SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

yohimbina + thermo speed extreme + bcca + J/NJ

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7072

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
faftaq


Co do johimbiny. Problem jest między innymi taki, że pomiędzy dawką "skuteczną" a dawką "niebezpieczną" jest bardzo niewielka różnica....




A mozesz jakos konkretnie to napisac? Tzn jaka dawka i jak rozpoznac, ze cos sie dzieje niedobrego po yohimbinie?

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
faftaq
co do moich zainteresowań: realizować je mogę jedynie analizując dostępną literaturą, a ta dotycząca IF jest bardzo wątła. Ja akurat powątpiewam w wiele "teorii" tłumaczących pozytywne aspekty odżywiania się wg tego modelu żywieniowego, co nie koniecznie oznacza że ta dieta jest "zła", co jedynie - że otoczka teoretyczna zawiera błędy rzeczowe lub logiczne.


ale taka literatura - nawet szczątkowa istnieje

rezultaty osiagane na dietach IF w porownaniu do restrykcyjnych (uciecie kcal/uciecie ww) ma maja jakis spektakularnie lepszych rezultatow

o ile maja wogole przewage

najczesciej jest remis
albo +/- 10-20%


Oczywiscie im bardziej bedziemy porownywac skrajnosci - tym te rezultaty moga przesunąc sie w niebezpieczna strona (po pewnym czasie)

Tak jak 1 wielki posilek w ciagu dnia!

Do najzdrowszego sposobu odzywiania sie to nie nalezy - ale znam osoby (online) ktore deklaruja taki sposob odzywniania i sobie chwala.

Dla mnie to nie do pojecia - ale dla nich - JAKO JEDNOSTKI(!) - nie widza innej (najlepszej?) metody dla siebie.


Ale:
-analizujac na dziesiatkach osob spozywanie posilkow przez okres 6-10h
-wyciagniecie sredniej
-ta srednia jest o wiele wiele lepsza niz porownanie ich spostrzezen do czasow kiedy stosowali diety tylko restrykcyjne.

!

Ba
To o czym pisal Ludi - nastepuja takie mechanizmy ze nie trzeba rezygnowac z weglowodanow - bo wrazliwosc wzrasta + zbiorniki glikogenu sa puste -> wiec ta droga glukozy bedzie odrobine inna niz podczas standardowych 6-8 posilkow.




faftaq
Niestety niektóre sposoby odżywiania, mają swoich "wyznawców". A "wyznawanie" w nauce jest zawsze podejrzane. Dlatego staram się nie angażować raczej w dyskusje dotyczące dotyczące rozmaitych wydań IF, bo szkoda mi trochę na to czasu. Osobiście wstępnie widzę zastosowanie dla tej diety w określonych przypadkach, ale póki co nie uznałbym, że jest to optymalny model żywieniowy dla sportów siłowych czy sylwetkowych.


niestety slepe nasladowanie guru i wszelkich jego pogladów na rozne aspekty - czasami moga skonczyc zrobieniem sobie kuku

Z optymalnym modelem - to tez bym nie przekreslal do konca.

Jeszcze rok temu pewnie tak - ale wiele sie zmienilo przez ostatni rok w moim podejsciu do diety.

Mi zayebiscie pasuje taki sposob.
Ale też wiem ze nie kazdemu może pasować!


Ale nieceznuralne wyrazy same przychodza na usta jesli czyta sie krytyke osob ktore nigdy nie mialy nic wspolnego z planowaniem diety,nie wspominajac o dietach typu IF - a krytykuja (nie mam na mysli faf'a!).

Sa osoby ktore jada 6 posilkow kura + ryz i pisza ze nie ma nic lepszego.
Bo nigdy nie wyszli poza ryz z kurakiem wiec skad moga wiedziec czy cos jest czy nic nie ma innego!?

Ja podchodze tez troche nie obiektywnie - ale staram sie nie narzucac tego modelu kazdemu i wszedzie.
Bo wiem ze jest ciezko!
Sam to przechodzilem przez kilka miechow.

Sam 'kończyłem' na sobie wiele mitów!
Aby dojśc do stanu 3-4posiłki w 8-10h!

Mitów którymi gazetki/internet jest az nasączony - wlasnie przez pewnych guru o ktorych mowa wyzej.
Guru ktorzy widza tylko chyba czubek swojego nosa i oceniaja wszystkich przez przyzmat samego siebie - a taki gru jest najgorszy.

