SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zwmniejszanie wagi czy odchudzanie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4774

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 422 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2595
witam Kolege Si2uiel jestem ciekawy jak masz na imię. Jęsli lekarz stwierdzi że wszytko jest okej a facet ma 35 lat i dawno nie ćwiczył to bym na początek zaproponował mu marszobiegi. Po pierwsze by wybadał sobie w jakiej formie znajduje się jego organizm a jednocześnie by się nie zajechał od razu. Znam paru kolegów co startują ze mną w zawodach kolarskich dla niestowarzyszonych "Masters" mieli też te okolo 35 lat nigdy nie mieli nic współnego ze sportem a bardzo szybko wciągali się w sport i to na dośc konkretnym poziomie, znam tez takich co mimo bardzo profesiionaklnego podejscia nie wciagnieli się. Jęsli facet jest zdrowy niech pierw poprzez marszobiegi zbada poziom swego wytrenowania i na tej podstawie okresli jak mocno moze ćwiczyć np. zwiekszyć intensywność zamieniając marszobiegi tylko na bieganie. Wiem ze swojego doświadczenia że trzeba stawiać cele realizować je sprawdzać reakcje swojego organizmu ale jednoczęsnie patrzeć by suię nie zajechać. A program swego czasu lansowany przez pierwszy program telewizji [polskie 3X30X 130 czyli 3 razy w tygodniu 30 minut tetno 130 jako rodzaj profilatkyki zdrowotnej gdy zaużmy to zdrowie jest nie pewne nie jest długi oczywiście pod kontrolą lekarza. Nawewno pulsometr nawet taka prosta Sigma PC 3 za 160 zł to fajne urządzonko co pomoze sterować treningiem i również pod kontem ewentualnych problemów Zdrowotnych zakładajać że facet zaczyna i mimo pozutynej opini lekarzy nie widomio jka tak naprawd ejego organizm zareaguje na wysiłek mniej czy bardziej intensywny. Bardzo mi miło cię poznać i móc z tak kontretnym facetem i doświadczonym w tematach które poruszmy.

pozdrawiam i zapraswzam do polemiki

Tomasz

Tomasz "Tompoz

Tomasz "Tompoz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
3x30x130 jest jakimś rozwiązaniem ale zauważ że na puls 130 inaczej spojrzy 20 latek a inaczej 50 latek. Po każdym względem będą to dwa zupełnie różne treningi ! Pytałem bo chodziło mi o co innego. Krytykowałes metodę ćwiczenia w przedziale 60-70 % maksymalnego HR ze względu na to iż takie ćwiczenie nic,do poprawy wydolności nie wnosi. Patrząc pod kątem przygotowań do startów zawodowych biegaczy istotnie taki trenig (BC typu III) zahaczający być może o BCII, jest jedynie uzupełnieniem pozostałych elementów treningowych. Jednak badania wykazują że wśród trenujących rekreacyjnie,zwłaszcza po 30 największe korzyści dla zdrowia przynosi trening w granicach 70% HR a trening ponad 80 % jest wręcz nie zalecany. Stąd wiek jest czynnikiem który silnie determinowac powinien obierany trening nie tylko ze względu na utratę masy ciała (czyli w kwesti w której się róznimy) ale także w kwestiach prozdrowpotnych. Jak widać bowiem nie zawsze (a wręcz nigdy) na mksa znaczy dobrze.
Pozdrawiam i bardzo dziękuje wszystkim : jackens,LeaB,Amazone,verona & Tyka za wkład w dyskusję

* * * Ultimus Inter Pares * * *
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jako facet po 30-tce nie bardzo godzę się ze stwierdzeniem że mój trening nie powinien wykraczać poza 80%HRmax. Wiem że 30-tka i dalej to już naprawdę zgrzybiała starosc w opinii współczesnej młodzieży, ale naprawdę, jeszcze spokojnie te 60-80 minut z 85% i wyższym HRmax przeżywam, a żaden ze mnie sportowiec. Albo więc mój Polar kłamie, albo te dane sa przyjęte z dużym marginesem bezpieczeństwa aby sobie dziadkowie i babcie po 30-tce krzywdy nie zrobili

