SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolacja jako posiłek po treningu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1465

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 103
Witam, moja obecna dieta wygląda tak:

I posiłek 6:30

Płatki owsiane ~75g
Jogurt nat. ~130g
Dwa banany/Jablka/Brzoskwinie

II posiłek 10:30

Chleb graham 110g
Szynka
Sałata/Roszponka
Pomidor/Ogórki

III posiłek 14:15

Ryż basmati/brazowy/parboiled lub kasza jaglana/jeczmienna 150g
Kurczak 160-180g
Mieszanka warzyw około 250g

IV posiłek to samo co III 18:15

V posiłek 22:45, no i tu mam dylemat, zastanawialem się nad koktajlem - mleko, banan, brzoskwinia i platki migdalow, rozne kombinacje. No ale co z białkiem w tym wypadku? I co posiłkiem potreningowym? Czy może V posiłek około 40 minut po treningu wystarczy? Zastanawiałem się nad zakupem odzywki białkowej, w celu spożycia od razu po treningu razem z jakimś bananem. Obecnie bezpośrednio po tr. stosuję gainer w celu podbicia kalorii, ale brak większej ilości białka po treningu mnie martwi.

Trening zaczynam około 20:45-21, kończę około 22:15, w domu jestem ~22:40 i dopiero wtedy jem/piję ostatni V posiłek i idę spać po 23. Obecnie ważę 67-68kg przy wzroście 169cm. 28 lat.


Zmieniony przez - MCinek w dniu 2017-03-14 08:25:00
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
to zalezy od Twego bilansu na co mozesz sobie pozwolić, gainer jest słabym wyjściem lepij by tu pasowało wpc i jakiś zblendowany ryż, jakiś owoc

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
Bezpośrednio po treningu zapodaj wegle w ilości ok 0,5g na kmc i białko w ilośći 0,3g na kmc a w domu normalny posiłek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Z posiłkiem po treningowym należy się wstrzymać pół godziny czy nawet godzinę, gdyż bezpośrednio po intensywnym treningu procesy trawienia i wchłaniania składników odżywczych przebiegają w sposób mało wydajny.

Publikacja.
http://ajpregu.physiology.org/content/ajpregu/early/2013/01/02/ajpregu.00294.2012.full.pdf

@Autorze - Twoja strategia żywieniowa wygląda dość ubogo w kontekście odżywczym.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-03-14 12:08:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 103
No dobrze, czyli wpc+ jakieś węgle w formie platkow czy bananów po treningu, a jaki posiłek potreningowy w domu?

dudee
Z posiłek po treningowym należy się wstrzymać pół godziny czy nawet godzinę, gdyż bezpośrednio po intensywnym treningu procesy trawienia i wchłaniania składników odżywczych przebiegają w sposób mało wydajny.

Publikacja.
http://ajpregu.physiology.org/content/ajpregu/early/2013/01/02/ajpregu.00294.2012.full.pdf

@Autorze - Twój sposób odżywiania wygląda dość ubogo w kontekście odżywczym.


Co masz na myśli mówiąc, że wygląda ubogo? To jest przykładowy dzień, rano czasami omlet z platkami oraz jogurtem i owocami, kanapki z masłem orzechowym i cynamonem, na obiad zamiast kurczaka nie raz jajka i ziemniaki. Biorę witaminy i omega3.

Jeśli coś jest nie tak, bardzo proszę o rady.


Zmieniony przez - MCinek w dniu 2017-03-14 12:13:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie ma sensu spożywać banana + wpc skoro jesteś w stanie spokojnie zjeść do godziny pełnowartościowy posiłek - takie kombinacje mogą w sposób istotny obciążyć układ pokarmowy patrząc przez pryzmat pory snu. Posiłki takie jak płatki z jogurtem lub kanapki z szynką nie charakteryzują się wysokim progiem odżywczym, niemniej jednak ciężko wypowiadać się na temat Twojego menu nie widząc nic poza składnikami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 103
Rozumiem. Co Twoim zdaniem powinienem w takim razie spożywać zamiast omletów czy owsianki?

Co do kanapek, jest to 4-5 kromek, 10 plastrow szynki i caly pomidor/ogorek. Nie jestem teraz w stanie podać dokładnej gramatury. Co zamiast nich? W pracy mam tylko jedną przerwę i na niej jem posiłek III, więc musi to być coś prostego i na szybko.

A jeśli mowa o posiłku potreningowym, co polecasz?





Zmieniony przez - MCinek w dniu 2017-03-14 12:47:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Kanapka moze być ok, pod warunkiem że damy dobrej jakości pieczywo, wędline (nie sklepową ) najlepiej jakby ktoś ją robił a jak nie to samemu ugotowac kurczaka czy upiec szynke, boczek, karkówkę i kroić plastry.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 103
Rozumiem. Nadal chciałbym się dowiedzieć, czym zastąpić omlety i owsianki rano, ewentualnie co jeszcze do nich dodać?

Jaka alternatywa dla kanapek?

No i pytanie co spożyć po treningu, zakładam, że moje dotychczasowe koktajle odpadają.




Zmieniony przez - MCinek w dniu 2017-03-14 18:32:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dostosuj się do zalecanych wskazówek ( pełna ankieta działu + jadłospis )
https://www.sfd.pl/.-t922822.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Po treningu zjedz pełnowartościowy posiłek. Bez względu na cel i na godzinę jego zakończenia.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Makroskładniki w diecie

Następny temat

Makroskładniki w diecie

WHEY premium