SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wrocilem z wakacji i... znowu w szoku:)

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13942

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyzbym w czuly punkcik ugodzil?


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja pier...e!
Ludzie nie zasmiecajcie forum, ono jest po to, zeby sie czegos dowiedziec, ewentualnie podyskutowac, a nie pieprzyc bzdury. Zaczelo sie od tego, ze ktos napisal, ze cwiczac bjj 4 mce wygral z dzudoka i zapasnikiem. Teraz czytam natomiast, ze ktos ma sie wybrac do kina na pokemon 2, a ktos inny ma *******lac. No bez przesady, jak sie chcecie klocic to wejdzcie na czata, albo na irc - #bjj ( ktory zreszta swieci pustkami), a nie zasmiecajcie forum wypowiedziami pozbawionymi sensu.
A jesli chodzi o sam styl bjj, to jest to naprawde fenomen i wypowiadam sie jako osoba postronna, bo cwiczylem tylko taekwondo. Fenomen bjj polega glownie na zaskoczeniu. Bijac sie z kims, kto ma podobna walke szanse macie mniej wiecej wyrownane, jesli sprowadziz go na dol, to mozesz z nim robic co chcesz. Zreszta wyprobowalem to bijac sie z kumplem na pol serio. Sprowadzilem go jakos do parteru i zalozylem najprostsze duszenie (juz mowilem ze o bjj mam tylko teoretyczne pojecie) i nie mogl juz on nic zrobic.
Jesli ktos chce cwiczyc np. karate lub taekwondo to b. dobrze, bo te style naprawde piekne, jesli ktos cwiczy z przeznaczeniem walki na ulice, to wiadomo, ze zapisze sie na cos innego.
na razie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moich znajomych w to nie mieszaj,a tak wogóle imponować to można inteligencją której biedny Boruta nie posiada a nie tym ,ze jest się przypakownym.Czy zakładałam kiedyś komuś dzwignię?Oczywiście na treningach robiłam to wiele razy ale wybacz gościowi który ma 180cm wzrostu i waży ok.100kg. takiej osobie jak ja nie wychodzi. Dlaczego?Bo jestem niższa,lżejsza i nie mam tyle siły,ale to chyba logiczne.Przy takiej różnicy wagowo-siłowej dziwignię to ja mogę komuś założyć na palec a nie np na bark czy łokieć. Pozdrawiam McLogan-a( z kulturalnym człowiekiem miło prowadzić dyskusję bo ma to sens) a Borucie życzę dalszych snów o potędze:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chodzilo mi oczywiscie o podobna wage, nie walke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dlatego ze masz gowniana technike. Zglos sie z reklamacja do swojego instruktora.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4415 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
Nerid, Smiem twierdzic, ze jeszcze mało w życiu widziałaś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
Boruta nie masz racji ( no czesciowo ). Powiedz dlaczego w kategorii open w judo wygrywaja zawodnicy wazacy po co najmniej 100 kg? Czy dlatego ze maja lepsza technike od tych lzejszych? Na ogol maja gorsza, bo sa duzi, ciezcy, mniej sprawni. Ale sa tak ze 3 razy silniejsi. I taki maly zawodnik nigdy nie zalatwi takiego wielkiego, chyba ze tamten sie potknie. Slyszales o Geesinku ( moze cos zle napisalem ) - taki judoka ktory pare ladnych lat temu przelamal dominacje japoncow w najciezszej kategorii. A dlaczego? Przeciez nie mial od nich lepszej techniki? Tylko po prostu byl potwornie silny. I ze mna tak samo nie wygra w parterze 45 kg dziewczynka, chocby cwiczyla technike cale zycie. A nie wygra dlatego, ze po prostu polamie jej kosci jesli tylko ja zlapie. A co do techniki dzwigni to moj kolega z klubu, ktory na ostatnich mistrzostwach swiata zdobyl brazowy medal, choc wyciagnal w zyciu tysiace dzwigni dobrym zawodnikom, i jest chyba jednym z najlepszych technikow w Polsce i na swiecie, tez sobie czasem nie daje rady nawet nie z wiekszymi od siebie ale i z rownymi. A nie powiesz mi ze ma zla technike

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
natomiast dla wszystkich zainteresowanych moge opisac ciekawy sposob wyciagania dzwigni ude-hishigi-juji-gatame ( taka ze nogami blokuje sie glowe i barki i ciagnie dzwignie na lokiec ), choc malo sportowy, bodajze niedozwolony w sporcie

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
powtorze slowa Boruty: "dlatego ze masz gowniana technike".
oczywiscie ze kobiecie bedzie trudno zrobic cokolwiek z typem wazacym 100kg przy wzroscie 1,80(jesli cokolwiek), ale facetowi duzo mniejszemu juz to sie uda. sila jaka dysponujesz jest wazna, ale nie musisz jej miec niewiadomo jak duzo zeby byc dobrym/a(no coz, czym wiecej tym lepiej, ale to sprawa drugoplanowa).
facet przy wzroscie 1,70 i wadze 80kg moze posiadac sile wystarczajaca do pokonania olbrzyma(przy uzyciu techniki).

obejrzyj filmy z ftp, czy tez myslisz jak jeden z Twoich koleszkow ze te walki sa ustawione? a tak wogole to zgadzam sie z opinia Gochana(gdzies pisal o wielkosci zawodnikow w Vale Tudo).

jasne ze nie masz wystarczajacej sily zeby zalozyc dzwignie gosciowi 100kg, (ale nawet maly facet(1,60 chociazby)ja moze miec)za to masz wystarczajaco duzo sily zeby taka dzwignie trzymac(to tymbardziej ma te sile facet). proste.

i to znowu nie sa moje przemyslenia tylko doswiadczenia. kiedys poprosilem moja dziewczyne(1,74 i 50kg, a wiec drobniutka istotka) zeby zalozyla mi balache(oczywiscie poddalem sie temu) wysilalem sie jak glupi i nic nie moglem zrobic, za to Ona mogla w kazdej chwili zlamac mi reke.

zamiast klucic sie z nami, moglabys popytac o rozne rzeczy i dowiedziec sie wielu ciekawych rzeczy na te tematy- szczegolnie od Boruty.


McLogan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dlatego ze przy Z_B_L_I_Z_O_N_E_J technice dopiero zaczyna odgrywac role masa i sila. Jesli uwazasz ze Inoue ma gorsza technike od Wilkomirskiego, to ja wysiadam z tego tramwaju.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zlot forum Sztuki Walki

Następny temat

Pokonać ból

WHEY premium