Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 6464 razy
  • Autor

Co jeść przed i po bieganiem?

• sixth
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 5 lat
    • Trenuje: 21
    • LPA: 23139

Wysłano 23 kwietnia 2009 18:57

zgłoś naruszenie

Było pare takich tematów ale w zadnym nie ma konkretnych odpowiedzi. Wiec jak w temacie:
    1) Co zjeść przed i po bieganiem jesli chcemy wyrobic kondycje?
    2) Co zjeść przed i po bieganiem jesli chcemy spalić tłuszcz?
    Prosze o konketne odpowiedzi,bez spamu,z gory dzieki
    Nie mogę ci pomóc,jestem koniem.
    --==GAINER TEAM==--
  • Wysłano 23 kwietnia 2009 19:18

zgłoś naruszenie
    Polecamy zaufać naszym specjalistom, dobierając plan treningowy, plan odżywiania czy suplementację, potrzebujesz indywidualnego podejścia. Poproś o przygotowanie planu dla Ciebie http://potreningu.pl/plany. Profesjonalny, kompletny plan: diety + treningi + suplementacja, już od 149 69
  • Piękny Zbyszek
    Seewy
    • Pochwały:1
    • Nagany:brak
    • Na forum: 12 lat
    • Trenuje: nie mam pojecia - pare ladnych lat ;)
    • LPA: 202011
    • Status:Znawca

Wysłano 23 kwietnia 2009 19:18

zgłoś naruszenie
    1. to co wg.diety wypada
    2. to co wg.diety wypada
    FITNESS ACADEMY King Square Kraków

"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."
  • koles08
    • Na forum: 6 lat
    • Trenuje: b
    • LPA: 63589
    • Status:Ekspert

Wysłano 23 kwietnia 2009 21:42

zgłoś naruszenie
    przed jakies wegle zlozone bialko troche fatu i warzyw
    po wegle,bialko
  • sixth

Wysłano 24 kwietnia 2009 13:44

zgłoś naruszenie
    Seewy chyba nie doczytales "Prosze o konketne odpowiedzi"
    koles08podaj przykladowy posilek przed i po bieganiem w obu przypadkach aby bylo wszyskto jasne, najlepiej podwiesic taki temat bo sporo osob o to pyta a odzywanie jest wazne w bieganiu, ja moge dodac od siebie ze nie powinno sie jesć 40 min przed bieganiem bo grozi to kolką albo niedotlenieniem.Przez pierwsze 20min treningu aerobowego spalany jest cukier w organizmie po 20min energia zaczyna byc czerpana z tluszczu, w przypadku zle odzywionego organizmu energia bedzie czerpana z miesni dlatego bardzo wazne jest co jemy przed bieganiem, mam nadzieje ze ktos odpowie

Zmieniony przez - sixth w dniu 2009-04-24 13:45:03
    --==GAINER TEAM==--
  • Piękny Zbyszek
    Seewy
    • Pochwały:1
    • Nagany:brak
    • Na forum: 12 lat
    • Trenuje: nie mam pojecia - pare ladnych lat ;)
    • LPA: 202011
    • Status:Znawca

Wysłano 24 kwietnia 2009 14:37

zgłoś naruszenie
    hmmm za to Ty nie masz pojecia o czym piszesz...juz samo pytanie na to wskazywalo a teraz jeszcze:

ja moge dodac od siebie ze nie powinno sie jesć 40 min przed bieganiem bo grozi to kolką albo niedotlenieniem.
    jem 30-60min przed bieganiem...nie miewam kolki ani tym bardziej niedotlenienia - czemu grozi niby?

