SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MISS SFD 2013: GŁOSOWANIE

temat działu:

Galeria Zdjęć

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 40708

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35259
1.Anchy - piękna, sportowa i kobieca sylwetka. Nie znam się na terminologii, ale mięśnie u tej pani wyglądają na takie hmm.."dojrzałe". Piękna pupa, a zdjęcie dowolne - super!
2.Anusia901 - Anna Ślęzak - j.w. Miałam duży problem z miejscami 1-2.Ostatecznie wybrałam Anchy jako nr 1, bo ma typ budowy, który najbardziej lubię.
3.Sylwia2432 - Sylwia - najniższy bf konkursu, piękny brzuch. Tatuaże trochę mi przeszkadzają w "odbiorze" pleców.
4.Viki - co tu dużo mówić - klasa sama w sobie. Na mnie wrażenie zrobiły dłuugie nogi i ich wspaniałe umięśnienie
5.jo1984 - Joanna B. - ładna sylwetka, mega potencjał do startu w zawodach (przy dobrym przygotowaniu), pupa do której bym wzdychała, gdybym była mężczyzną.
6.Franii - ładna sylwetka, kobiece kształty. Świeci przykładem dla innych nastolatek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7385 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 27960
1. Franii - choć więcej masy by nie zaszkodziło ;) bardzo fajne proporcje, delikatne zarysy mięśni podkreślające kobiecość. Dużo jest komentarzy negatywnych dot. zdjęcia - jak dla mnie dodaje charakteru "dziewczyny z sąsiedztwa" zamiast wymuskanej profesjonalnej sesji. Może być tym samym przykładem dla nowych, bo jest bardziej realna. Szkoda, że twarz zasłonięta ale zakładam, że to przyzwyczajenie z dzienników a nie brak pewności siebie.

2. Sylwia2432
Nie lubię tatuaży ale nie uważam, żeby coś ujmowały. Pokazują jakąś indywidualność dzięki czemu Sylwia nie wygląda jak kolejna anonimowa dziewczyna z okładki

3. Viki

4. Arphiel (za 3 zdjęcie, na którym widać jak cudownie ciało wygląda w normalnych okolicznościach a nie nierealnym złotym bikini ;) )

5. Strongwoman1991 - ma wszystko, co kobieta mieć powinna, łącznie z uśmiechem :)

6. jo1984 (za zdjęcie dowolne gdzie widać główny atut )

There's been a mistake.
You've accidentally given me the food that my food eats.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
SneS Personal Trainer
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 7157 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100758
1. Viki
2. Anchy
3. Sylwia2432
4. Franii
5. Arphiel
6. Anusia901

*TRENER PERSONALNY* - kompleksowa pomoc ONLINE w zakresie TRENINGU, DIETY i SUPLEMENTACJI.

Kontakt: [email protected]
http://WWW.AKIELASZEK.PL
https://www.facebook.com/KamilAkielaszekTrenerPersonalny/
https://www.instagram.com/kamilakielaszek/

BLOG(żywienie,trening,suplementacja): Alternatywne podejście do kształtowania sylwetki:
http://www.sfd.pl/Kamil_Akielaszek__alternatywne_podejście_do_kształtowania_sylwetki-t1076973.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Konkursy urody maja to do siebie ze bardzo silnie podlegają tendencyjnym gustom oglądających.. W sporcie sylwetkowym ocenia się rzeczy które dane zostały przez naturę i te co zostały wypracowane Obie te elementy składają się na ocenę sylwetki.
Oceniając sylwetki uczestniczek kierowałam się następującymi kryteriami:
a. proporcje sylwetki- idealna sylwetka kobieca zbliżona jest do kształtu klepsydry z wyraźnie zaznaczoną talią, okrągłymi biodrami i pełniejszą górna częścią ciała
b. symetrią ciała- proporcje w umięśnieniu oraz balans miedzy lewa i prawa strona czy przodem oraz tyłem
c. sportowy charakter sylwetki – sylwetka powinna być jędrna, z zaznaczonym zarysem i kształtem mięśni o delikatnej separacji. Mięśnie powinny być gęste o zdrowym wyglądzie i wyraźnie wypracowane w każdej części ciała.
d. sposób prezentacji -tu mamy tylko zdjęcia na których często trudno zobaczyć wszystko i ocena jest często niemożliwa ze względu na jakość zdjęcia




1. Anchy - duży plus za umiejętność ukrycia niedoskonałości w proporcjach sylwetki. Piękna talia i wspaniałe okrągłe biodra, Umięśnienie na poziomie sylwetkowym, piękna separacja kształtne barki i mięsiste plecy. Zachowane proporcje w budowie mięśni. Najbardziej wyrobiona ze wszystkich uczestniczek sylwetka. Wygrana bardzo dobrym sposobem prezentacji

2. Viki – długie nogi i wspaniała talia to są niewątpliwe wielkie zalety tej sylwetki. Kształtne mięśnie naramienne i delikatna separacja wszystkich mięśni podkreślająca sportowy charakter sylwetki. Troszkę brak mi proporcjonalności w umięsnieniu górnej i dolnej częsci ciała.