Zero zrozumienia
Zero odstepstw
Zero indywidulizmu
wszystko zrobione na 1 wzor1

A czy o to chodzi?
Czy kazdy jest taki sam?


Nic innego nie zostaje a tylko zacytowac faf'a:
faftaq

Mam swoją wizję komponowania jadłospisu, nie uważam, że jest ona najlepsza , ale jest uniwersalna i elastyczna, polega przede wszystkim na indywidualizacji zaleceń, gdzie punktem wyjścia jest zawsze aktualny sposób odżywiania jednostki.

Przy czym uważam, że jakość spożywanego pokarmu ma wpływ determinujący na wiele aspektów związanych z wpływem sposobu odżywiania na zdrowie i estetykę sylwetki.



Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-11-05 14:08:06

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2485 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40634
Właśnie mi o to chodzi. Nienawidzę powielania mitów. Ktoś komuś poleci 8x dziennie ryż z kurą i mówi, że to nakręci metabolizm, a w dodatku powinien kręcić 6x w tygodniu aeroby. Nie poparte niczym porady, to mnie irytuje. Co chwilę się widzi, że jak się nie zje co 3h, to organizm zaczyna się sam "zjadać". Ludzie teraz jak czują głód, to wpadają w panikę i wolą zjeść przykładowo wafle ryżowe, które zamaskują na chwilę ten głód, a tak naprawdę go wzmagają. Insulina zamienia osobę, która może zjeść na dzień 1000kcal porządnych i nie będzie odczuwać głodu w osobę, która przy 5000kcal dziennie z syfu czuje się nadal głodna. Ja już się nauczyłem na ładowaniach ww, że jak już nie mam siły jeść, to 2-3 szklanki coli zwykłej i zaraz apetyt na wielki posiłek.

faftaq i solaros. Często się mówi, że yoha tylko przy niskich % bf. Jak wy się do tego odniesiecie. Przecież chyba nadal będzie działać mimo tego, że ktoś ma wyższy bf niż te 10-12%. Receptory lepiej działają przy niskim bf, czy jest inaczej. Nadal jestem cienki w tym aspekcie receptorów, biochemii, jeżeli chodzi o jakąś wiedzę konkretną.

Zmieniony przez - Ludi_ w dniu 2011-11-05 14:25:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Ludi_

faftaq i solaros. Często się mówi, że yoha tylko przy niskich % bf. Jak wy się do tego odniesiecie. Przecież chyba nadal będzie działać mimo tego, że ktoś ma wyższy bf niż te 10-12%. Receptory lepiej działają przy niskim bf, czy jest inaczej.



Tez mialem o to spytac - przeciez moze byc sytuacja taka, ze ktos ma wiecej receptorow alfa-2 i moze yoha sie prydac wczesniej niz na koncowce.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
__Logan__ - dawki johimbiny ze względu na drastycznie szybko rosnącą tolerancję mają charakter indywidualny. Niestety - i tu też jest problem, ponieważ trudno jest "wycyrklować" z optimum. Ja bardzo źle znoszą nawet niewielkie dawki. Obiegowe opinie mówią o 2mg tego alkaloidu na 10kg masy ciała jako optimum. Dla mnie 5mg na raz pewnie byłoby zdecydowanie zbyt dużo, ale wiele osób nawet nie czuje takiej dawki.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2011-11-05 21:46:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Solaros - tylko, że co toi są za eksperymenty? Przeglądałeś pełne teksty z tych publikacji?

Badania w którym kryterium porównawcze stanowi jedynie dieta z restrykcją kaloryczną nie stanowi dla mnie wiarygodnej wykładni. Kiedy przeciętną dietę konwencjonalną z deficytem kalorycznym porównamy z dobrze zaprojektowaną dietą niskowęglowodanową - LC wypadnie lepiej. Podobnie okazać się może gdy porównamy tą samą dietę konwencjonalną z dobrze zaprojektowaną dietą niskotłuszczową - wnioski będą podobne.

Potrzebne są przede wszystkim dobrze zaprojektowane badania, gdzie podstawowym kryterium nie jest jeden aspekt diety (jak pory przyjmowania czy ilość posiłków), a najlepiej jeszcze obejmujące sporą grupę ludności, w tym próby długoterminowe. W innym wypadku, mamy niestety z "wątłą literaturą", która stanowi punkt wyjścia do dalszych rozważań, z pewnością jedna nie podstawę do formułowania końcowych wniosków.


