SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wzrost 14-latka

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11279

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Żadna anomalia, w wakacje zdarza się podobnie (to już wpływ słońca na burzę hormonów )

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 203 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1200
Na pocieszenie powiem ci że mój kumpel ma 15 lat i mierzy 155cm. Jest w moim wieku a ja mam 180cm. A rodziców ma wysokich, podajże byli na jakiś badaniach a lekarz powiedział że spoko kiedyś wyszczeli i że ma jeszcze czas. Na twoim miejscu bym się nie przejmował na zapas

Trening czyni mistrza !

...
Napisał(a)
Usunięty przez Amazone za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 303 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2615
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panuj nad słowami.

Nie widziałeś też jak żyjesz wielu innych zjawisk, które zostały zaobserwowane/stwierdzone w nauce. Możesz wyrazic swój pogląd w tej kwestii, ale we właściwej formie:

"Nie zgadzam się z Joggerem. Jak żyję, nie widziałem, by ktoś urósł przez wakacje 9 cm. nie uważam też, by drzemki w ciągu dnia mogły mieć jakikolwiek wpływ na proces wzrostu."

Nie inaczej. Za brak racji nikt Cię ścigał nie będzie - za brak kultury wypowiedzi - tak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 303 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2615
dobrze a moze byc tak?:
wplyw slonca na burze hormonow? jedyne co moze przyczynic sie do przyspieszenia wzrostu to brak czynnikow stressogennych, a slonce jedyne co wnosi do organizmu to witamina d potrzebna do budowy kości a z łatwością można to zastąpic jajkami, rybami itd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie mogę się z Tobą zgodzić. Słońce ma przemozny wpływ na stan psychiczny człowieka. Obserwacje pogłębienia i zwiększenia liczby depresji w miesiącach zimowych nie są niczym odkrywczym. Niczym niezwykłym nie są też terapie światłem - właśnie w zakresie stanu psychicznego, poprawy nastroju.


Zmieniony przez - Amazone w dniu 2008-09-19 14:48:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 303 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2615
aha, no może to z mojej strony faktycznie dość subiektywna ocena.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Są to tematy dość dobrze przebadane, jeden z ciekawszych to wpływ przykrycia podczas snu na wydzielanie hormonu wzrostu: nowoczesne tkaniny 'oddychające' powodują 2.4 razy wyższe nocne wydzielanie hormonu wzrostu niż przy spaniu pod bawełną

Effect of multi-functional fabric on sleep stages and growth hormone levels during sleep.

Int J Neurosci. 2004; 114(7):795-804 (ISSN: 0020-7454)

Nine young girls parti****ted in cross-over sessions, sleeping with either multi-functional fabric (experimental session) or cotton (control session). The relative duration of slow-wave sleep (SWS) was 1.89-fold higher in the experimental session than in the control session. The peak growth hormone (GH) secretion in the experimental session was more than 2.4-fold higher than during the control session (p <.001). The quality of sleep during the experimental session was significantly better than in the control session (p <.01). These results suggest that multi-functional fabric wear is effective in inducing deep sleep, increasing GH, and improving the quality of sleep.

Zmieniony przez - jogger w dniu 2008-09-19 16:48:54

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Zgadnijcie co cenzura wycięła w angielskim słowie 'brały udział'

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 303 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2615
mam rozumieć, że to było wykonywane tylko na kobietach? a raczej dziewczynach?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odchudzanko

Następny temat

prosba o korekte jadlospisu

WHEY premium