3. Sylwia2432 – bardzo atrakcyjna proporcjonalna i harmonijna sylwetka. Piękne długie mięśnie nóg proporcjonalnie zbudowane. Szerokie , gęste plecy i kształtny naramienny współgrający z mięśniami ramion. Delikatna, przyjemna dla oka separacja.
Tatuaż zaburza trochę możliwość oceny proporcji lewej i prawej strony dobrze było by go zamazać korektorem do zdjęcia a mogła być wyższa pozycja.

4. Arphiel - długie nogi w odpowiednich proporcjach do całej sylwetki, pas barkowy lekko szerszy od bioder. Mięśnie nóg maja ładny kształt delikatną separację . Brak gęstości pleców i dopracowania mięśni naramiennych. Bardzo dobrze wypracowana optycznie talia.

5. Anusia901 – szczupła sportowa sylwetka o poprawnych proporcjach. Uważam, że nogi powinny mieć lepiej rozwinięty grupę przywodzicieli, W tej chwili czworogłowe dominują, mięśnie pośladkowe ładnie wypracowane Bardzo ładnie rozwinięte mięśnie rąk i dobra separacja. Brakuje jednak gęstości i szerokości plecom oraz lepiej rozwiniętego mięśnia piersiowego, które bardzo słabo wypadają przy tak zabudowanych naramiennych.

6. Frani- sylwetka przyjemna dla oka, ładnie zbudowana. Niewyraźne zdjęcia rozmazały delikatnie widoczną separacje przez co trudno ocenić obiektywnie całość. Piękne mięśnie pośladkowe ładna talia i sportowy poziom umięśnienia. Ostatnia z szóstki za te zdjęcia
---------------------------------------------------------------------

Pozwolę sobie opisać również pozostałe sylwetki , dlaczego nie uwzględniłam ich w pierwszej szóstce

Mamhajs – długie nogi i ładne proporcje sylwetki. Jednak mam tu całą listę uwag od strony sportowego charakteru, którego praktycznie nie ma. Jest sympatyczna dziewczyna w sztucznych dla siebie pozach podkreślających brak odpowiedniego umięśnienia i kościstość sylwetki. Nie ma gęstości pleców , próba demonstrowania szerokości przywodzi na myśl ptaka. Długa talia mimo, że szczupła rozmywa się pomiędzy kościami biodrowymi a linia zapięcia stanika. Brak dopracowanego umięśnienia nóg, łydki prawie nie widać, naramienny niewidoczny. Atut jakim powinien być tutaj biust został spłaszczony do poziomu naleśnika przy pomocy wypchanego watą gigantycznego stanika

Korrba – klasyczny przykład tego jak źle dobrany strój może zaburzyć postrzeganie sylwetki. Nisko spuszczone spodenki odcięte na prosto wydłużyły talie której i tak brak dostatecznie wyraźnego wcięcia i skróciły dodatkowo nogi. Teraz proporcje długości ciała do nóg sa odwrócone. Podobają mi się plecy i ramiona chętnie zobaczyłabym te zdjęcia w klasycznych delikatnych pozach fitness. Widać ze sylwetka wypracowana o ładnej separacji i gęstości mięśni. Jeżeli chcesz wiedzieć jak powinnaś maskować swoje braki zobacz na sposób prezentacji nóg przez Anchy. Gdyby nie te spodenki mogłabyś powalczyć o miejsce w pierwszej szóstce

AniaB- Bardzo ciężko mi się zaczepić w tej sylwetce na czymś szczególnym. Nie ma tu dominującego atutu. Sylwetka proporcjonalna, bez wad ale tez bez większych zalet. Od strony sportowej, poziom umięśnienia zaskakująco mały, mięśnie sa jakby zasuszone skurczone. W swojej małej objetości nie maja możliwości wpływania na postrzeganie sylwetki ani na jej kształtowanie. Talia pozostała długa I niezaznaczona ani poprzez pośladki , bardzo małe ani poprzez budowę pleców. O separacji trudno mówić zwłaszcza, ze do małych mięśni doszły niewyraźne zdjęcia.

jo1984 - tu również plus za sposób prezentacji sylwetki i wydłużenie optyczne proporcji nóg. Umiejętność zabłyszczenia jednym, danym przez naturę atrybutem nie wystarcza by ukryć niedociągnięcia sylwetki od strony sportowej.
Mięśnie na nogach maja ładny kształt jednak widoczny jest wyraźnie brak balansu między przywodzicielami a czworogłowymi. Mięśnie placów w ogóle nie są rozbudowane, sylwetka kończy się na pośladkach ,a w gore prosto i płasko mimo, że aż prosi się o podkreślenie ładnej talii.Brak symetrii.

