SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wrocilem z wakacji i... znowu w szoku:)

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13944

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jesli Twoj przeciwnik nie zna techniki i nie wie co go moze spotkac to doprawdy wystarczy podstawowa wiedza. Jesli uderzacz nie wie jak sie bronic przed wejsciami, jesli zapasnik nie wie ze powinien chronic po rzucie rece przed dzwigniami, jesli judoka ma parter ubogi jak sluzba zdrowia. To na tych ludzi wystarczy doprawdy pare lekcji. Potem jesli sami poznaja technike to juz nie bedzie tak latwo, ale dopoki nie jej nie znaja sa bezbronni jak dzieci. Moze mnie oswiecisz co taki judoka po czterech latach judo wie np o obronie przed dzwigniami na nogi?


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hi,
często jestem jak najdalszy od przyznawania racji Borucie))), ale tym razem absolutnie potwierdzam: ja nawet nie po kilku miesiącach, ale po kilku prywatnych lekcjach i jednym seminarium BJJ sparowalem w parterze z kolesiem z sekcji ( cwicze TKD ITF) duzo lepszym od siebie i na 7 walk wygrałem 6. Ostatnią przegrałem z powodu emmmm, no.... braków kodycyjnych. Koles w ogóle nie wiedział o co chodzi. A ja mu balache albo mata leo ( bo w zasadzie tylko to umiałem).
Boruta, mam przy okazji pytanie: do czego w zasadzie służy garda? Wydawało mi się do tej pory, że jeżeli przeciwnika uda się wziąć do gardy to należy go tą gardą dusić ( w szkole, dawno temu, większość walk wygrałem instynktownie stosując coś co nazywałem "pytonem ", a co 20 lat później okazało sie słynną gardą))) a tu sie niedawno dowiedziełem, że raczej siłą nie oddziaływujemy. Z mojego punktu widzenia to aż się prosi, żeby kolesia którego mam w gardzie porządnie ścisnąć. No jeszcze nie widziałem takiego, co by szybko nie odklepał.
Będę wdzięczny za odpowiedź.


modo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Garda jest po to aby Cie nie dosiadl; i nie zlal. Przede wszystkim do obrony.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 904 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6674
a jak kolesia juz masz w gardzie to przekrecenie go na plecy nie jest wielkim problemem a nawet zadnym biorac pod uwage ze cwiczyl cokolwiek innego niz bjj i nie qmam tych klotni bo akcja jest prosta - jak walcze z kims kto nie cwiczyl bjj to po prostu przeciwnik KOMPLETNIE nie wie co jest grane. Tak samo ja na drugim treningu bjj dostalem od kolesia dwa razy mniejszego ktory cwiczyl 3 miesiace (walka trwala moze z 15 sekund:), i to mnie ostatecznie przekonalo do bjj, pomyslalem "jak ja taki bede za 3 miechy jak ten maly to bedzie naprawde niezle" no i wlasnie sie przekonalem ze juz jest niezle pomimo tego ze tak krotko cwicze:)

A do tych co sie kloca i nie wierza - Mirek, trener z wawy cwiczy 3 lata!!! I jest naprawde niesamowity, jego walka np. z partnerem sparingowym nastuli (typ pewnie cwiczy 3/4 swojego zycia judo) naprawde przekonuje do skutecznosci BJJ). I jeszcze jedno, czyli co powiedzial ten koles po 4 latach judo po walce ze mna: "qrde po 4 miesiacach judo to ja umialem skladac judoge i ze dwa rzuty, zapisuje sie na BJJ".

Huh rozpisalem sie ale draznia mnie strasznie wyklocajace sie niedowiarki:), ale... ja tez nie wierzylem dopoki sam nie sprobowalem...


Pozdro

KDH/BJJ/WWA

KdH
[email protected]

KdH/BJJ/WWA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam pytanie do Boruty czy jest jakaś szkółka BJJ w Katowicach lub okolicy Katowic . Za odpowiedź z góry dzięki.

TYSONEK
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kolejna opowiesc jakie to bjj jest wspaniale. Naprawde ciezko jest uwierzyc ze po 4 miesiacach mozna byc az tak dobrym. No ale nie mam powodu komus kogo nie znam zarzucac klamstwa wiec wierze ze wszystko co napisales jest prawda. mam tylko takie pytanka - zupelnie z ciekawosci a nie zlosliwe

1 Cwiczyles cos przed bjj?
2 czy przeciwnicy byli w Twojej wadze
3 wedlug jakich zasad walczyliscie?


pozdrawiam
Konrad
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jest w Rybniku, a w Katowicach, lub w okolicy ma ruszyc na jesieni.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ej sory ale 4 lata judo to chyba za malo - technika nie jest tak prosta do nauki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja trenowalem tylko karate,nigdy nie trenowalem zadnych styli rzucanych czy tarzanyn ,a ostatnio w pracy "lalem"'sie z kumplem co trenowal zapasy i jest 30 kg ciezszy .i byl w komandosach.czeskich ,bo koles to czech.kilka razy go zdusilem.zdusilem jeszcz kolesia co byl w czerwonych beretach i uczyl sie podobno kraw magi.a moje doswiadczenie to obejrzenie paru kaset z walkami w klatkach.
i jak siegzm pamiecia do szkoly podstawowej,niejednego kolesia zadusilem nogami wokol szyi i beeeee... po gosciu ,a wtedy to ja nawet karate nie trenowalem.a co do tych 4 lat treningu w judo to z doswiadczenia wiem ze czesto gesto dlugosc nie przeklada sie na jakosc.facet dlugo trenuje i MYSLI ze jest dobry,a on dupa jest a nie dobry tylko to niedociera do jego zakutego lba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1070
Ja mam rowniez pytanie do Boruty. Czy jest szkola BJJ w okolicach Wrocławia. A jeśli tak to proszę o jakies namiary. Za odpowiedz z gory dzieki.

Andrzej

Pozdrowienia
Sexbox

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zlot forum Sztuki Walki

Następny temat

Pokonać ból

WHEY premium