Pozdrawiam,
Tyka

"Łowy są ważniejsze niż zdobycz" Pascal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
hehe
To co napisałem odnosiło się do zarysowanej wcześńiej sytuacji 35 letniego faceta, a także do badań. Zakładały one że ćwiczący nie jest zawodowcem,nie zna się za bardzo na rzeczy i nie ma czasu zająć się sporem na poważnie. Interesują go ciągłe wysiłki i chce zaplanować je w docelowej strefie tak by uzyskać maksymalne korzyści a jednocześńie się nie przetrenować.
A co do określenie "po 30" to kwestia jest inna. Otoż u niećwiczących spadek wydolności w przedziale 20-30 lat jest ogromny i zdecydowanie najwiekszy z każda inna '10'. Stad brak aktywnosci w tym okresie wsrod młodych bądź co bądź ludzi sprawia że kiedy w 4 dziesiątce swego życią pragną coś zminić musza zacyznać od zera. U ćwiczących regulatrnie w ogóle nie ma rozmowy. Ci mogą utrzymywać wysokąformę do późnych lat starości.

* * * Ultimus Inter Pares * * *
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hehe, no pierwszy akapit to jako żywo pasuje do mnie z przed nieco ponad roku https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/7.gif[/img] Ale myslę że najgorsze już za mna, naprawdę, wystarczy nieco konsekwencji i samozaparcia aby zmienić styl życia, powrócić do sportu, zaczać regularnie ćwiczyć i czytać SFD Ale myslę że najgorsze już za mna, naprawdę, wystarczy nieco konsekwencji i samozaparcia aby zmienić styl życia, powrócić do sportu, zaczać regularnie ćwiczyć i czytać SFD Ale myslę że najgorsze już za mna, naprawdę, wystarczy nieco konsekwencji i samozaparcia aby zmienić styl życia, powrócić do sportu, zaczać regularnie ćwiczyć i czytać SFD [img]../../buziaki/14.gif" alt="" />

Pozdrawiam,
Tyka

"Łowy są ważniejsze niż zdobycz" Pascal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217

Zwłaszcza to ostanie jest bardzo ważne dla poprawy sylwetki

* * * Ultimus Inter Pares * * *
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A żebys wiedział https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/14.gif[/img] Jakbym opublikował swój pierwszy trening siłowy jaki sobie ułożyłem samodzielnie zanim trafiłem na SFD to ponieslibysmy straty w ludziach - modzi i specjalisci pomarliby ze smiechu Jakbym opublikował swój pierwszy trening siłowy jaki sobie ułożyłem samodzielnie zanim trafiłem na SFD to ponieslibysmy straty w ludziach - modzi i specjalisci pomarliby ze smiechu Jakbym opublikował swój pierwszy trening siłowy jaki sobie ułożyłem samodzielnie zanim trafiłem na SFD to ponieslibysmy straty w ludziach - modzi i specjalisci pomarliby ze smiechu [img]../../buziaki/13.gif" alt="" />

Pozdrawiam,
Tyka

"Łowy są ważniejsze niż zdobycz" Pascal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
no to ja w sumie też ciekawą historie miałem. Poszedłem na inna siłownie pierwszy raz i spytałm czy jest jakiś instruktor który wytłumaczy mi co i jak (zawsze lubię posłucvhać co mają do powiedzenia inni). Oczywiście pani w recepcji grzecznie podała porę i mnie zapisała. Sam trening był zdecydowanie mniej przyjemny gdybym rzeczwiscie nigdy na silownie nie chodzil i postepowal zgodnie ze wskazówkanmi 'instuktora' to jesli po 7 dniach nie mialbym kompletnie dosc to kolo 2 tygodnia mialbym juz spore bole lędźwiowego odcinka pleców i dał sobie spokój ze sportem

* * * Ultimus Inter Pares * * *
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hehe, ja oczekuję teraz przesyłki z filmem Michaiła, nie zdziwię sie jesli po obejrzeniu okaże się że i połowę ćwiczeń robię po swojemu

Pozdrawiam,
Tyka

"Łowy są ważniejsze niż zdobycz" Pascal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217


* * * Ultimus Inter Pares * * *
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zele, kremy, masci, oklady itp :)

Następny temat

CO dała wam THERMA!!!!

WHEY premium