SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wyciskanie sztangielki jedenoracz

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1330

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 158
mam pytanie czy wyciskanie sztangielki jednoracz jest skuteczne na barki ; kumpel mi mówił ze tak robi i mu barki puchną ; robi to tak bierze jedną sztangielke , kładzie na podłodze podzuca na bark i wyciska z lekką pomoca nóg , nastepnie kładzie na podłodze i zmienia reke tak robi około 15 powtórzeń razem , robicie podobnie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 607 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3397
dobre cwiczenie
to zmodyfikowany podrzut, (ang. power clean and jerk)
pracuja wszystkie miesnie ciala

czy dobre na barki? zalezy od ciezaru, tempa i liczby powtorzen
mozna tym zrobic i sile (nie bezposrednio), i dynamike, i wytrzymalsoc silowa
na kulturystyce sie nie znam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4337
Genearlnie zgadzam się z wszystkim co napisałeś . . . z małym jednak sprostowaniem odnoszącym się jedynie do nazewnictwa, czy nomenklatury - ćwiczenie to by było raczej "single arm dumbell Push-press" bądz mogło by być "singl arm clean and Push-press" gdyby za każdym razem opuszczał sztangielkę

po naszemu nazwijmy to jednorącz "Dynamiczne Dociskanie sztangielki stojąc" czy też "zarzut z dynamicznym dociskaniem stojąc" ,.... należało by też dodać ze sztangielki

ale to są jedynie detale . . . komuś innemu bym nawet nie pisał, ale zauważyłem ze jesteś oczytany, więc pozwoliłem sobie sprostować.

Pozdrawiam,

Bronek Włodarczyk
Trener Podnoszenia Ciężarów, Trener Kulturystyki
"Squats are better than Supplements" - Przysiady sa lepsze niz suplementy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 192 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7412
To cwiczenie to jest osobna konkurecja na zawodach ktore staja sie coraz popularniejsze, na wykonanie tego cwiczenie nalezy opanowac pewna technike niewspominajac juz o tym ze bywaja w tej konkureci ciezary bliskie 100kg. Jesli chodzi o barki to oczywiscie biora one czynny udzial w tym cwiczeniu ale jesli chodzi o zbudowanie poteznych naramiennych to jest wiele innych (lepszych) cwiczen.
Mam dziwne wrazenie ze ten kolega twoj tak robi poniewaz jest niestety w posiadaniu tylko jednej hantelki.

Pozdro!

Sie skacze sie pływa ciałko też sie zaj**iste ma, bajerka jest. No pain, No gain. Go out here and start train.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 607 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3397
push press, oczywiscie masz racje
jedno ugiecie kolan, nie dwa

w domu wlasciwie robie tylko push press

dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 823 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20575
Kiedy przygotowywalem się do zawodów międzyszkolnych w pchnięciu kulą robiłem 8 serii tego ćwiczenia. Po 3 miesiącach wyciskałem zza karku o 12,5 kg więcej w serii. Dobre ćwiczonko.

I'll be back!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poprawa wyciskania na barki sprzed głowy oraz na ławce w leżeniu/prosze o plan

Następny temat

Jak wzmocnic sile uchwytu?

WHEY premium