SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból mięśnia czworobocznego

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 25845

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 229
Witam,
mam taki problem, gdy ćwiczę na siłowni ćwiczenia np. rozpiętki na ławce, czy wyciskanie (choć wtedy mniej) to boli mnie mięsień czworoboczny (kaptur) lewy. Ból nie jest od razu, lecz po kilkunastu powtórzeniach.Ból jest z rodzaju palących. Gdy przestanę ćwiczyć to ból bardzo szybko ustępuję.Ból jest już dość długo, koło pół roku, raz silniejszy raz niej. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale mój lewy kaptur jest większy od prawego, oraz nie boli podczas normalnego funkcjonowania. Stosowałem przerwy w treningu, maści przeciwzapalne, dłuższą rozgrzewkę, lecz to nie pomogło w 100&
dane o mnie:
-ćwiczę na siłowni rekreacyjnie 2 lata
-lat 20
-lekka nadwaga
-ćwiczę w domowej siłowni, sprzęt oryginalny, nie samoróbka

Prosiłbym o jakieś rady co to może być i co się wtenczas powinno robić. Jakie badania czy coś. Jestem i tak już omówiony z ortopedą na 28 lipca, lecz naczytałem się różnych rzeczy o polskiej służbie w zdrowia np. artykuł w Angorze (nie tej dzisiejszej, tylko w zeszłym tygodniu), że lekarze mają wiedzę z przed 20 lat i w ogóle. Nie chciałbym, żeby ta moja wizyta skończyła się tym że "koniec z ćwiczeniami, jakieś maści i do widzenia".
Jak coś niejasne to pisać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witaj



Mięsień czworoboczny (łac. musculus trapezius) – jeden z dwóch mięśni częściowo pokrywających mięśnie najszersze grzbietu. Mięsień czworoboczny ma wiele miejsc przyczepu, począwszy od podstawy czaszki do wyrostków kolczystych dwunastu kręgów piersiowych. Dolne włókna mięśnia są przyczepiane do grzebienia łopatki; włókna pośrednie do wyrostka barkowego, a położone najwyżej włókna do zewnętrznej jednej trzeciej obojczyka. Górna część zbliża łopatki do siebie, a środkowa i dolna obraca łopatkę w stosunku do klatki piersiowej

Mięsień ów dźwiga bark ku górze (współpracując z dźwigaczem łopatki i równoległobocznym), zbliża łopatkę do kręgosłupa i/lub opuszcza staw ramienny. Przy ustalonym barku zgina głowę ku tyłowi. Przy ustalonej obręczy kończyny górnej unosi tułów ku górze. Cały mięsień cofa bark i przyciska łopatkę do klatki piersiowej.


Ból może mieć wiele przyczyn. Jedną z nich jest często przykurcz w tym obrębie bądź nieprawidłowa technika ćwiczeń, przeciążenie i wynikłe na skutek tego stany zapalne. Najlepiej jakbyś się skonsultował z dobrym fizjoterapeutą, który zdiagnozuje problem, znajdzie przyczynę i będzie mógł się jej pozbyć. Działanie na własną ręke nie zawsze przynosi skutek a może wręcz pogorszyć sprawę.

Pozdrawiam

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Podaj dokładne umiejscowienie bólu.
Możesz wkleić jakąś planszę/fotę i zaznaczyć.
2

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 229


Proszę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
cała część wstępująca?
czy może ból zlokalizowany jest bardziej w okolicy pomiędzy łopatką i kręgosłupem, dodatkowo jest bolesny przy ucisku (np. gdy chcesz to rozmasować o framugę)

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 229
Ból jest zlokalizowany bardziej tam gdzie jest zaznaczone w kółku, czyli tak przy barku bardziej. Ból nie jest bolesny przy ucisku, raczej ustępuję przy masowaniu, choć nie całkowicie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Boli w okolicy splotu ramiennego. Może to być przewlekły stan zapalny.
Mocne masowanie, albo ucisk przez kilkanaście sekund i powtarzany klikukrotnie może pomóc usunąć powstały w tym miejscu przykurcz.
Dodatkowo maść p.zapalna, porządna porcja, wmasować do sucha, a na nią nałożyć porcję maści mocno rozgrzewającej.
Wykonywać wszystko 2x/dziennie, po tygodniu powinno się poprawić.

Jeśli wyeliminowałeś przyczyny taki jak uraz, naderwanie, etc. to mój opis może być zgodny z prawdą.
Takie problemy zdarzają się właśnie w okolicy splotów ramiennych i barkowych.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728658
raczej sadze ,ze to splot szyjny jest ta przyczyna.....(splot ramienny nie unerwia kapturow)
mialem podobna dolegliwosc ale z prawej strony-przy niektorych ruchach czulem piekacy bol w kapturze-doslownie jakby ktos mnie tam przypalal...
wydaje mnie sie ,ze przyczyna byly przysiady i wyciskania zza karku duzymi ciezarami z odkladaniem i podrzutem(sztanga ugniatala kaptury i takze wplywala na kregi szyjne i oplatajace je nerwy splotu szyjnego.
przeszlo bezpowrotnie dopiero po 1-2 latach....uporczywie wracalo przy przysiadach i wycisku zza karku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
ale splot ramienny może być tkliwy przy dotyku
chodzi mi o ból miejscowy
ta kto właśnie jest z doradzaniem przez net
osobiście zastosowałbym klawiterapię i masaż zarówno na splocie szyjnym, barkowym i ramiennym

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728658
tez tak mysle..-moze w koncu wybierze sie do lekarza...:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 229
Tak jak przypuszczałem, ortopeda stwierdził, że nic mi nie jest. Że lewą rękę mam słabszą i stąd te bóle. Że mikro urazy się kumulują czy coś. Naprawdę powinien mnie boleć lewy bark jak zrobię więcej powtórzeń?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
nie powinno cie nic bolec
2

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powrót po przerwie

Następny temat

FBW

WHEY premium