Anulkas- najmocniejsza sylwetka w konkursie, brak mi tu jednak ładnych proporcji sylwetki i jakiegokolwiek balansu w umięśnieniu. Mięśnie rosną sobie jak chcą. Na nogach dominują nadmiernie czworogłowe, za słabo zbudowane mięśnie pośladkowe co jeszcze dodatkowo optycznie wzmacnia wrażenie przerośniętych czworogłowych i braku talii. Dodatkowo braki w umięśnieniu łydki tez zaburzają symetrię. Jedynie plecy naramienne i klatka piersiowa ładnie sie prezentują.

Stronwomann1991 – Generalnie harmonijna sportowa sylwetka sportowa jednak z za dużym poziomem BF. O ile jeszcze nogi i brzuch poprawnie się prezentują, tak góra ciała niestety jest tłusta i nie pozwala na ocenę symetrii umięśnienia i proporcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 200 Wiek 1 rok Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8299
Miejsce I - Anusia901.
Miałam trochę wątpliwości jeżeli chodzi o miejsce I, ale jednak Ty! Sylwetka jest piękna, plastyczna, proporcjonalna, zarówno od strony budowy kostnej, jak i umięśnienia. Może trochę brakuje szerokości pleców, ale to często problem początkujących zawodniczek z wyeksponowaniem, nie wiem co u Ciebie. Za to dobra gęstość pleców i ogólna jakość w górnej części ciała. Widać, choć specjalnie nie eksponowany, bardzo dobry brzuch.. Wielki plus za najlepsze jakościowo zdjęcia. Bardzo dobre też pozowanie, swobodne, elegancckie. Za to trochę za mało uśmiechu. Miss SFD musi mieć wszystko - świetną figurę, prezencję ogólną, na co składa się stylizacja, pozowanie, twarz i dobre zdjęcia. Biorąc to wszystko pod uwagę jesteś najbliższa ideału.

II miejsce - Anchy.
Kompletna sylwetka bez braków z pełnymi mięśniami ale nadal kobieca i pełna wdzięku. Świetne plecy, nogi, nawet łydka umięśniona - to żadkość. Bardzo dobry brzuch. Generalnie wszystko na swoim miejscu jeśli chodzi o sylwetkę. Mam jednak zastzreżenia do zdjęc, ich jakość jest ok, ale widać, że zdjęcia robił ktoś znacznie wyższy od Ciebie co niekorzystkie przedstawiło proporcje Twojej sylwetki. Na pierwszym zdjęciu należało prawy bark wysunąć nieco do przodu co uwidoczniłoby lepszy "trójkąt" i lepiej podkreśliło talię, która przecież jest bardzo dobra - widać to na zdjęciu tyłem - ale to drobna uwaga. Jeszcze jedno co zdecydowało o przyznaniu miejsca pierwszego Ani to ukrycie buzi (widać na drugim zdjęciu kawałek twarzy - czuję, że to też byłby Twój atut), myślę sobie, że Miss SFD z plamą na buzi to jednak coś nie tak. Jeszcze o pozowaniu - też wielki plus - swoboda, gracja, wdzięk.

Miejsce III - Jo1984.
Jest pięknie, estetycznie, kobieco i sportowo. Adjęcia trochę nie najlepszej jakości, ale jak się przyjrzeć widać świetny brzuch, bardzo dobre barki, kształtne nogi, w tym wyraźnie zarysowane łydki, o zadku już nie wspomnę bo padło na ten temat wiele slusznych uwag. Ponadto świetne, swobodne pozowanie, bardzo fajny pomysł na fotkę dowolną.
Sylwetka wymaga jeszcze pracy ogólnej, szczególnie rozwoju umięśnienia, ale drzemie w niej niesamowity potencjał.

