SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciężki przypadek...

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1782

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 178
To mój pierwszy temat i w ogóle post na tym forum. Trochę poczytałem innych wypowiedzi (na pewno za mało) ;)

Jestem ogólnie atletycznie i fizycznie "ciężkim przypadkiem" i trochę odrębnym, dlatego mam do was parę pytań.

Mam 17 lat, 189cm wzrostu i ok.75 kg wagi, czyli chyba jak na swój wzrost jestem okropnie suchy.

Zawsze taki byłem, choć nawet od ok. 2 lat staram się jeść więcej i kaloryczniej. Mimo tego, na wadze nie przybieram w jakimś zawrotnym tempie. Metabolizm chyba taki albo może z wiekiem się to zmieni. Tak czy siak to nie pytanie do tego działu, nie musicie odpowiadać.

Dodam jeszcze, że mam średnio(chyba)zaawansowane płaskostopie, ale to odrębny problem. Nawet mi nie przeszkadza i nie boli, tylko może mieć chyba (?) wpływ na sprawność w sportach ogólnorozwojowych. No chyba, że jeszcze mi powiecie, czy w takim wieku jest jakakolwiek szansa na pozbycie się jego lub chociażby zmniejszenie.

Ogólnie moja sylwetka, stan kondycyjny, zwinościowy jest lichy. Moje mięśnie są moim zdaniem słabe (jak na ten wiek). Nie jestem w stanie zrobić nawet jednej pompki (może je robie źle?). Muszę to wszystko sobie zmienić, tylko nie wiem jak się tak logicznie do tego zabrać, w jakiej kolejności, a może wszystko na raz.

Moje cele:
-poprawa kondycji,
-zwiększenie masy mięśniowej i co za tym idzie w pewnym stopniu siły mięśni

Powiedzcie mi, czy jest sens w moim wieku zaczynać chociażby od ACT czy może lepiej w to lato skupić się tylko i wyłącznie na kondycji, a dopiero później myśleć w ogóle o jakichś ćwiczeniach siłowych?

Co do przeszłości i rzeczywistości. Choć na WF uczęszczam od zawsze sumiennie, to moje wyniki prawie zawsze są kiepskie. Mam jednak 5 za tą 'sumienność'. Staram się, ale to za mało, by być lepszym.

Co mogę zrealizować? O siłowni nie ma co myśleć. Nie mam drążka, mam ekspander, mogę mieć LOL sztangę i sztangielki. Przy kondycji i ogólnym rozwoju mogę chodzić na pływalnię, ale na pewno nie mogę liczyć na kolegów w sportach zespołowych.

Mam nadzieję, że mi pomożecie. Po prostu: Jak mam zacząć od niemal sportowego zera, by zrealizować ww. cele? Czas nie gra roli, liczy się skuteczność. Za wszelką pomoc dziękuję :D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Nie tyle chodzilo mi o program na sile co w ogole rozpoczecie treningow silowych (czyli "silowni") jako odpowiedz na pytanie czy robic wydolnosc czy silownie.

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4654 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 95579
wszytko zalezy od ciebie.Jesli chcesz cos zmienic napewno toz robisz.zacznij chodzic na silke nie od jutra nie za tydzien a od dzis!!!!
lawka sztangielki i sztanga w zupelnosci starcza.
poczytaj o diecie!!!(dobra napewno pomoze)
chodz w dobrym obowiu napewno tez cos pomoze.

ZAMBO (old school bodybuilding)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Nie przesadzaj, jest tu sporo osób, które ważą nawet 60 kilo.
Ja ważyłem 69 przy 185 wzrostu w wieku 18 lat.
Zakasuj rękawy i do roboty

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 755 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13802
mało pracy fizycznej, idź do jakiejś roboty na budowie to raz dwa dostaniesz kopa pożądnego!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Mam dla Ciebie zla wiadomosc: nie jestes wcale wyjatkowy

Tylko w sumie nie rozumiem pytania, pytasz czy ACT czy silownia a ponizej piszesz ze o silowni nie ma co myslec. Wiec masz mozliwosc czy nie?

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2164 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23575
Musisz się wziąć do roboty i wtedy wszystko jakoś pójdzie pamiętaj o diecie poczytaj o treningu, a na płaskostopie polecam chodzenie bez butów, oczywiście jak jest ciepło bo przecież nie w zimie

Barcelona forever!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
jesli nie umiesz robić pompek, to może spróbuj robić dużo pompek na kolanach a po jakimś czasie spróbuj zrobić pompki normalne

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Aha, a z wadami postawy idz do ortopedy a nie pytaj na forum

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 178
Dzi ,chodzi mi raczej o takie wstępne, domowe ACT. Może się źle wyraziłem. Po prostu o trening obwodowy dla początkującego tylko z wolnymi obciążeniami.

Jeszcze bardziej sprecyzuję moją prośbę czy też powtórzę:
Czy najpierw się zająć poprawą kondycji (wytrzymałości) czy też może od razu wziąć się za rozbudowę mojej małej masy mięśniowej? Albo możliwe jest połączenie (przynajmniej na pierwszym etapie) obu tych rzeczy? Powiedzmy, że o to mi na razie chodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1117 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6057
Kondycje, wytrzymałosc jak piszesz pewnie chodzi co o ogólna wydolnosc organizmu czy siłe w poszczególnych cwiczeniach?? skoro piszesz ze sumiennie cwiczysz na wf do wydolnosc organizmu powinienes miec niezła. Słabo jest poprostu u ciebie z siła miesni. Warto juz dzis zabrac sie za lekture forum, jest pełno planów ACT , napewno jakis znajdziesz który bedzie odpowiadał twojemu zasobowi sprzetowemu. Zajrzyj do działu odzywianie bo dieta to podstawa w tym sposcie, nie mozna byc wielkim na chlebie ze smalcem. Jak Gwiazdor pisał rób pompki na kolanach, ale skoro chcesz robic ACt i bedziesz miał tam wyciskanie na płaskiej to po pewnym czasi nie bedzie problemów z pompkami. Tyle ode mnie, pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Na moje oko to wal sile, masz chyba poprostu slabe miesnie, taki "optymalny" organizm.
Zmusisz go do rozwoju to urosnie.

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na wszystkie partie..

Następny temat

mięśnie brzucha

WHEY premium