SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Boks a przysiady z obciążeniem / podciąganie na drążku

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4425

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 456
Tak sobie czytałem o treningu Roya Jonesa JR i zdziwiły mnie dwie rzeczy - j/w, przysiady z obciążeniem i podciąganie na drążku, nachwytem i podchwytem. W jaki sposób te ćwiczenia podnoszą możliwości fizyczne boksera?
To samo zresztą tyczy się brzuszków, które z kolei znalazłem w treningu Mike Tysona. Pompki wykonywane powoli i dokładnie podnoszą wytrzymałość siłową, wykonywane szybko zwiększają dynamikę, ale co dają brzuszki?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 456
Ok, moje wątpliwości dot. treningu raczej rozwiane. Pewnie kiedyś pojawią się inne ale to już sprawa na inny temat. Dziękuję wszystkim którzy się wypowiedzieli.

Zmieniony przez - Calv w dniu 2012-11-21 21:45:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przysiady z obciazeniem zapewne nogi i dynamika, brzuski- miesnie brzucha a po co sie robi brzuszki ? ;p Drazek zaj**iscie dziala na ogolna sile i wytrzymalosc miesni mięśnie najszersze grzbietu, mięsień czworoboczny – szczególnie jego dolna część (tzw. kapturowy), mięsień dwugłowy ramienia, ramienny, ramienno - promieniowy, dwugłowy ramienia, obły większy, obły mniejszy, naramienny akton tylny, podgrzebieniowy, równoległoboczny, dźwigacz łopatki, czworoboczny część dolna, czworoboczny część środkowa, piersiowy mniejszy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45904
podciąganie na drążku podchwytem krótkimi spięciami idealnie działa na to żeby np. ręce nie opadały podczas walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W tym ćwiczeniu zwrot siły rąk jest przeciwny do tego w walce - na drążku "ciągniemy w dół", w walce "ciągniemy do góry". Aby nam ręce nie opadały powinniśmy wzmocnić barki np. poprzez pracę z hantlami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568
Potwierdzam. To barki najczęściej wysiadają i są odpowiedzialne przy utrzymaniu gardy :) Na koniec treningu przy luźnym biegu robimy przy wyprostowanych rękach małe kółeczka lub krótkie machnięcia (coś jakbyś się uczył latać :P ) Też trochę pomoże. Co do przysiadów nie są preferowane dla bokserów, chyba że w okresie przybierania masy. Jak wiemy siła uderzenia pochodzi z nóg więc czym mocniejsze nogi tym większe p******nięcie (tak w skrócie).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45904
sorry mój błąd chodziło mi o podciąganie nachwytem Jan Błachowicz na facebook ma filmik w którym tak się podciąga i cytuje"Będąc w Stanach tak kazali ćwiczyć. Takie krótkie spięcia dlatego, żeby ręce były cały czas napięte i później w czasie walki wolniej się męczyły"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 456
Wojekv - skoro im mocniejsze nogi tym większe p******nięcie, to dlaczego przysiady nie są preferowane? O ile mi wiadomo rozwijają nogi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3689
Tak świetnie rozwijają nogi, ale w boksie różnice między kategoriami wynoszą około 3kg, a uda i łydki szybko by nabierały masy(Wyższa kat. wagowa, silniejsi rywale), dobrze jest to zastąpić skakanką, która nie rozwija tak mięśni masowo a wzmacnia nogi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak nie będziesz jeść ponad zapotrzebowanie to nogi mogą urosnąć ale waga nie wskoczy :f wystarczy michę trzymac odpowiednio..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 456
Puncher, a co jeśli przysiady będą się łączyć z wykonywanymi codziennie aerobami?
Co do skakanki to na niej już ćwiczę, ale głównie dla koordynacji i kondycji.

Zmieniony przez - Calv w dniu 2012-11-19 21:25:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W boksie ćwiczy się na skakance właśnie w celu uzyskania/poprawienia koordynacji ruchowej, i można też na niej robić kondycję :D. Co do przysiadów to jeśli siła idzie do przodu to niekoniecznie musi iść w parze masa (F=m*s) bardziej umięśnione nogi (można trzymać wagę) wykonują szybsze ruchy niż otłuszczone, nie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomóżcie mi i doradźcie czy dobry worek planuje zakupić

Następny temat

16 lat boks dla chudego

WHEY premium