SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Coś o "wzruszaniu" barkami

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5531

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957


ĆWICZENIE NA MIĘSIEŃ CZWOROBOCZNY - Ramiona - w górę i w dół czy obroty?

Kilka razy natknąłem się na przypadki ludzi którzy podczas tego ćwiczenia wykonywali obroty ramionami twierdząc że dzięki temu atakują mięśnie pod różnymi kątami, czy aby na pewno? Żeby rozwiać wasze wątpliwości postanowiłem zamieścić tutaj ten malutki artykuł autorstwa Dana Wagmana, mam nadzieje że troszeczkę wam tym pomogę w dokonaniu wyboru którego dodjęcie będzie miało wpływ na wasze wyniki sportowe, więc czy podczas "wzruszeń" obracać ramionami czy też prowadzić ruch w płaszczyźnie pionowej? Wszystko to wyjaśni wam poniższy artykuł.

Odpowiedź jest taka: Wartość dowolnego ćwiczenia jest mierzona tym na ile skutecznie wzmacnia ono naturalny dla danego mięśnia tor ruchu. Praca mięśnia czworobocznego jest czworaka:
1. Unoszenie łopatek
2. Obracanie łopatek ku górze
3. Obracanie łopatek ku dołowi
4. Ściąganie łopatek
W ten sposób proste unoszenie barków ku górze wpłynie na rozwinięcie silniejszego mięśnia czworobocznego. Natomiast obroty barków ruchem kolistym zwiększają ryzyko kontuzji, ponieważ ten rodzaj ruchu nie jest całkowicie naturalny dla tego stawu. Dodatkowo wykonywanie tego ćwiczenia na mięsień czworoboczny z obciążeniem w dłoniach zwiększa prawdopodobieństwo lekkiego naciągnięcia stawu panewkowego ramienia, naprężenia tkanek łącznych (ścięgien i więzadeł) i w pewnym sensie zmniejszenie stabilności stawu. Oczywiście może to również niekorzystnie wpłynąć na twoją siłę przy robieniu innych ćwiczeń takich jak wyciskanie na ławce oraz zwiększyć prawdopodobieństwo destabilizacji i zwichnięcia barku.
Trenujcie mięsień czworoboczny po prostu unosząc ramiona możliwie najwyżej w płaszczyźnie pionowej, czyli góra - dół. Starając się zaangażować różne włókna mięśniowe, próbuj wykonywać ten ruch na ławeczce pochyłej oraz zmieniaj kąt ustawienia samej ławeczki. Inne ćwiczenia w których będzie pracował mięsień czworoboczny to unoszenie sztangi wzdłuż tułowia, martwy ciąg, częściowy siłowy podrzut i większość ćwiczeń na mięśnie grzbietu, jednak angażują one mięsień czworoboczny w znacznie mniejszym stopniu.


"W cierpieniu rodzi się mądrość pozwalająca docenić piękno zycia"

*Członek Mafii SFD*
*Etatowy spinacz do papieru w drukarni w Wąchocku*
Pozatym: Robię projekty katedr i domów, gram w międzynarodowych super produkcjach, anonimowo działam charytatywnie, staram się nie dopuścić do III wojny światowej, podrywam laski i uczę się czytać....

Wesoły wegan :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957




"W cierpieniu rodzi się mądrość pozwalająca docenić piękno zycia"

*Członek Mafii SFD*
*Etatowy spinacz do papieru w drukarni w Wąchocku*
Pozatym: Robię projekty katedr i domów, gram w międzynarodowych super produkcjach, anonimowo działam charytatywnie, staram się nie dopuścić do III wojny światowej, podrywam laski i uczę się czytać....

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 277 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4916
Spoko... Dalbym sogacza, ale juz nie moge ;)


Tu powinien znajdowac sie moj: "podpis pod wypowiedziami", ale wypelnialem ankiete po pijaku i nie wiedzialem co wpisac !!

!!error:404!! (brak podpisu)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
nie dawno michail pisal cos podobnego wiec cos w tym jest


*chill out with me*
in drumm&base way
:] ]l[ .k/ll/m. ]l[ :]


trening-camelot
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Po prostu wielu początkujących za bardzo kombinuje, dlatego dawałem tego posta, zresztą ty też kiedyś tak robiłeś

"W cierpieniu rodzi się mądrość pozwalająca docenić piękno zycia"

*Dyletant działu "Trening"
*Członek Mafii SFD*
*Etatowy spinacz do papieru w drukarni w Wąchocku*
*Pozatym: Robię projekty katedr i domów, gram w międzynarodowych super produkcjach, anonimowo działam charytatywnie, staram się nie dopuścić do III wojny światowej, podrywam laski i uczę się czytać....
*Nie jestem rasinimistą!Ale! To jest wielkie ale!Jako członek narodowej partii szwabolistycznej wierzę że, Uberleyben, must ge schtammen, zeinreich der podstępnyś Amstrong Jones!

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319



https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=38623


Czytaj uwaznie Ciekawostki Techniczne - cos tam od czasu do czasu dochodzi - ale oczywiscie OK.
Wklejam do "Ciekawostek ..."

Pozdrawiam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zbudować masę!

Następny temat

piekielna sztanga, co jest do cholery?

WHEY premium