SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martwy z pasem czy bez ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4876

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 51
Robię martwy ciąg i na każdym treningu dokładam ciężar. Aktualnie jestem na 85 kg wszyscy mi mówią żebym nie ćwiczył z takim ciężarem bez pasa. Nie chce kupować pasa a nie wiem czy mi sie cos nie stanie w kółko mi powtarzają że sobie "spieprze" kręgosłup. Czy pas jest naprawde ważny i potrzebuje go np. przy 100kg ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742

W kwestii pasa treningowego była cała masa mitów, które narosły wokół jego stosowania.
Sam pas treningowy jest stosowany najczęściej w treningu siłowym ma za zadanie zabezpieczyć nasz odcinek lędźwiowy przed kontuzją, a wynika to z faktu, że zwiększa się ciśnienie w jamie brzusznej, a ograniczający nas pas powoduje, że ten odcinek lędźwiowy jest lepiej ustabilizowany.

To jest jedna strona medalu. Z drugiej strony stosowanie pasa kulturystycznego ogranicza pracę mięśnie odpowiedzialnych za stabilizację naszego kręgosłupa miedzy innymi mięśni skośnych.

Nie da się określić czy stosowanie pasa jest złe lub dobre, jak każde narzędzie treningowe ma swoje zastosowanie podczas naszych treningów. Jeśli wykonujemy ćwiczenia złożone podczas naszego treningu to powinniśmy je wykonywać bez pasa, aby wszystkie nasze mięśnie uczestniczące w ćwiczeniu się wzmacniały, a ewentualnie przy ćwiczeniach submaksymalnych i maksymalnych użyć pasa treningowego aby wspomóc stabilizację.

Ale to nasze mięśnie mają być na tyle silne aby wytrzymać obciążenia treningowe.

Polecamy również: Pas treningowy – używać czy nie?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-09-17 15:20:42

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
ja do 160 brałem bez pasa, widzę takich co i przez cały trening w pasie chodzą, myslę że sobie nic nie zrobisz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
jak nie cwiczysz typowo pod budowanie siły i zawody, a chcesz wykorzystać martwy jako cwiczenie wzmacniajace grzbiet i budujace grubosc plecow, to zdecydowanie bez pasa. wykorzystawsz wtedy w pelni stabilizację funkcjonalną tułowia, oparta o gorset mieśniowy

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Pas zbędny. Jak dojdziesz do 160-180kg to będzie można zacząć go używać, by poprawić wyniki.

Swoją drogą spotkałem sie z opinią, że w pasie mocniej aktywujemy mięśnie brzucha, musiałbym poszperać w badaniach. Co o tym sądzicie Panowie ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
anubis84
ja do 160 brałem bez pasa, widzę takich co i przez cały trening w pasie chodzą, myslę że sobie nic nie zrobisz.


Ja do ostatnich serii przysiadów, mc i wiosłowań zakładam. W reszcie nie ma sensu.
Ewentualnie w wyciskaniu stojąc, choć tutaj jakoś dużo kg nie dodaje acz poprawia stabilizacje.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
no wlasnie w mojej opinii miesnie beda tracic na swojej funkcji, bo pas bedzie nieco wyreczal je z pracy, chyba, ze ktos dzwiga na luznym brzuchu%)
z drugiej strony ograniczenie w formie pasa pozwala generowac wieksza sile z przepony, ale czy przeklada sie to stricte na miensie brzucha? zagadnienie ciekawe'

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Plus najczęściej napieramy mięśniami brzucha na pas, by zwiększyć ciśnienie, więc to też może zwiększać ich aktywację.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Ja się źle z pasem czuje bo mi się wydaje że osłabia moja pozycje, sporo osob mysli mam pas jestem bezpieczny.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Jak dla mnie to pas nie pomoga w ,,trzymaniu prostych pleców" tylko tak jak było pisanie wcześniej, że mięsnie brzucha na niego napierają ale mija się to według mnie z martwym na takich małych cięzarach. Osobiście do 180kg nie używam pasa bo nie czuje takiej potrzeby jeśli mam stabliną sylwetke. Dodatkowo uważam, że nawet jak będziesz ciągnac 100kg na masakrycznie krzywych, zaaokrąglonych plecach to mozesz tego bardzo pożałowac i żaden pas Cie tu nie uchroni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
No ja rozwaliłem plecy używając pasa do każdej serii w tamtym okresie

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Ronie przykro mi ale jesteś obecnie idealnym przykładem dla autora, że pas nie zmienia zbyt wiele jesli brak techniki, a przy poprawnej może jedynie lekko pomóc przy dużych ciezarach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Małe zapytanie

Następny temat

Klatka

WHEY premium