SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wytyczne na redukcję : 187 cm , 110 kg i 41 lat + siłownia i cardio

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4476

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3778 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68497
Odejmuje się oczywiście od całkowitego zapotrzebowania, czyli 3 z hakiem. 2250 to tylko niezbędne minimum do życia, kiedy tylko leżysz i oddychasz., czyli podstawowa przemiana materii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Ale się uparłes na te procenty, widze, że M-ka juz zadziałała. Regularnośc posiłków nie ma znaczenia, nie nalezy jej przeceniac, jeśłi masz prace w sytsemie zmianowym, możesz rozliczac blians kaloryczny w okresie tygodnia. I naprawde nie ma powodu by jeść małę posiłki, one mogą nawet utrudniać redukcję.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3778 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68497
Dokładnie. Ilość i rozkład posiłków dostosuj do swojego trybu pracy i życia, tak żeby było wygodnie i komfortowo. Przed treningiem jesz na tyle dużo i na tyle wcześnie, by mieć siłę i nie ćwiczyć z pełnym żołądkiem (np. posiłek B+W+T na 1,5-2 godziny przed), a po treningu warto dostarczyć solidną porcję białka, odrobinę tłuszczu i umiarkowanie węgli, nie musi to być natychmiast po - najlepiej, jak zgłodniejesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 48 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1827
Ogromne dzięki dla Was za wytyczne....trochę mi to rozjaśniło...postaram się wykombinować jakąś dietę według tych wyliczeń ( M-ka ) Jeszcze jedno : proporcje uwzględniają siłownię? Czy dodatkowo zastosowanie jakiegoś spalacza np. Stimerex hardcore to dobry pomysł? A kreatyna pod siłownię?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Aktywność bierzesz pod uwagę wyliczając zapotrzebowanie kcal.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3778 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68497
Z kreatyną dobrze się nieco wstrzymać, tu masz wyjaśnienie, dlaczego: http://potreningu.pl/articles/1100/kreatyna-kiedy-i-dla-kogo Spalacze w rzeczywistości nie mają wielkiego wpływu na ubytek tłuszczu, raczej używa się ich pod koniec redukcji. Dobrą dietą i treningami zdziałasz więcej. Możesz oczywiście jakiś wypróbować, ale nie wiem czy ten jest akurat dobry - możesz zapytać obok, w dziale suplementów, co tam polecają...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 41 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 203
Musisz odjąć od 3180, aby powstał potrzebny depozyt. Pytałeś, co jeść na śniadanie, kolację, itp. A więc - jedz najlepiej ok. 5 posiłków dziennie. Śniadanie tak jak mówiłem to podstawa - musisz dostarczyć organizmowi energii na "rozruch" - a więc więcej węglowodanów, w miarę możliwości złożonych (zwłaszcza w Twoim przypadku), czyli np. kanapki z chleba razowego, masło orzechowe, wędlina i na to pomidor lub papryka. Lunch to jakiś lżejszy posiłek, typu serek wiejski + banan; obiad - aby był dobrze zbilansowany, daj np. filety z piersi kurczaka + kasza + nieco oliwy + jakaś surówka; następnie posiłek potreningowy (zakładając że ćwiczysz popołudniami): np. tuńczyk + ryż (najlepiej brązowy) + np. oliwki; no i kolacja - lekka; unikaj węgli prostych na noc. Tak w skrócie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 79 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4840
Dasz radę bez problemu - przy mnie młody jesteś . Dobrych kilka lat młodszy. Zaczynałem w połowie marca przy wzroście 185 i wadze 121 kg. Na początek odciąłem ok 700 kcal, 6 razy w tygodniu cardio na rowerze w terenie lub stacjonarnym przy kiepskiej pogodzie. Po trzech miesiącach dołożyłem trening siłowy na przemian z cardio i zmniejszyłem deficyt do ok 400 kcal. Jeden dzień w tygodniu bez treningu.
Posiłki - 5 razy dziennie - zero słodyczy, tłustej wieprzowiny, białego pieczywa, żadnych spalaczy oczywiście. Białka dużo - ok 1,7 gram na całkowitą masę ciała. Pozwalam sobie na WPC po treningu z kawałkiem banana. Po prostu zaoszczędza trochę czasu no i ma swoje plusy jeśli chodzi o regenerację.
W tej chwili waga 99 kilo. Czyli poszło dobre 21 - 22 kg w pół roku. Od kilkunastu dni jestem na zerowym bilansie i samej "siłce". Tak dla wyciszenia organizmu po ostrej jak by nie było redukcji.
Na koniec - jeśli ćwiczysz siłowo (jak rozumiem trening jest ostry) to odradzam zdecydowanie interwały( HIT) - takie prawdziwe a nie udawane interwały.. Nie idzie się zregenerować po tym.

Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 48 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1827
Czyli dołożenie np.Carbo przed treningiem i WPC po treningu będzie dobrym pomysłem? HIT kiedyś spróbowałem ( lub tak mi się wydawało,że spróbowałem , jednak po tym ledwo zszedłem z orbitreka . Samo cardio dało mi oprócz spadku wagi zaj**...samopoczucie ...takie pozytywne nakręcenie....więc coś w tym chyba jest.....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Nie będzie dobrym pomysłem. Posiłek k 2h przed treningiem a po nim odżywka białkowa. W domu np po godzinie pełnowartościowy posiłek. HIIT raczej nie na orbitreku. Prawdopodobnie były to interwały ale nie intensywne a ekstensywne.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny na mase 66kg

Następny temat

Redukcja

WHEY premium