SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2715

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 220
Witam wszystkich, chciałbym się dowiedzieć czy taki trening jest w miarę dobry.

A więc tak;

Przysiady 6 serii
Martwy 3 serie
Wiosłowanie 3 serie
Wyciskanie sztangielek na płaskiej 4 serie
Rozpiętki 3 serie
Uginanie sztangi/sztangielek 4 serie
Pompki odwrotne(triceps) 4 serie

Taki trening planuję wykonywać co drugi dzień, jeśli jest on prawidłowy. Co do mięśni łydek oraz brzucha - mogę je robić codziennie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777963
Wszystko z czasem się ogarnie powoli dojdziesz do optymalnej techniki ale nie polegaj na sobie tylko z kimś ją konsultuj
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Przydałaby się uzupełniona ankieta bo nic o tobie nie wiadomo np. czy nie masz jakiś problemów zdrowotnych. Brzuch i łydki nie rób codziennie, wystarczy 2x w tygodniu na koniec treningu. Daj 4 serie przysiadów i 4 serie mc, rozpiętki zmień na wycisk żolnierskie albo wyciskanie sztangielek na barki.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 220
Viren
Przydałaby się uzupełniona ankieta bo nic o tobie nie wiadomo np. czy nie masz jakiś problemów zdrowotnych. Brzuch i łydki nie rób codziennie, wystarczy 2x w tygodniu na koniec treningu. Daj 4 serie przysiadów i 4 serie mc, rozpiętki zmień na wycisk żolnierskie albo wyciskanie sztangielek na barki.


Rozumiem. Tak po krótce dane;

Wiek: 22
Wzrost: 175
Waga: 64kg
Cel treningowy: Poprawa ogólna sylwetki, nabranie mięsa
Dieta: 2800kcal w tym 130g białka,109g tłuszczy, 380g węglowodany

Nie mam żadnych przeciwwskazań lekarskich co do wykonywania ćwiczeń.

Jeśli chodzi o suplementacje to używam jedynie białka, do płatków owsianych, które spożywam z rana w formie koktajlu.

STAŻ mam krótki, trenuje od połowy marca tego roku. Na początku popełniłem duży błąd bo trenowałem codziennie, nie wliczając weekendów. Na każdej kolejnej sesji obroty spadały o połowę, a w dodatku pojawiły się bóle związane za pewne z nadmiarem tego mojego chorego podejścia.

ĆWICZĘ w domu jak na razie. Posiadam laweczke pod sztange, gryf prosty,łamany oraz dwie sztangielki(wszystko z możliwością dodawania/odejmowania ciężaru). Zelastwa mam ponad 100kg.

Co do treningu, to jeśli zdecyduje się na przykład na wykonywanie na sesji treningowej pompek na poręczach to wtedy mam wyeliminować wyciskanie sztangielek na płaskiej?




Zmieniony przez - Piop2906 w dniu 2017-05-23 15:15:11

Zmieniony przez - Piop2906 w dniu 2017-05-23 15:18:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Zależy w jakiej wersji będziesz te poręcze wykonywał - jeżeli klatkowe to zamień z wyciskaniem na klatkę, jeżeli na triceps to zamień z odwrotnymi.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 220
Viren
Zależy w jakiej wersji będziesz te poręcze wykonywał - jeżeli klatkowe to zamień z wyciskaniem na klatkę, jeżeli na triceps to zamień z odwrotnymi.


Właśnie miałem dopisać, że chodzi o klatkę. Jedno ćwiczenie na klatkę nie za mało? Chociaż trening będzie 3 albo i 4 razy w tygodniu, więc chyba wystarczy, co nie?

A i jeszcze co w przypadku jeśli moją słabą partią są nogi to mam zmniejszyć na pewno do 4 serii przysiady?


Zmieniony przez - Piop2906 w dniu 2017-05-23 16:12:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777963
Nie musisz zmniejszać ilości serii w przypadku przysiadów. A pompki na poręczach w wersji klatkowej załatwiają sprawę całej klatki
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 220
Dzięki Panowie za odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Nie za dużo tych kcal ? Moi podopieczni jedzą tyle przy wasze 85kg i rosną . Osobiście nie przekraczam 3,5 tys a wazę 100kg. Myśle wiec, ze jedzenia jest na wyrost . No chyba ze pracujesz fizycznie .
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 220
ronie220
Nie za dużo tych kcal ? Moi podopieczni jedzą tyle przy wasze 85kg i rosną . Osobiście nie przekraczam 3,5 tys a wazę 100kg. Myśle wiec, ze jedzenia jest na wyrost . No chyba ze pracujesz fizycznie .


No chciałbym wbić z jakieś 70-75kg. To radzisz przyciąć to zapotrzebowanie?

Po rekonstrukcji planu fbw:

Przysiad 6s
Martwy 4s
Wiosłowanie 4s
Wyciskanie sztangielek płasko/poręcze 4s
Wyciskanie żołnierskie 4s
Uginanie ramion sztangą/sztangielkami 4s
Pompki odwrotne/poręcze(triceps) 4s

To w zupełności wystarczy czy można coś dodać?


Zmieniony przez - Piop2906 w dniu 2017-05-24 07:43:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777963
Na razie wystarczy, ale obserwuj czy wykonanie martwego i przysiadów na jednej sesji treningowej się sprawdzi.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 220
rion10
Na razie wystarczy, ale obserwuj czy wykonanie martwego i przysiadów na jednej sesji treningowej się sprawdzi.


Będę miał to na uwadze. Zdecydowałem się na fbw ponieważ jest on najlepszym rozwiązaniem dla osób,które zaczynają przygodę z ćwiczeniami. Jeden trening, a angażuje większość.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PLAN FBW Z PRIORYTETEM NA KLATKE ORAZ BARKI

Następny temat

Masować trochu czy ścinać?

WHEY premium