SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieganie

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 709

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105
Witam. Mam pytanie odnośnie biegania. Siłkę mam w poniedziałek, środę, piątek i sobotę (mój cel zwiększyć masę). Czy mogę biegać we wtorek, czwartek i niedzielę? Nie wpłynie to negatywnie na moją masę?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 250 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4043
Aeroby na masie niezbyt są wskazane, ale jak dodasz kcal, to możesz biegać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie ma problemu z bieganiem ale też nie tak często. Biegaj 1-2 razy w tygodniu ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 105
Czyli we wtorek i czwartek mogę sobie pobiegać godzinkę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Możesz.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
Biegaj i maratony, ale stałe tempo (9-12km/h), bez interwałów.

Bieganie długodystansowe jednostajne przy porządnej diecie sprzyja bardziej tyciu, niż odchudzaniu (możecie sobie poszukać odpowiednich badań).
Mój kolega (maratończyk), biega 250-400km miesięcznie (do 15km codziennie!) - mimo trzymanej w miarę porządnej diety bez żadnego trudu nabierał wagi, niestety - w większości tłuszczu (dodam, iż nie ćwiczy na siłowni, tylko "aero"+biegi).

Tym samym ukierunkowując organizm na rozwój mięśni (trening siłowy) masz ogromne szanse nabierać masy mięśniowej. Ale:

Bardzo ważne jest przy bieganiu na długie dystanse zabezpieczenie mięśni w postaci dobrego białka i węglowodanów tak samo przed jak i po bieganiu, ostatecznie BCAA. Wszystko to dlatego, że biegi długodystansowe i "siłownia" niestety są dość antagonistyczne (o czym informuje niedawny artykuł na potreningu http://potreningu.pl/artykuly/1082/po-co-sprinterom-wielkie-miesnie- ).
Więc bez konkretnej diety nie masz szans na rozbudowę mięśni przy bieganiu i jest to niestety prawda :) Ale wystarczająca podaż mikro i makroskładników pozwala na jednoczesny rozwój mięśni tlenowych, "półtlenowych", beztlenowych i kondycji.

Sam przez te wakacje łączyłem oba "kierunki": siłownia jako kulturystyka oraz przygotowania do półmaratonu. Efekt dobrego treningu + dobrej diety i kreatyny to +5kg wagi (+10-15% siły) oraz ukończenie półmaratonu bez większego trudu (1:46h). Da się? Chyba tak.

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kurcze właśnie bieganie bardzo się przyda, inaczej człowiek czuje się zalany a inaczej ze sprawnością fizyczną, kondycją.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BARDZO mało energii :(

Następny temat

zapalenie mięśni kręgosłupa

WHEY premium