Przez pierwsze 20min treningu aerobowego spalany jest cukier w organizmie po 20min energia zaczyna byc czerpana z tluszczu
    nieprawda - to w jakich proporcjach spalane sa substraty energetyczne, zalezne jest od bardzo wielu zmiennych i nie da sie okreslic kiedy co jest spalane dokladnie...
    poza tym nie ma nigdy tak, ze spalany jest tylko cukier...albo tylko tluszcz...

w przypadku zle odzywionego organizmu energia bedzie czerpana z miesni dlatego bardzo wazne jest co jemy przed bieganiem
    energia z miesnie bedzie zawsze czerpana...chyba ze organizm bedzie w bardzo mocnym stanie anabolicznym...posilek nie pomoze Ci w 100% ochronic miesni...

chcesz konkretny posilek? prosze wpc+oliwa z oliwek...
    tylko nie widze sensu w takim wymienianiu posilkow...bo kazda sytuacja sklania ku innemu doborowi skladnikow,,,

Zmieniony przez - Seewy w dniu 2009-04-24 14:38:45
    FITNESS ACADEMY King Square Kraków

"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."
  • sixth

Wysłano 24 kwietnia 2009 16:39

zgłoś naruszenie
    o! widzisz i to jest konkretna odpowiedz dzieki za poprawienie bledow, pozdrawiam
    edit:a co do kolki to jest zalezna od tego jak dawno byl ostatni posilek, jak begam jakas godzine po posilku w ogole nie miewam kolki, a jak pare razy biegalem nawet 15 min po jedzeniu to kolka lapala mnie bardzo szybko, co do niedotlenienia to sam nie bylem pewny czy rzeczywiscie tak jest ale poczytalem troche i wszyscy to potwierdzaja

Zmieniony przez - sixth w dniu 2009-04-24 16:42:34
    --==GAINER TEAM==--
  • so nervous
    • Trenuje: od 18 roku życia
    • LPA: 3355

Wysłano 24 kwietnia 2009 23:27

zgłoś naruszenie
    w sumie myśle ze pierwsza wypowiedz seew'ego byla bardzo konkretna... :) dobierz trening biegowy tak aby okolo 90 minut przed z nim zjeść pełnowartościowy posiłek, np. ryż brązowy, pierś kurczaka, warzywa (zależnie jak twój organizm je toleruje), 45 min. przed bieganiem bcaa, 5-10 min. przed odżywkę białkową wolnowchłanialną, bezpośrednio po bieganiu bcaa i carbo oraz białko szybko wchłanialne, okolo 60 minut od zakończenia treningu pelnowartosciowy posilek wypadajacy z diety, mysle ze jest to optymalne odzywianie przed treningiem biegowym.
  • koles08
    • Na forum: 6 lat
    • Trenuje: b
    • LPA: 63589
    • Status:Ekspert

Wysłano 25 kwietnia 2009 08:41

zgłoś naruszenie
    ja sadze ze carbo po zbedne nalezy do ok.40min po bieganiu zjesc posilek wegle zlozone bialko i ew.warzywka
  • so nervous
    • Trenuje: od 18 roku życia
    • LPA: 3355

Wysłano 25 kwietnia 2009 09:35

zgłoś naruszenie
    myśle, że zależy to od celu jaki chce się osiągnąć i przede wszystkim od długości biegu, jeśli biegasz długie dystanse, a bieg trwa około godziny to wowczas glikogen w miesniach jest mocno uszczuplony i na pewno warto wypic carbo bezposrednio po wysilku. natomiast, gdy bieg jest krotszy, odczuwamy jakis zapas sil, przyjecie weglowodanow mozna odlozyc o jakis czas.

nie wiem jak wyglada sprawa w przypadku hiit, wiec byloby dobrze jakby ktos doswiadczony sie wypowiedzial, czy bezposrednio po hiit pic carbo i bialko?
  • sixth

Wysłano 25 kwietnia 2009 13:04

zgłoś naruszenie
    carbo,bialka wolnowchlanialne itp odpadaja bo planuje jesc 'normalne' rzeczy, naturalne typu ryz+ kurak tak jak napisales dzieki panowie za udzielenie sie
    --==GAINER TEAM==--