SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zastosowanie bjj na ulicy z jednym przeciwnikiem

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5778

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 45 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 682
ja widzę to tak, jak już zejdziesz do parteru to walcz tak żeby wygrać, a nie szukać techniki z BJJ, bo jak dla mnie jeżeli ktoś by mnie sprowadził do parteru to wątpię abym myślał czy założyć mu balachę, trójkąt czy kimurę albo duszenie, tego typu techniki zakłądasz jak masz bezpośrednio wejście w tą technikę...a tak to masz łokcie, pięści, kciuki i kilka czułych miejsc na ciele, nie tylko twarz, dodatkowo po wywrotce na ziemię starałbym się natychmiast z niej podnieść, jak znasz BJJ to w miarę szybko lepiej szukaj ucieczki z ziemi albo spod przeciwnika i powrót do stójki

Sambo System Polska - www.sambo.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 423 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9117
myślę,że niebieski pas nie miałby większych problemów na ulicy a to,że można buta zarobić bo są kumple to w stojce jesteśmy już bezpieczni i jego kumple nam nie grożą?

,,Kto trening dziś odpuszcza ten się z gejem w nocy puszcza."-Mirko Crocop Filipović

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Nie to że bezpieczni ale ma się wtedy na pewno większe szanse i pole manewru.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 423 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9117
jeżeli będą ogarnięci to i tak zle będzie.w moim prywatnym zdaniu niebieski pas albo wyżej nie powinien mię większych problemów 1 vs 1

,,Kto trening dziś odpuszcza ten się z gejem w nocy puszcza."-Mirko Crocop Filipović

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 45 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 682
jak stoisz to przy ataku drugiej osoby masz szansę uciec, jak leżysz to nie uciekniesz napewno...niebieski pas, można mieć niebieski pas tyle że na macie, nie na ulicy...na macie nikt przy BJJ nie bije w głowę, oczy, uszy, "jaja", nie kopie kolanem, nie uderza łokciami...jeżeli masz nawet ten niebieski pas to trening samego BJJ może sie przydać rzeczywiście przy nie ogarniającym przeciwniku i sam na sam. ulica to nie mata, ok a jak ktoś wyjmie nóż, to dalej będziesz leżał, na ulicy sa inne prawa

Sambo System Polska - www.sambo.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2360 Napisanych postów 30611 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270717
tak czytam niektóre wypowiedzi i aż sie zastanawiam nad logiką co u niektórych...

po pierwsze,znając dobrze bjj po cholere walke przenosić do płaszczyzny w której jesteśmy laikami(stójka)? zakładając że to ma być 1 vs 1, bo tego tyczy temat, chyba lepiej wykorzystywać to co potrafimy najlepiej.

Po drugie bjj na ulice sprawdzi się tylko wtedy gdy:
-jest to serio walka 1 vs 1,a filmiki pokazują ze takie walki się zdarzają jeszcze
-umiemy na glebie wiecej niż nasz rywal

nie ma natomiast co ryzykować jeśli nie mamy pewności że naszemu "honorowemu" rywalowi któś nie ruszy z pomocą.
Skrajną głupotą jest sprowadzanie kogoś na glebe gdy koledzy rywala obserwują walkę i widzą ż ich koleś zgarnia łomot.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 393
miketyson2
jeżeli będą ogarnięci to i tak zle będzie.w moim prywatnym zdaniu niebieski pas albo wyżej nie powinien mię większych problemów 1 vs 1


Jaki niebieski pas człowieku, ulica nie ma nic wspólnego z salą treningową.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2409 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17454
Dokładnie.

Trzeba jeszcze dodać, że popularna solówa na glebie, na 99% nie będzie zawierała tylko walkę na chwyty, ale również napjerdalankę. Tak więc, adept bjj jaki to on by nie był, może się nieco zdziwić, jak będzie próbował założyć jakąś dźwignię a koleś będzie np. kopał, czy uderzał.

Widzę, że hop3k już to napisał

Zmieniony przez - WojTAS7 w dniu 2013-03-04 14:16:04

"Everyone has a plan until they get punched in the face."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 423 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9117
chodziło mi o to,że łatwo byłoby zdobyć np. dosiad i tam go nap*****lać z czego kiedy przeciwnik nigdy nie trenował coś chwytanego to raczej by nie uciekł

,,Kto trening dziś odpuszcza ten się z gejem w nocy puszcza."-Mirko Crocop Filipović

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 351 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7902
W mojej sekcji plusem jest to, że mamy w tygodniu 4 godziny stójki chwytanej no gi. Klincz zapaśniczy, obalenia itp więc myślę, że to dużo daje gdyż taki trening powoduje to, że łatwo nie damy się sprowadzić i potrafimy szybko klinczowac np takiego ulicznego typa.

Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2013-03-05 13:35:46
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena, Pierwsza walka K1

Następny temat

AJJ

WHEY premium