Miejsce IV - Viki.
Muszę przyznać, że teoretycznie nie masz sylwetki w moim guście, jednak sama sobie robię jakby na przekór i nie mogę od Ciebie oderwać wzroku. Jest tak elegancko, gustownie, że aż miło. Wyobrażam sobie, że jako "gruszkę' kosztowało Cię bardzo dużo pracy dojście do tego efektu, być może najwięcej pośród uczestniczek konkursu, jednak stanowisz doskonały prtzykład, że że nawet tej budowy kobiety mogą wypracować piękna sportową sylwetkę, gdzie największym atutem jest talia - u Ciebie chyba najwęższa na zawodach. Mocniejsze uda tutaj nie rażą, a wręcz jakby przełamuja niezwykłą smukłość sylwetki. To co nie bardzo mi się podoba to poza tyłem. Wypięcie zadka powoduje autopaatyczne pochylenie do przodu co optycznie zmiejsza górę i źle wpływa na proporcje.
Jeszcze po stronie plusów - pozowanie z gracją i wdziękiem oraz dobrej jakości foty.

Miejsce V - Arphiel.
Widać tutaj bardzo dobre przygotowanie. Delikatna aczkolwiek sportowa sylwetka, uwagę przyciągają bardzo kształtne nogi i dobry brzuch. Trochę trzeba wzmicnić mięśnie w górnej częsci ciała. Na zdjęciu tyłem nie udało się wyeksponować prawego barku na czym sylwetka trochę straciła. Pierwsze zdjęcie jest trochę prześwietlone, przez co słabiej widać rysunek mięśni, ale za to trzecie zdjęcie jest świetne - sportowo, stylowo, kobieco. Pozycje też świetne, niewymuszone, lekkie.

Miejsce VI - Sylwia2432.
Tu był pewien problem w ocenie ze względu na, nazwijmy to - kontrowersyjną stylizację, która kompletnie nie jest w moim guście i przeszkadza w rzetelnej ocenie. Mam tu na myśli tatuaże, rózowo-brokatowo-łańcuszkowy kostium, kolczyk w pępku, platyne na głowie ... gdy jednak spróbować pominąć te "dodatki" widać bardzo dobrą sylwetkę, z wyraźnym "trójkątem", dobrymi plecami, brzuchem i barkami. Nogi nieco odstają od góry, ale to jest do zrobienia. Zdjęcia całkiem dobrej jakości, pierwsza fota b. dobra, na drugiej poza która mi się generalnie nie podoba, ale u Ciebie tak bardzo nie przeszkadza bo masz nieduży zadek i dość szerokie plecy. Natomiast trzecie zdjięcie mnie razi, poza typowo kulturystyczna i szpilki moim zdaniem dobrze się nie komponują.

W wątku z pytaniami do zawodników pozwolę sobie skomentować też pozostałe dziewczyny bo widać, że wszystkie odwaliły kawał dobrej roboty i myślę, że należy im się informacja zwrotna co się ludziom podobało, co było nie tak, na co zwrócić uwagę w przyszłości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1692 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5045
1. jo1984 - Joanna B
2. Anusia901
3. Ania B
4. Franii
5. Mamhajs
6. Korrba_
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Anusia901 - Anna Ślęzak - piękna kompletna sylwetka, idealne proporcje i masa mięśniowa jak na kobietę fit, forma bezapelacyjnie najlepsza, poziom tkanki tłuszczowej bardzo niski przy czym zachowana pełność umięśnienia, Dużo mówić nie trzeba byle kto na podium na Mistrzostwach Polski nie staję więc coś musi tu być, zawodniczka z przyszłością ;)

2.Sylwia2432 - Sylwia - bardzo ładna estetyczna sylwetka, również bardzo proporcjonalna ale słabiej docięte mięśnie, najlepsze nogi w konkursie

3.Viki - również dobra forma lecz czegoś za brakło do pań wyżej

4.Arphiel - tu już trudno było wybrać zastanawiałem sie pomiędzy Arphiel a Anchy, wybrałem Arphiel ze względu na lepsze proporcję

5.Anchy - sporo masy mięśniowej lecz sylwetka troszkę kwadratowa słabe proporcję może przy paniach w szpilkach to tak wygląda ale sylwetka nie robi wrażenia jak pań wyżej

6. jo1984 - Joanna B. ładna estetyczna, kobieca sylwetka lecz ani masa mięśniowa ani niski poziom tłuszczu nie rzuca się w oczy szczególnie

Zmieniony przez - barano90 w dniu 2013-12-04 11:52:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 826 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 75077
Ciężko się zdecydować.

1. Viki
2. Anchy
3. Franii
4. Arphiel
5. Anusia901
6. Sylwia2432
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
1. Sylwia 2432
2. Viki
3. Anchy
4. Franii
5. jo1984
6. Anusia901

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63
Mój ranking to:
1. Jo1984
2. Viki
3. Anchy
4. Arphiel
5. Franii
6. Mamhajs
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

MR SFD 2013: PROFESJONALIŚCI - GŁOSOWANIE

Następny temat

MR SFD 2013: AMATORZY - GŁOSOWANIE

WHEY premium