ramienia skoczył mi o 3 cm przez te pół roku.

Podobnie z wyciskaniem na płaskiej ławeczce, w lutym j/w a teraz j/w a nawet do 13 powtórzeń dochodzę jak się uprę.

W klacie w lutym miałem ok 124cm a teraz mam 133cm.

Podobnie jest z innymi mięśniami.

W pasie mam tyle samo ile miałem w lutym czyli 100cm, za to waga podskoczyła mi o 8 kg. Z tego by wynikało że to nie tłuszczu nabrałem tylko mięśnia urosły, zresztą mam porównanie, bo jak się patrze na moje zdjęcia z przed pół roku to byłem o wiele mniejszy niż jestem obecnie, lepiej widać mięśnie, są większe i lepiej wyrzeźbione.

Jak to jest że siła mi praktycznie nie urosła a nabrałem masy ?

Z tego co wiem to zazwyczaj jest na odwrót, wielu chłopakom rośnie siła a z masą nie mogą ruszyć.

Przez pierwsze 4 miesiące brałem tylko WPC Protein. Od 1,5 miesiąca biorę kreatyne monohydrat. Nie zauważyłem żeby jakoś specjalnie kreatyna na mnie działała, jak nie brałem kreatyny to w takim samym tępie rosłem i tak samo nabierałem siły, czyli marnie . Ale mięśnia urosły, co mnie cieszy :)

Oczywiście założeniem moim był przyrost mięśni a nie siły, ćwiczenia siłowe miały być tylko bodźcem dla mięśni.

Zmieniony przez - Rufi190 w dniu 2011-08-06 11:52:44
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Ksztaltowanie sily to w glownej mierze zadanie ukladu nerwowego - wieksze ciezary.
Z kolei ksztaltujac mase miesniowa wcale nie musisz uzywac wielkich ciezarow, tylko ze wtedy nie dajesz bodzca dla ukladu nerwowego i jestes duzy ale slaby. Najlepiej polaczyc te dwie rzeczy w jedna calosc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
No, właśnie teraz bym chciał troche więcej siły nabrać, bo troche głupio by było jakby chłop 193cm wzrostu, 115kg wagi, 48cm w łapie dał się położyć na ręke o połowę mniejszemu od siebie facetowi, np komuś kto uprawia wspinaczke skałkową, bo oni sa szczupli ale mają w uuuuj siły w łapach. miałem kiedyś okazje się z takim próbować na rękę, wygrałem ale kosztowało mnie to sporo wysiłku, mało co bym się już nie poddał a gośc był niższy odemnie o głowe i chudszy o jakieś 30 kg.

Więc co teraz robić żeby dalej rosnąć ale też siły nabierać.

Zmieniony przez - Rufi190 w dniu 2011-08-06 12:25:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Rufi190

Wypełnij ANKIETE uwzgledniajac punkt cieżary w podstawowych cwiczeniach.

wklej plan na ktorym ćwiczysz.

i wtedy bedzie mozna działac myslec i radzic widzac układanke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
W ankiecie w wyciskaniu leżąc jest zdaje mi się tylko sztanga a ja trenuje hantlami, bo trenuje w domu i nie mam stojaka na sztangę. Wyciskam na klatę leżąc od pół roku dwie hantle ważące po 25kg każda, w sumie daje to 50kg ale podobno jak się wyciska hantlami w sumie 50 kg, to tak jakby się wyciskało sztangę ważącą ok 90kg.

Na biceps biorę te same hantle i w lutym ledwo mogłem zrobić 6 powtórzeń a teraz robie 10.

Z tego co wiem to na siłę pakuje się tak, - 5 serii po 3 - 6 powtórzeń. Wtedy ładnie rośnie siła. czy mam tak teraz trenować i czy będzie mi przy okazji masa rosła ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 151 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1126
na mase bodajże 8-12 powtórzeń ale nie do całkowitego wyczerpania mięśni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Rufi190

Posłuchaj wypełnij ANKIETE w dziale bo to regulamin wtedy bedziemy radzic.

MASA I SIŁA ida w parze , jezeli układanka jest poprawnie dopracowana.

Najlepszym rozwiazaniem ćwiczenia wielostawowe tam gdzie angazujemy jak najwiecej parti miesniowyc i tym samym uzywamy najwiekszych ciezarów do swoich mozliwosci , czyli cwiczenia bazowe przysiad, martwy, wyciskanie, wioslowanie porecze podciaganie , i minimum izolacji (na poczatku nawet nawet bez0 żeby nie hamowały progresu siłowego w tych cwiczeniach, wiec do tego kiedy dostarczamy odpowiednich składników ODZYWCZYCH nabieramy MASY, wiec progres siłowy w bazowych cwiczzeniach jest czyli wzrost SIŁY i MASY.

na poczatku nie patrz przez pryzmat że tyle powtrzen to masa a tyle siła bo to bzdura

OGARNIASZ??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiana planu na mase

Następny temat

pytania dotyczące powtórzeń i martwego ciągu

WHEY premium