Zmieniony przez - faftaq w dniu 2011-11-05 15:12:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Ludi - co do sensu stosowania johimbiny przy różnych bf, pokrótce wyjaśnił tę kwestię forumowicz djdk: https://www.sfd.pl/Yohimbina_+_kofeina-t808089-s2.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
faftaq
Solaros - tylko, że co toi są za eksperymenty?



na sobie


napisalem ze nie jestem w temacie do konca obiektywny
ale tez na sile nie mam zamiaru nikogo przekonywac

bo wiem ze lamac mity i przecierac nowe szlaki - jesli pol zycia myslalo sie wprost przeciwnie - jest cholernie ciezko
i naprawde trzeba miec pewnosc ze tego sie chce
a nie - moze tak moze nie

Z drugiej strony pewnosci nic nie daje ze to bedzie akurat to dla danej osoby,
ja wiedzialem ze to jest dla mnie - czytajac pierwsze opinie osob i porownujac do swoich wczesniejszych spostrzezen

Pozniej przyszla pora na badania - nie koniecznie prownujacych diety ale takie tez byly,
tyle ze po kilku-kilkunastu sredni wynik byl ~REMIS,wiec dalem spokój,bo nasile nie chcialem udowadniac cos czego sie nie da udowadnic.

Ale na pewno nie byly na minus - a jesli sa podobne efekty - to czemu nie sprobowac.

Pozniej przyszly experymenty na sobie.

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Co do podobieństw. Uważam, że efektywność tradycyjnego rozkładu posiłków i diet typu IF może być drastycznie różna, zależnie od innych czynników żywieniowych. IF może być opcją zarówno o wiele lepszą, jak i o wiele gorszą. Jeśli jako kryterium uznamy rozkład posiłków w ciągu dnia, to badania które wykazują że nie ma istotnych różnić, czy cały bilans zostanie zrealizowany w ciągu 4 czy 12 godzin, wskazuje przede wszystkim, że nie jest to kryterium wykładnicze.

Hipotezy które formułuje się w nauce o żywieniu, w przypadku kiedy zweryfikowane są jedynie niektóre czynniki stanowiące ich przesłanki - zawsze są warunkowe. Tzn - warunkowo prawdziwe.

Osobiście jestem skłonny uznać, że dobrze zaprojektowana dieta pod względem doboru jakościowego i ilościowego pokarmów nie koniecznie musi być osadzona w 5-cio czy 6-cio posiłkowym menu i jedzenie 5ciu- czy 6-ciu posiłków w ciągu dnia nie oznacza, że mamy dobrą dietę. Podobnie jak uznaję, że dobrze zbilansowana dieta nie koniecznie musi dostarczać 50 - 60% energii z węglowodanów, 10 - 15% z białka i 20 - 30% z tłuszczu.

Jeśli chodzi o eksperymenty na sobie: ja znakomicie czuję się na diecie gdzie praktycznie większość dziennej racji węgli zjadam po wysiłku (do 2 - 3h po zakończeniu). Nie zawsze jest to model LC, więc zdarza się zjeść i 400g węgli (ale zazwyczaj ok 200) w 2 - 3h po treningu. Nieraz - w porach wieczornych (jeśli trening mam po południu czy wieczorem). W ciągu dwóch ostatnich dwóch miesięcy zwiększyłem masę ciała o 4g, przy spadku obwodu pasa o 1 - 2cm. Co prawda do treningów wróciłem w lipcu/ sierpniu po sporych spadkach spowodowanych 8-mio miesięczną przerwą (pomijam kilka epizodycznych treningów), więc starowałem z pułapu "odrabiającego" straty - co ułatwia progres, ale i tak jestem zadowolony, (bo z masą przyszła jakość). Zwłaszcza że ze wzgledu na zmianę pracy, ostatnio głównie siedzę za biurkiem, co sprzyja powiększaniu obwodów nie tam gdzie bym sobie tego życzył.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2011-11-05 15:55:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
faftaq
. W ciągu dwóch ostatnich dwóch miesięcy zwiększyłem masę ciała o 4g, przy spadku obwodu pasa o 1 - 2cm.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2011-11-05 15:55:46


Nieźle
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Termin przydatnosci kreatyny

Następny temat

Potrzebna pomoc w dawkowaniu

WHEY premium