SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

worek - materiał, wypełnienie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4018

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 225
Witam!

Będę kupował worek. Jednakże po lekturze reklam sklepów sportowych i niektórych postów tutaj na ten temat ma mętlik w głowie.

Przede wszystkim ciekaw jestem, jaki materiał jest najlepszy - chodzi mi zarówno o wytrzymałość (w tym na niskie kopniaki) i komfort uderzania. Co np. z Plawilem szeroko zachwalanym przez sprzedawców? Jak ma się on do jakości naturalnej skóry? Czy nie warto wydać trochę więcej kasy na worek ze prawdziwej skóry?

Druga sprawa to wypełnienie - niektórzy mówią, że tylko ścinki materiałów, inni, że trociny też są ok, jeszcze inni polecają piasek. Czy dobrym pomysłem będzie zastosowanie wszystkich tych wypełniaczy np. warstwowo, czy powinienem wsypywać je bezpośrednio do worka czy może "pakować" w torby foliowe (szczególnie piasek)? Czy piasek ładować tylko w torpedę?

I wreszcie samo zamknięcie - jedni sprzedawcy mówią, że tylko zamek błyskawiczy, inni - wprost przeciwnie - zamknięcie sznurowane. I wszyscy uważają, że ich rozwiązanie zapewni szczelność...Jakie wy macie doświadczenia?

Wiem, że trochę dużo tych pytań, ale mam nadzieję, że macie na to odp. Z góry dzięki za pomoc :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48553
Druga sprawa to wypełnienie - niektórzy mówią, że tylko ścinki materiałów, inni, że trociny też są ok, jeszcze inni polecają piasek. Czy dobrym pomysłem będzie zastosowanie wszystkich tych wypełniaczy np. warstwowo, czy powinienem wsypywać je bezpośrednio do worka czy może "pakować" w torby foliowe (szczególnie piasek)? Czy piasek ładować tylko w torpedę?

Stare szmaty, trociny jak najbardziej PIASEK NIE !!!

I wreszcie samo zamknięcie - jedni sprzedawcy mówią, że tylko zamek błyskawiczy, inni - wprost przeciwnie - zamknięcie sznurowane. I wszyscy uważają, że ich rozwiązanie zapewni szczelność...Jakie wy macie doświadczenia?


Sznurowany moze byc, na zamek sie nie spotkałem jeszcze.


Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 225
Ale właściwie czemu nie piasek? I czy wiesz może jak wypełnienie pakować do worka - bezpośrednio czy w jakiś torbach, mieszać czy warstwami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 187 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3334
Czemu nie piasek...

Bo jak ci się ubije to worek będzie twardy jak beton i łatwo doznać kontuzji.
Ja mam worek wypełniony trocinami, a i tak jest bardzo twardy i chyba na szmaty się przerzucę.
Nie wie ktoś gdzie można takie szmaty kupić?

Jeśli nauczysz się umierać - wyzwolisz się od tego...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 225
Szmaty zdaje się w zwykłym zakładzie krawieckim dają i to chyba za darmo - popytaj się u osiedlowej krawcowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Leć po ścinki do jakiegoś zakładu/szwalni na pewno Ci dadzą. Piesek raczej jest za ciężki worek może nie wytrzymać i będzie za twardy, a jeśli naładujesz mokrego pisaku będzie Ci pleśniał w środku. Ścinki tak, piasek nie

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 158
Uważam że skóra naturalna będzie najlepszym rozwiązaniem, co do drugiego akapitu bezapelacynie piasek odpada, natomiast zamknięcie spotkałem się z jednym i drugim ,uważam że każde rozwiązanie jest dobre.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 158


Przykładowe worki za skóry naturalnej wypełnione ścinkami materiałów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 158
dodam jeszcze .że z zamkiem błyskawicznym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
A ja dodam, żeby nie pisać post pod postem bo się zrobi "burdel".
Edytujcie posty

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

skakanka - kontuzje i alternatywa

Następny temat

Potrzebna pomoc.

WHEY premium