SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chce zacząć trenować - jak, co, ile?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 434

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 26
Witam.
Chciałbym zacząć trenować... szczególnie chciałbym wyrobić sobie biceps/triceps i ogólnie mięśnie rąk oraz klate, a w mniejszym stopniu brzuch. Jak mam zacząć? Nie chce jakichś super ogromnych efektów żebym był mega napakowany, tylko żeby choć troche je było widać :)
Mam 16 lat i wage 59 kg na około 177cm. Po pierwsze czy z taką wagą moge cokolwiek sobie 'wyrobić'?
Chce trenować tylko w domowych warunkach, bez siłowni, jakichś sztang itp.
Nigdy nie miałem do czynienia z jakimikolwiek treningami, sporadycznie robiłem pompki przez miesiąc ale przestałem.
Czy wystarczy mi np. robić pompki oraz brzuszki po 15-30 minut dziennie, 4 dni w tygodniu żeby były jakiekolwiek efekty(choćby marne, ale żeby były)? Ile miałbym czekać na efekty? od następnego tygodnia do wakacji by były?
I czy trzeba zmieniać coś w diecie? zwykle jadam jakieś mało pożywne śniadania, jedno danie(najczęściej jakieś mięso) i sporadycznie kolacje... w sumie to trzeba zmienić, ale na jaką? musze regularnie jeść posiłki o ustalonych porach dniach czy jak?
Jestem kompletnie zielony w tych sprawach więc bardzo prosiłbym o pomoc ;)


Zmieniony przez - razoxx021 w dniu 2014-03-14 23:10:25
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1061
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
przeczytaj 1 temat, potem zadaj pytania
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dylemat: Redukcja czy masa?

Następny temat

Co jeść jak chodze na siłownie ?

WHEY premium